Opony 700 x 23 vs 25 w praktyce

Witam, jak w praktyce wyglądają wasze doświadczenia z użytkowaniem opon w w/w rozmiarach, czy rekreacyjne warto założyć szersze (pomijając aspekt wjeźdzania w cięższy teren)

Szosowka jezdze 2,5 roku, wiec niewiele. Zajezdzilem 2 komplety 23, teraz mam 25 (tanie, trwale i sliskie Vittorie Zafiro :wink: Szersze sa nieco bardziej komfortowe, ale cudow nie ma. Nie czuje za to roznicy w przyspieszaniu. Moja rada: sprobuj, moze szersze Ci przypasuja? Moje nastepne beda na pewno bardziej przyczepne :wink:

Głównie interesuje mnie aspekt przyczepności np. na tylnym kole, na 23 często zdarza się ze para idzie w powietrze. Jeździ ktoś np. 23 przód, 25 tył?

Jeśli chodzi o przyczepność to różnica jest pomijalna, lepiej zainwestować w lepszą, bardziej przycsepną oponę. Będzie droższa i mniej trwała, ale coś za coś. Większa szerokość pomaga na drobnych wertepach typu bruk, drobne nierówności asfaltu, płyty betonowe itd.

Warto zauważyć, że obecny trend w zawodowym peletonie to zwiększenie szerokości opony.

zgadza się pamiętam jak w latach 90/00 jeżdziło sie na drutówkach 19 czy 20

Tompoz