Opony na trenażer

Czy ktoś z Was używa opon Continental Ultra Sport HOMETRAINER, TACX Trainer Tyre Race T1390, …? Czy jest jakaś zauważalna różnica? Czy któryś model wydaje się lepszy od innych?

Używam Continental Ultra Sport HOMETRAINER od tak mniej więcej 2-3 lat, a może i więcej. Opona wygląda jakby miała przetrzymać drugie tyle. Jest cicha, jak to łysa opona :wink:
Pomimo tego dziwnego czarnego nalotu od rolki (jakieś aluminium odbite, czy utlenione? może guma?) nie śliska się na mocnych zrywach.

Ja używam Tacx-a już trzeci sezon i mam podobne odczucia co Maf. Opona wygląda na nie zużytą, tylko czarny nalot na niej się pojawił. Jak jeździłem na zwykłej oponie to po każdej jeździe była trochę wytarta tzn. “kulkowała się guma”, a tutaj tego nie ma.

a czemu najtanszych mozliwych opon nie stosujecie ?

Nie chodzi o to,że tranażer niszczy opony. Ja mam Pro2 Race i żadnych uszkodzeń nie widzę.
AFAIK opony na trenażer powinny pracować ciszej i lepiej generować opór (nie slizgać się).

Widziałem, co się dzieje z tanią oponą na trenażerze :slight_smile: Ten proces można przyrównać do ścierania dobrej chińskiej gumki :wink:

Normalne opony trenażer mi rozjeżdżał dlatego zakupiłem dedykowaną i mam spokój. Poza tym faktycznie dedykowana jest po prostu cicha. Nawet lekki bieżnik po bokach powoduje generowanie nieprzyjemnych dźwięków.

Może istotna uwaga: Na trenażer mam osobną starą szosówkę, także oponka jest zamontowana na stałe.

czyli nawet przy cenie 30 zł za taką tanią kende opłaca się dedykowaną opone do trenażera?