Ostrzeżenia!!!

Zauważyłem, że ostrzeżenia ostatnio otrzymali: Tompoz (już 3) i KubaWinter (2). Może mi ktoś wytłumaczyć za co te ostrzeżenia. Chciałbym zobaczyć teksty za które są te kary! Bo ja np. dostałem za obrażanie mniejszości narodowych. Najśmieśniejsze jest to, że ani słowa o tym w moim zmodyfikowanym poście nie było!
Uwaga!
Kiedy jeszcze raz wkleiłem swój post to został usunięty! Oj panie Sobri widze, że dyktator z pana! Może pan mi wytłumaczyć o co chodzi! Oczywiście tutaj na łamach forum! Ja rozumiem, że mam inne poglądy, ale nie zachowujmy się ci co pobili aktorke występującą w spotach PiS, tylko dlatego bo ma inne poglądy!

Bo ja np. dostałem za obrażanie mniejszości narodowych. Najśmieśniejsze jest to, że ani słowa o tym w moim zmodyfikowanym poście nie było!

Nie wiem konkretnie, o co chodzi, więc tylko zgłoszę dwie uwagi:

1. Jeżeli napisze się coś za co dostanie się ostrzeżenie, a potem zmieni się ten post, to rzeczywiście nie wiadomo, o co chodzi. Tyle tylko, że ukarany nie powinien mieć o to pretensji. Gdyby nie zmieniał treści posta, nie byłoby wątpliwości…
  2. Wycinanie tekstu, za który było ostrzezenie to z jednej strony rzecz pożądana (bo wyrzucamy niepożądana treść z forum), ale i ryzykowna - w ten sposób uniemożliwiamy społeczna kontrolę pracy moderatorów, co skutkuje najczęściej takimi zarzutami jak powyżej. I zarzuty te nie sa do końca pozbawione racji. Co prawda Naczelny wielokrotnie podkreslał, że na forum nie ma demokracji, ale wydaje mi się, że przynajmniej na forum redakcyjnym powinnismy zaznaczyć, za co konkrestnie zostało nałożone ostrzezenie. Choćby po to, żeby inaczej traktować ponowny taki sam wybryk tego samego użytkownika od jego innego wybryku. No i po to, żeby choćby kontrola wewnętrzna moderacji istniała…

Szkoda Jurgen, że tylko ty miałeś przyjemność odpowiedziedz na mój post! “Inni” to raczej jak stwierdzili na PW “będą mnie bacznie obserwować”. To, że tutaj nie ma demokracji to chyba wszyscy zauważyli! Nie spodziewałem się jednak, że moderatorzy mogą robić co chcą!

Matti nie gorączkuj się, napisałem Ci na pw i wszystko wytłumaczyłem. Jako że jesteś recydywistą forumowym to oczekuje od Ciebie czegoś więcej :wink: Myślisz że Cię nie lubię ? Jak mnie pamięć nie myli kiedyś na gg nawet pisaliśmy. Pozdrawiam :wink:

Matti

Przyjemność to to nie była, raczej obowiązek :wink: . A tak poważnie, to swego cvzasu postulowałem takie “coś”, żeby moderatorzy przy każdym ostrzeżeniu, napomnieniu itp. pisali o tym wraz z krótkim uzasadnieniem (czyli za co i dlaczego). Po pierwsze - wieksza kontrola.
Po drugie nie wystapi taka sytuacja, że np:

• jeden mod walnie ostrzeżenie, ale zostawi tekst, za który dał ostrzeżenie i nasteny mod zrobi to samo,
  • albo w druga stronę - za pierwszy wyskok moderator napisze na pw upomnienie nie informując innych, za kolejny, inny mod zrobi to samo, bo o pierwszym nie wiedział.
    Po trzecie, pozwoliłoby to ujednolicić “zasady karania”, co przy braku regulmainu ma duże znaczenie,
    Po czwarte, gdyby taki temat był ogólnie dostępny, działałby niejako edukacyjnie…

Natomiast co do twojej tezy, że moderatorzy mogą robić, co chcą - owszem, mogą, ale zawsze możesz odwołać sie do Naczelnego, który może zmienić każdą decyzję. Inną sprawą już jest to, że Naczelny to zupełnie może wszystlo i nikt go nie kontroluje :stuck_out_tongue: .

a od kiedy to fora są demokratyczne??? :question: :question: :question: :wink:

A Naczelny w ogóle tu zagląda?:slight_smile: z ostatniej rozmowy z nim wnioskuje że Trójca[Tomasz, wowo, Ty] ma tu władzę[choć nie pełną].
IMO Matti się czepia niewiadomo czego. Mój pewien kilku wyrazowy post zniknął(ale dzięki niemu temat przeczytało wielu forumowiczów :smiley: ), już kilka razy dostawałem tu ostrzeżenia ale nie robię afery, a władza mnie ostatnio zaskoczyła przez to ze nie dostałem ostrzeżenia z ów post. Dziękuje 

No widzisz Matti, na tym forum jest demokracja, bo nawet władza jest karana. Jestem moderatorem i mam dwa postrzały :smiley:

Przeniosę temat do działu o portalu i forum.

No ja to też mam troche ostrzeżeni zarobione od 2006 roku hehe :smiley: :wink:

Naczelny widzi wszystko…

POdawane uzasadnienia dla mnie ostrzezeń są na poziomie podstawówki. Czy na tym forum jest jakiś Naczelny co tym zawiaduje… bo to zaczyn abyć śmiech na sali.

Tompoz

Co oznaczają wartości ostrzeżeń (np. 1/3/6)?

Wartość ostrzeżenia jest odzwierciedleniem restrykcji nałożonej na upomnianego użytkownika. W zależności od liczby posiadanych ostrzeżeń użytkownik może zostać pozbawiony możliwości wypowiadania się lub wejścia na forum. Ostateczną karą dla uciążliwego użytkownika może być ban. Przedział liczbowy ostrzeżeń ustala administrator, podobnie jak czas jego trwania. Przykład: 1/3/6 oznacza, że użytkownik ma 1 ostrzeżenie na swoim koncie, zablokowanie możliwości pisania postów po wartości ostrzeżeń: 3, zablokowanie możliwości wejścia na forum po wartości ostrzeżeń: 6.

Z regulaminu

Dostałem informację, która jest podstawą nałożenia na Ciebie ostrzeżenia - wszystko odbyło się zgodnie z procedurą, nie wyraziłem sprzeciwu.

Pan Tompoz i znawca18 otrzymali ostrzeżenia za agresywną wymianę zdań. Nie jest to nieuzasadnione - dostałem kilkanaście “alertów” dla tych postów od różnych forumowiczów, co oznacza, że moderatorzy nie zareagowali w sposób nerwowy czy nieuzasadniony.

Panowie, ja naprawdę rozumiem, co oznacza gorąca wymiana zdań. Ale skoro innym czytelnikom Wasze posty zaczęły doskwierać, to jest coś na rzeczy…

Dostaliście po jednym ostrzeżeniu. To niewiele. To nawet nie jest w pełni żółta kartka. I szybko (no, relatywnie - dwa miesiące) to ostrzeżenie Wam zniknie z kont. Więc dziękuję za posty, dziękuję za wyjaśnienie w PW i za aktywność, ale na dzień dzisiejszy utrzymuję to ostrzeżenia w mocy. Za jakiś czas do tematu wrócę i być może je cofnę, ale na razie niech będzie jak jest…

Porównam Waszą wymianę zdań do sprzeczki w barze:
Bramkarz na początku wzmógł czujność. Potem wstał. A że się rozeszliście w pokoju, obyło się bez obicia mordy. Co nie oznacza, że przez jakiś czas, przy kolejnej wizycie, nie będzie na Was zwracał w ogóle uwagi. Ba, wręcz przeciwnie, przez jakiś czas wzmożoną…

co prawda, uzytkownik Czerwo bywa irytujacy (przynajmniej czasem go tak odbieram), ale dawanie mu ostrzezenia za stwierdzenie, ze Cancellara nie umie jezdzic po gorach to spora przesada…

Przecież Lucja wyraźnie napisał, za co Czerwo dostał ostreżenie. I należało mu się. Pomyslcie sobie, co by sam Czerwo wyprawiał, gdyby ktoś napisał “przeklęty Teksańczyk”…

No może i tak jak dla mnie to dziecinne te ostrzeżenia i dziecinne zachowanie czerwo. Nie wiem czy oglądaliście sami swoi polska komedię padło tam takie fajne stwierdzenie czy jak tam chcecie sobie to nazwijcie a mianowicie " Był czas przywyknąć przecież" :slight_smile: :slight_smile:

Jurgen, ale on dostal 2. Za “przekletego” bylo jedno.

Czerwo dostał ostrzeżenie za PRZEKLĘTEGO.
Co jak co, ale arogancja i brak szacunku ze strony Czerwo dla innych, a przede wszystkim nacjonalistyczna postawa, szowinizm, fobia narodowa jest dla mnie jedną z najgorszych przewin, zwłaszcza jeżeli tyczy to sportu (sportowców i kibiców).

Apelowałem do userów o spokój, rozwagę i przemyślane wypowiadanie się.
Nie mam czasu na zabawę w chowanego, nie jest w moim zwyczaju powtarzanie dwa razy. Dorosłemu człowiekowi powinno wystarczyć jednokrotne zwrócenie uwagi i do pouczenia takiego winien się stosować.
Pragnę zauważyć, ze niektórzy userzy naprawdę się rozzuchwalili w swoich wypowiedziach, nagminnie łamią niepisane zasady dyskusji intenetowej i nie potrafią sie samokontrolować.

Przestało mnie to - jako forumowicza - bawić (a jestem stosunkowo tolerancyjną i wyrozumiałą osobą), poziom forum zaczął się groźnie obniżać, więc z racji uprawnień moderatora czyli osoby której leży na sercu dobro tegoż forum, postanowiłem to co postanowiłem.
Ponadto informuję, zacząłem przystępować do usuwania postów pisanych nie na temat. Jeżeli ci userzy, których posty już usunąłem z wątku dotyczącego TdF2009, będą ponownie pisać w sposób nieprzemyślany, nie na temat, wzbogacą swoje konto punktowe.
pozdrawiam

ok, postaram sie juz nie wtracac w ostrzezenia