Owijki kierownicy PRO

Witam,

W ramach wiosennego odświeżania ;o) mojego roweru postanowiłem zmienić owijkę kierownicy. Wypatrzyłem sobie i kupiłem żelową owijkę PRO (dystrybuowaną przez Shimano Polska)

shimano-polska.com/publish/conte … wijki.html

Owijka jest bardzo dobrze wykonana, bardzo eleganckie korki itp. Mam jednak pewną wątpliwość. W opisie produktu na stronie napisano: „PR370041-2 Przyklejana, taśma i korki w komplecie czarna / biała”. No właśnie przyklejana ! Spodziewałem się, że tradycyjnie pod paskiem owijki będzie znajdowała się warstewka kleju z taśmą ochronną, którą przed nawinięciem owijki odrywa się – klasyczne rozwiązanie. Tymczasem w kupionej przez mnie owijce nie ma samoprzylepnej taśmy od spodu. Jest za to warstwa jakby silikonu, lekko tylko lepkiego i nie zabezpieczonego żadną taśmą. (Kupiłem od razu 2 komplety, nie może być zatem mowy o wadzie produkcyjnej :o) )

Mam w zawiązku z tym wątpliwość, czy po nawinięciu owijki na kierownicę będzie się ona trzymać i nie będzie się zsuwać.

Czy ktoś z Was używa może owijek PRO ? Jakie są z nimi Wasze doświadczenia ? Trzyma się to należycie i nie zsuwa ? Bardzo dziękuję za opinie ! pozdRower

Naciągnij mocno i będzie ok :wink:
I jeśli masz syfu pełno na kierze, to warto ją wyczyścić.

Nie używam wprawdzie owijki formy PRO ale Velo D2Gel i ona również posiada na wewnętrznej stronie pasek silikonu. Trzyma się doskonale i nie ślizga. Warto jak zwrócił uwagę przedmówca oczyścić i odtłuścić kierownicę przed owinięciem.

Posiadam owijkę PRO i póki co (od ok 1 roku) nie zauważyłem żeby się zsuwała czy odwijała, a posiada “tylko” warstwę silikonu o której już wyżej pisaliście.

Dziękuję za opinie i wskazówki. pozdRower