Oznaczenie X na bidonach

Mam pytanie do Kolegów/Koleżanek doświadczonych w peletonie. Co oznacza jeśli na bidonie postawiony jest ( najczęściej markerem ) znaczek X. Dobrze to widać na zdjęciu – link :

cyclingnews.com/road/2006/to … 3/IMG_1278

Wielokrotnie obserwowałem takie oznaczenia na bidonach zawodowych kolarzy, mam też kilka bidonów – „trofeów” z oglądanych wyścigów na których widnieje właśnie taki X. O co chodzi ?

Te z iksem to musi, że jakieś speciały turbo:-)

podobno x to sama woda :stuck_out_tongue:

Podobnie pomyślałem. Mam dwa różne bidony i zawsze w jednym mam czystą wodę, a w drugim wodę z czymś tam. Być może właśnie w bidonach z ‘x’ są izotoniki, a bez ‘x’ zwykła woda, lub na odwrót.
Oczywiście zgaduje tylko :wink:

Mam znajomego zawodowca i przywiózł bidon z Klasyku Pomorskiego za napisem Cola w miejscu X. Wiec x to napewno oznaczenie płynu, a jakiego to pewnie tajemnica dla rywali.

poszedlem kilka zdjec dalej niz to z linku i oto co znalazlem :
"X marks the spot. This means the bottle contains supplements such as electrolytes; an unmarked bottle contains only water. "
cyclingnews.com/road/2006/to … 3/IMG_1289

Czyli jesli dobrze przetlumaczylem to mialem racje z woda :stuck_out_tongue:

Ha, ale numer – przyznaję, że dalszych zdjęć nie zdążyłem przejrzeć, wiecie w pracy powinno się pracować :o)))
Tymczasem wszystko ładnie nam w cyclingnews wytłumaczono. Na marginesie : też tak przypuszczałem, że chodzi o zawartość bidonu ( woda lub woda+ )

Polson, dziękuję za czujność !!! :o)

Każdy bidon jest oznaczony, tak, aby ekipa w samochodzie podając zawodnikowi bidony wiedziała, co podaje.
Cola - jasne,
x - napoj energetyczny np. w różnych grupach różne napoje np. Energevit itd
brak znaczka - woda.
Czasami na specjalne zamowienie kolarz dostaje np Piwo. Ale wtedy bidon taki podawany jest na bufecie.
W bidonach nie ma żadnych niedozwolonych specyfików, to o czym myślicie aplikowane jest w inne sposób…

Dostałem na dzisiejszym etapie TdP bidony od Orici GreenEDGE i na jednym jest jeden X a na drugim dwa XX. Nie powiedziałbym, że w którymś była woda. Chociaż napoje się różniły.

Dostałem na dzisiejszym etapie TdP bidony od Orici GreenEDGE i na jednym jest jeden X a na drugim dwa XX. Nie powiedziałbym, że w którymś była woda. Chociaż napoje się różniły.

Bo to wewnętrzne oznaczenie drużyn - mogą też być różne smaki rodzaje napojów izotonicznych.