Paris Nice 2019


#208

Ten etap z 2017 roku to był w ogóle chyba najtrudniejszy etap w historii wyścigu bo oprócz końcowego podjazdu który spokojnie podchodzi pod HC, był jeszcze Col Saint Martin który jest także konkretnym wzniesieniem. Co do przebiegu to pytanie jak mocny będzie pociąg Sky. Wszyscy wiemy że dla Michała nie jest problemem mocne tempo pod górę tylko szarpane. Jeżeli Tao z Sosą będą dyktować tempo do ostatnich 3 km to kwiato nie powinien mieć problemów ale jeżeli pójdą ataki groźnych zawodników z generalki w połowie podjazdu to jest problem. Lopez i Yates nie muszą być problemem jeżeli nie podąży za nimi Quintana czy Bardet.


#209

Ciekawe jak ci Kolumbijczycy podejdą do jazdy po ewentualnym zerwaniu Kwiatka. Bernal będzie się ciągnąć na kole i co na to Quintana, Lopez? I jednemu i drugiemu może nie zależeć na promocji ziomala.


#210


Trudno się nie zgodzić Davidem Hunterem.
Ta czasówka to będzie koszmar dla górali.


#211

A TVG został wykluczony z listy groźnych zawodników bo ma zawsze pecha?
W zezłym roku dorzucił Hartowi pół minuty, wyprzedzając też np. Bevina.
Czy coś mnie ominęło w sprawie Tejaya?


#212

A o ktorej startuje kwiatkowski?


#213

15:58. (szubi-dubi)


#214

Warto by jeszcze pochylić się nad Nielsenem. Ładnie to zrobił. Czujnie, sprytnie, choć przy prezentowanej mocy i tak był nie do ogrania na finiszu.


#215

Chyba nas znowu okłamali z profilem trasy. Yates który nie powinien się tu liczyć wykręca czas na poziomie być może top 5. Izagirre i Tao którzy są jednak lepszymi czasowcami od Brytyjczyka przegrywają wyraźnie. Co najdziwniejsze, Chaves osiąga świetny czas na mecie. Nie wiem czy to wina wiatru czy czegoś innego ale ciekawe co tu się jeszcze wydarzy.
Jungels 45 sekund w plecy, coś tu jest nie tak… . Oby wiatr nie zrobił wycinki czołówki ale po czasach to tak wygląda :frowning:
Zakarin 1’21’’ w plecy, umiejętności jazdy na czas można dziś wsadzić do kosza.
Kelderman 53 sekundy straty na półmetku, jeżeli wiatr się nie zmieni to Michał nie ma szans na etap a miało być tak pięknie …


#216

Też mnie to zastanowiło.
Ale Simon już w zeszłym roku pokazywał, że czasówki poprawił.

Zeszłoroczna Vuelta - 16 etap - czasówka raczej płaska.
Simon skończył na 13 miejscu (tuż za Campenaertsem), przed Izagirre czy Keldermanem
Giro rozpoczęło się tez od prawie 10km próby ITT. Simon był 7. Przed Froomem czy Tonym Martinem.
Nadal nie był to wielki mistrz czasówek, ale ewidentnie widac było, że mocno poprawił swoją największa słabość (wolę nie wnikać w jaki sposób - to chyba Boss miał pewną teorię odnośnie nagłej poprawy wyników w ITT)


#217

Spokojnie, znowu dramatyzowanie. Jakoś Politt w drugiej części trasy sporo dołożył Yates’owi, więc może te warunki wcale nie obróciły się tak bardzo na niekorzyść :wink:


#218

W drugiej części jest normalnie bo lepsi czasowcy tam zyskują ale problemem jest pierwsza odkryta część gdzie jest chyba boczny wiatr.Żeby wyprzedzić Yatesa trzeba tracić do 30 sekund na półmetku.


#219

Poszedl Michal za 30 min a nawet po 1 pomiarze bedzie juz pozamiatane :slight_smile:

Nogi chodza w rytmie spokojnie to wygra


#220

Gdyby warunki były równe dla wszystkich to jak powiedziałem wcześniej, nie byłoby wątpliwości kto wygra ale przy tym co jest teraz może być różnie. Z naturą nie wygrasz.
Bernal niesamowity czas na półmetku, ale to jest talent.
No to chyba tyle w kwestii liderowania w Team Sky.


#221

11 sek do Yatesa szkoda dziwna ta czasowka


#222

21 sekund odrobione w drugiej części którą pojechał najszybciej ze wszystkich. Przegrał z wiatrem i tyle w temacie.

Jak odwołają Turini to szansę są i to duże. A tak na poważnie to pewnie Sky pojedzie defensywnie 6 etap ale jeśli będą ataki górali które rozwalą główną grupę to oczywiste że Kwiatkowski nie utrzyma tempa najlepszych. Jeżeli pojedzie mądrze i zostanie mu do pomocy Sosa to może uda się skończyć na podium ale żeby utrzymał przewagę nad Bernalem to albo musiałaby być pielgrzymka na Turini bez żadnych skoków albo Kwiatkowski w formie wspinaczkowej takiej jak na dwóch ostatnich wielkich pętlach co i tak mogłoby nie wystarczyć.


#223

I tak jest super :slight_smile: po 1szym pomiarze czasu wydawało się, że może być znacznie gorzej.


#224

Niby super ale jednak 19 sekund do Bernala nie wróży dobrze jeżeli chodzi o wygranie wyścigu. Mam nadzieje, że sie pomylę.


#225

Są dziś bonifikaty? Skąd się wzięło 19 sekund? Było 11 a doszły 4


#226

To nie ma znaczenia czy będzie 5s przed Bernalem czy 25s to, że Kwiatkowski jest liderem w pewien sposób ustawia taktykę Sky i będą jechać na Kwiatka :slight_smile:


#227

Jeden Yates wygrał etap, drugi został liderem wyścigu?