Paris Nice 2019

No błagam. Z całym szacunkiem dla Michała, to nie była przecież jego decyzja. Bernal bardzo ładnie oddał mu tą wypowiedzią szacunek. To miłe, cenię skromnych sportowców. No, ale bez jaj…

Moim zdaniem Michał jest krok wyżej niż rok temu i też uważam, że nie jest jeszcze w Top Formie. Absolutnie nie można mówić o nim, że jest słaby w górach… jest solidny, tylko pozostali czołowi są w nich bardzo dobrzy/ świetni ( Bernal, Qunitana etc.) Oczywiście na wygranie GT w tej chwili z czysto cyferkowego punktu widzenia brakuję, ale panowie sami wiecie, ilu faworytów rok w rok wykrusza się ze stawki, a to wiatry, a to bruki od czasu do czasu to na zjazdach itd. I jestem zdania, że Michał pojedzie Tour na generalke, ale… nie w Sky. Tutaj kolejka jest bardzo duża, tylko najtrudniejsze pytanie, czy Michał będzie chciał z tego Sky odejść ? Bo sądze, że w CCC już za rok, może mieć wszystko, co zechcę (może nawet jakiś 3 nowych dobrych górali do pomocy). Zaskoczył mnie Naesen, który stracił 4 minut do Bernala na takiej górze, czyżby wreszcie przerodził się z wiecznie papierowego, który odpali na Flandrii w poważnego kandydata? Co do jutrzejszego etapu naprawdę nie wiem co o tym sądzić, sam Kwiato nie skoczy po Quintanie też wielkich strzałów się nie spodziewam, pogodził się już, z tym że Bernal jest nie do zgubienia. Liczyć na ataki od poczatkowych km kogoś ze stratą 3/5minut typu Grossschartner / Jungels / Keldermann? Jednak dziś nie wyglądali za ciekawie.

Marzy mi sie Kwiato w ucieczce i powtorka z zeszlorocznego Algarve. Bo niby kto mial by gonic skoro wszyscy sa pogodzeni z porazka ze Sky? :slight_smile:

Wbrew oczekiwanim kibiców Michał doskonale wie co robi i rozegrał sprawę koncertowo. Ma kontrakt w SKY ważny do 2020, czyli po przyszłym sezonie będzie w 101% procentach wiedział, gdzie jest i co znaczy, ergo czy zostanie liderem SKY na GT (wtedy przedłuży) czy nie (a wtedy myślę że 1000% przejdzie do CCC i będzie miał wszystko co zechce). Tak czy owak w perspektywie czasu dla niego sytuacja WIN-WIN.

Tyle , ze jak przejdzie do CCC to oni dalej nie maja kogos ( z calym szacunkiem do Michala ) na powazna generalke w GT . Bo jesli mysla serio o wygraniu GT , to powinni miec powaznego kandydata na to stanowisko. Liczenie na to , ze jakis GT sie ulozy Michalowi , bo ( wpisz 10 roznych scenariuszy ) jest naiwne . CCC moze go brac , ale jako kandydata na jednodniowki ( do wygranych ) i jakies tam pasujace mu tygodnoiwki. Prawda niestety jest , jaka jest …

Problem w tym, że CCC to nie Sky. Nie wsadzą go do wagonika pociągu i nie dowiozą do mety jak Wigginsa. Nie wspominając już o różnicach w treningu, sprzęcie, infrastrukturze i ‘marginal gains’(czymkolwiek tak naprawdę są).

Mozna powiedziec , ze SKY to SCJENTOLODZY ( robicie TYLKO to co my chcemy i innej alternatywy nie ma ) , a CCC to KATOLICY ( tu moge zgrzeszyc , tam moge zgrzeszyc i tak pojde sie wyspowiadac i bedzie OK ) :wink:

Naesen zawsze dość dobrze radził sobie w górach jak na kolarza swojego typu. Pamiętam, że na TdF go parę razy widziałem z Bardetem w dość zredukowanym już peletonie. Raz chyba też nieźle pokazał się w ucieczce w górach.

Oczywiście, macie rację Panowie ale…
Po 1 nie wiemy kogo będzie miało CCC w roku 2021, nie wiemy tak na prawdę czy w 2021 będzie SKY istniało (oczywiście na 99,9% tak no ale?). Nie wiemy tego my, nie wie tego Michał ani nikt inny, więc reasumując możliwe scenariusze to nadal uważam moje wcześniejsza wypowiedź to niemal pewny przebieg zdarzeń.

Jeżeli Sky za bardzo odpuści ucieczkę to będą musieli podkręcić tempo na Peille i stawiam że na szczycie tej góry w grupie lidera zostanie Sosa, Quintana, Bernal, Bardet i może Haig oraz Bennet. W głupi sposób pakują się w kłopoty bo nie powinni puścić takiego odjazdu na więcej niż minutę, max półtorej minuty.
Jeżeli Sosa za szybko strzeli a reszta nie będzie chciała pracować z Bernalem to skończy się jak rok temu i najsilniejszy kolarz nie wygra wyścigu. Jeśli LuLu się dziś sobrze czuje to Astana może dziś dołożyć kolejną generalkę.

Nie mówisz tu o Dauphine?
Ale prawda. Ja tych gór nie ma dużo to Naesen potrafi się pokazać z przyzwoitej strony jednego dnia.

Indianin atakuje.

Sky nie może za szybko pojechać żeby nie wykruszyć sobie ludzi. Powinni nawet odpuścić trochę Quintnane ale mieć 3 ludzi do pracy na 40 km.

Spora sensacja co ? :slight_smile:

Gilbert spływa.

Quintanie został jeden pomocnik. Sky jak to dobrze rozegra to nie powinno być nerwów.

Lopez już się pali do pracy dla Quintany i LuLu.

Jeżeli pomoże im Astana to jeszcze nie wszystko stracona dla Nairo, ale raczej to sie nie stanie

:wink:

Sky przerabia obecnie na tym etapie z Quintaną to co z Contadorem w latach, gdy wyścig wygrywali Henao i Thomas.
Brawa dla Kolumbijczyka za walkę, ale wyczynu Solera sprzed roku raczej nie powtórzy.

Sky zmierza po 6. zwycięstwo w tym wyścigu. Edycję 2014 “olali” zaś w 2018 upadający Poels im zepsuł plan na triumf.

Quintana został bez pomocnika. Pewnie sam pracując nadrobi na ściance która teraz jest ale pytanie kto mu pomoże na dojeździe do Nicei.
Sosa i Michał już powinni się rozgrzewać przed ostrą jatką na Col des Quatre Chemins.