Paris Nice 2019


#335

Wbrew oczekiwanim kibiców Michał doskonale wie co robi i rozegrał sprawę koncertowo. Ma kontrakt w SKY ważny do 2020, czyli po przyszłym sezonie będzie w 101% procentach wiedział, gdzie jest i co znaczy, ergo czy zostanie liderem SKY na GT (wtedy przedłuży) czy nie (a wtedy myślę że 1000% przejdzie do CCC i będzie miał wszystko co zechce). Tak czy owak w perspektywie czasu dla niego sytuacja WIN-WIN.


#336

Tyle , ze jak przejdzie do CCC to oni dalej nie maja kogos ( z calym szacunkiem do Michala ) na powazna generalke w GT . Bo jesli mysla serio o wygraniu GT , to powinni miec powaznego kandydata na to stanowisko. Liczenie na to , ze jakis GT sie ulozy Michalowi , bo ( wpisz 10 roznych scenariuszy ) jest naiwne . CCC moze go brac , ale jako kandydata na jednodniowki ( do wygranych ) i jakies tam pasujace mu tygodnoiwki. Prawda niestety jest , jaka jest …


#337

Problem w tym, że CCC to nie Sky. Nie wsadzą go do wagonika pociągu i nie dowiozą do mety jak Wigginsa. Nie wspominając już o różnicach w treningu, sprzęcie, infrastrukturze i ‘marginal gains’(czymkolwiek tak naprawdę są).


#338

Mozna powiedziec , ze SKY to SCJENTOLODZY ( robicie TYLKO to co my chcemy i innej alternatywy nie ma ) , a CCC to KATOLICY ( tu moge zgrzeszyc , tam moge zgrzeszyc i tak pojde sie wyspowiadac i bedzie OK ) :wink:


#339

Naesen zawsze dość dobrze radził sobie w górach jak na kolarza swojego typu. Pamiętam, że na TdF go parę razy widziałem z Bardetem w dość zredukowanym już peletonie. Raz chyba też nieźle pokazał się w ucieczce w górach.


#340

Oczywiście, macie rację Panowie ale…
Po 1 nie wiemy kogo będzie miało CCC w roku 2021, nie wiemy tak na prawdę czy w 2021 będzie SKY istniało (oczywiście na 99,9% tak no ale?). Nie wiemy tego my, nie wie tego Michał ani nikt inny, więc reasumując możliwe scenariusze to nadal uważam moje wcześniejsza wypowiedź to niemal pewny przebieg zdarzeń.


#341

Jeżeli Sky za bardzo odpuści ucieczkę to będą musieli podkręcić tempo na Peille i stawiam że na szczycie tej góry w grupie lidera zostanie Sosa, Quintana, Bernal, Bardet i może Haig oraz Bennet. W głupi sposób pakują się w kłopoty bo nie powinni puścić takiego odjazdu na więcej niż minutę, max półtorej minuty.
Jeżeli Sosa za szybko strzeli a reszta nie będzie chciała pracować z Bernalem to skończy się jak rok temu i najsilniejszy kolarz nie wygra wyścigu. Jeśli LuLu się dziś sobrze czuje to Astana może dziś dołożyć kolejną generalkę.


#342

Nie mówisz tu o Dauphine?
Ale prawda. Ja tych gór nie ma dużo to Naesen potrafi się pokazać z przyzwoitej strony jednego dnia.


#343

Indianin atakuje.


#344

Sky nie może za szybko pojechać żeby nie wykruszyć sobie ludzi. Powinni nawet odpuścić trochę Quintnane ale mieć 3 ludzi do pracy na 40 km.

Spora sensacja co ? :slight_smile:


#345

Gilbert spływa.


#346

Quintanie został jeden pomocnik. Sky jak to dobrze rozegra to nie powinno być nerwów.

Lopez już się pali do pracy dla Quintany i LuLu.


#347

Jeżeli pomoże im Astana to jeszcze nie wszystko stracona dla Nairo, ale raczej to sie nie stanie


#348

:wink:


#349

Sky przerabia obecnie na tym etapie z Quintaną to co z Contadorem w latach, gdy wyścig wygrywali Henao i Thomas.
Brawa dla Kolumbijczyka za walkę, ale wyczynu Solera sprzed roku raczej nie powtórzy.

Sky zmierza po 6. zwycięstwo w tym wyścigu. Edycję 2014 “olali” zaś w 2018 upadający Poels im zepsuł plan na triumf.


#350

Quintana został bez pomocnika. Pewnie sam pracując nadrobi na ściance która teraz jest ale pytanie kto mu pomoże na dojeździe do Nicei.
Sosa i Michał już powinni się rozgrzewać przed ostrą jatką na Col des Quatre Chemins.


#351

na zjazdach van Garderen :smiley:


#352

Nie rob sobie zartow z mojego ulubienca ( zaraz po Holendrach ) !!!


#353

Qintana juz macha rekami


#354

Niby łatwe zadanie dla Sky, ale 45-50 sekund się utrzymuje. Quintana potrzebuje 43 (chyba, że zdobędzie bonifikatę).