Paris Nice 2019

Na pewno minusem jest to że dla Kwiatkowskiego to jeden z ważniejszych celów jeśli chodzi o wyścigi etapowe, bo GT obstawiają inni w jego ekipie i na pewno szkoda tej szansy bo był blisko, zwłaszcza że jak widać było, to większość tych przedstartowych kandydatów do wygranej albo potraciło wcześniej albo dziś na podjeździe nie wyglądali lepiej od Michała, a niektórzy o wiele gorzej.
Przyglądając się dzisiejszym etapom w P-N i T-A w kontekście Giro, to widać że w wysokiej formie Bernal i Roglicz (obaj walczący o wygraną). Ciekawe jak to się odbije na Giro? Zwłaszcza że obaj zadebiutują w roli liderów na GC we włoskim GT.

Kwiato ma szans na wygranie TdF, przy odpowiedniej trasie, ale nie w SKY. Dzisiejszy etap to pokazał, gdyby tak nie odpuścili Gilberta to na podjeździe mogłoby być mniejsze tempo i dałby radę. Choć oczywiście wtedy nie można wykluczyć skoku Nairo za którym poszedłby Egan.

Ale ja mu życzę jak najlepiej :slight_smile: Z całego serca bym chciał, żeby wygrał TDF i będę bardzo szczęśliwy jeśli to się wydarzy, ale niestety ciągle zawodzi i nie jest w stanie krytycznie spojrzeć na swoją karierę. To w połączeniu z okrągłymi zdaniami wprost z kart podręcznika pozytywnego myślenia które nam ciągle serwuje nasuwa mi coraz więcej wątpliwości. Nie znam się na liczbach, ale znam się na ludziach. Pozwól mi patrzeć na kolarstwo przez moje okulary, możemy się tutaj chyba różnić w ocenie? Szczególnie, że zapewniam Cię, że obaj Michałowi z całego serca kibicujemy.

Sanchez walczyl na bonifikaty a po dzis z 10 wypadl nawet heh . Turini to jednak mocna i dluga gora wiec wynik Kwiatkowskiego jak na koncowe mocne tempu jest w porzadku

Wreszcie ktoś mądrze piszę. Turini to jedna z najtrudniejszych gór europy a tempo dyktowane przez Sose utrzymałoby góra 5 zawodników licząc wszystkich zawodowców w tej części sezonu. Michał pojechał świetnie ten podjazd i nie można mieć o nic więcej pretensji. Nie jest jeszcze w najwyższej formie bo ta ma być w kwietniu i lipcu a nic nie mówił że szykuje pierwszy szczyt formy na wiosenne etapówki jak inni kolarze. Jeżeli skończy ten wyścig w top 3 to przy tej obsadzie i trasie która preferowała górali będzie świetnym wynikiem.

Jak tylko zaczęła się transmisja, zdziwiłem się że tak opuścili Gilberta. Już wtedy słabo to widziałem.
Nie wiem co tam się stało że tak to opuścili ale myślę że to był największy błąd.
W sumie dla Sky nic się nie stało bo lidera maja jak mieli, ale dla polskiego kibica to już gorzej wyglądało…

Myślałem ogólnie że Gilbert będzie liderem po tym etapie ale jednak Bernal pokazał co potrafi.
Sytuacja na pewno była na jego korzyść bo krótko mówiąc nie musiał już sobie zawracać głowy Kwiatem tylko jechać ile mu pod nogą zostało.

Zastanawiam się czy trochę bokiem nie wyszło to zaginanie się po sekundki na pierwszych etapach. Bernalowi na pewno nie, ale Kwiato?

1 polubienie

Al tempo było tylko na końcówce, gdyby poszedł gaz od początku podjazdu jak to bywa na GT, to Michał straciłby grube minuty.

1 polubienie

Odnoszę wrażenie, że Kwiato tradycyjnie w trakcie pierwszych wiosennych wyścigów jest w świetniej formie gdy reszt budzi się z zimowego letargu. Fajnie, że teraz dojeżdża z najlepszymi co mu się zresztą w przyszłości zdarzało na tym etapie sezonu. Problem jest taki, że ci z którymi obecnie walczy o czołowe lokaty w dalszej części sezonu bija się o podia w największych wyścigach a on robi za pomocnika nr 2 lub 3.

A wracając to P-N, to myślę, że Michał dalej może ten wyścig wygrać, jak pokazują poprzednie lata to na ostatnim etapie panuje taki chaos, że wiele może się zdarzyć.

2 polubienia

Patrząc na różnicę czasowe między zawodnikami to nie wygląda to na ściganie tylko na ostatnich kilometrach.

Masz na myśli Algarve z przed roku, gdzie poszedł w pierwszy odjazd i nie miał kto go gonić? Ja jeszcze przed wyścigiem zastanawiałem się bardziej jak Kwiatkowski pojedzie ostatni etap niż Turini. W przeszłości widać było wyraźnie że miał problemy na drugim etapie górskim z rzędu. Jeżeli jutro nie dojdzie do sytuacji w której będzie musiał pracować na Bernala to podium wydaje się spokojnie w zasięgu. Pytanie właśnie jak będzie w stanie się zregenerować po dzisiejszym etapie, bo jutro można być pewnym fajerwerków od początku. Bardet czy Zakarin nie mają nic do stracenia i można się spodziewać ich ataków od pierwszej góry.

Mam na myśli ostatni etap P-N poprzednich edycji, najpierw w 2016 i w 2017 Contador prawie odrabia stratę do pierwszego miejsca, a potem w 2018 Soler wygrywa wyścig atakując z 6 miejsca po przedostatnim etapie.
Na niekorzyść Michała przemawia większa strata w generalce.

A jeszcze bardziej na niekorzyść przemawia że ma lidera w drużynie. Gdyby Gilbert był liderem o chociażby sekundę nad Bernalem to taki atak dałoby się wytłumaczyć ale przy obecnej sytuacji raczej ciężko.

1 polubienie

Zawsze może pójść w odjazd jeżeli skoczy ktoś groźny w generalce - tak kontrolnie :).

Mi się wydaje że Sky nie będzie się upierać żeby Kwiatek jechał z Bernalem. Bardziej zastanawia mnie jak na Kwiatka zareaguje reszta uciekinierów.

Kwiatkowski dzisiaj pojechał to na co było go stać. Ani słabo, ani jakoś rewelacyjnie. Można było się takiej jazdy spodziewać. Co do szans na wysokie miejsca w Grand Tourach, to na dzień dzisiejszy nie ma takich szans. Chociaż w ostatnich edycjach TdF jako pomocnik, jego jazda w górach pokazywała potencjał. Aczkolwiek, jazda jako pomocnik, jest mało miarodajna. Zawodnicy o teoretycznie podobnej charakterystyce do Michała, czyli np. Domoulin czy Roglić są jednak klasę lepsi w górach. Szczególnie ten drugi. Co do samego wyścigu, to dzisiaj myślałem że SKY będzie bardziej pilnowało i nie odpuści ucieczki na taki dystans. Ale rezultat, jest taki sam, jak by tej ucieczki nie było, z tą różnicą że Bernal z Quintaną walczyli o dalsze miejsce. Jutro jak pokazują poprzednie edycje, może się zdążyć wszystko, więc nie był bym pewny zwycięstwa Bernala. Mam tylko nadzieję, że obędzie się bez kraks i defektów w decydujących momentach.

2 polubienia

Qintana mowil ze tempo nadawane przez SKY bylo bardzo mocne i nie bylo mozliwosci ataku … Tak wiec nie mowcie ze jechali wolno . Kwiatkowski dlugo sie trzymal i tak w tej malej grupce na tempie Sosy

Bernal z koleji powiedzial ze Kwiatkowski byl szczery i zeby obronic koszulke kazal pojsc im na maksa a jego zostawic

Kolejny wyscig Kwiatkowskiego to Baski i moze tam wreszcie uda mu sie wygrac podjazdow dlugich nie ma jest plaska czasowka i nie bedzie Bernala tylko Thomas bez formy :wink:

2 polubienia

Analizując szanse na to by tradycyjnie ostatni etap był ciekawy to trzeba pamiętać że trasa jest taka sama jak ta na której wygrał Soler czyli trudniejsza w końcówce od tej z Contadorowych edycji (dlatego Bercikowi się nie udało to co Solerowi) i w związku z tym jest bardziej sprzyjająca dla zawodników uciekających.
Niestety sytuacja w GC nie jest taka jak rok temu gdzie za Yatesem byli z niewielkim stratami (do 20 s) zaraz bracia Izagirre, Teuns, Konrad i Wellens, a więc bardzo groźni w takim terenie zawodnicy. Yates z Mitcheltonem rzecz jasna pilnując taką zgraję groźnych rywali na takiej trasie nie dali już rady upilnować tych z trochę większymi jak Soler który sprytnie wykorzystał tą sytuację. Jutro wystarczy Sky pilnować 2 zawodników (Quintana, Gilbert), co nie powinno być problemem. Dla mnie ten wyścig Bernal już wygrał i jutro wydaję się że zobaczymy jeden ze słabszych etapów w Nicei w ostatnich latach.

Jakie tempo od początku , aż sobie na relacji sprawdziłem, jeszcze 3,5 km przed szczytem było prawie 6 minut straty. Dopiero potem Sosa przycisnął i na mecie Bernal i Quintana mieli już tylko 3:43 straty, to tempo na końcówce zniszczyło Michała.

Przy czym niszczący pomocnik Sosa miał jeszcze tyle sił żeby holować zniszczonego lidera. Nie no, nie wiem co tu dalej kombinować. Kwiatkowski jest po prostu względnie słaby w takim terenie i tyle. Na co ma liczyć? Że nikt z powodu jego charyzmy nie będzie atakować czy jak? Że będą jechać tempem odpowiednim dla niego? Tak jak napisał wyżej mariusz. Gilbert niczego nie zmienił. I tak poszedłby jakiś atak. Tak wygląda kolarstwo, ci co są z tyłu atakują…

Trzecie czy czwarte miejsce w tym wyścigu to i tak będzie super wynik. Ci co jeżdżą po Kwiatkowskim żeby odpuścił rywalizację w GC to niech zmienią sobie obywatelstwo na Kolumbijskie(wtedy będą mogli się cieszyć ze zwycięstw) lub się przerzucą na inne dyscypliny. Michał nie odpuści rywalizacji w generalkach przez najbliższe 3 lat i możecie być o to spokojni.