Paris Nice 2020

Ale, że Astana akurat, wydawało mi się, że to taka ekipa, która raczej się niczym nie przejmuje i wszyscy swoje, a Astana swoje, a tu jednak poszli z głównym nurtem

Jedyna możliwość rozegrania teraz wyścigów to zakazanie kibicom stania przy trasie pod groźbą kar finansowych i mandatów(chcecie oglądać to macie telewziory). Zwłaszcza miejsca startu i mety powinny być odgrodzone od przypadkowych osób przez policję. Innej możliwości poza anulowaniem nie widzę.

UAE Team też opuszcza najbliższe wyścigi w tym P-N niezależnie od tego czy będą czy nie.
Szkoda tego PN bo nawet jak się odbędzie to chyba tylko dla francuskich drużyn a miało być takie ściganie wielkie. O ile przez sytuacje we Włoszech to decyzje do startów tam można zrozumieć, to z Francją trochę chyba przesadzają, z tego co wiem nie ma tam żadnych obostrzeń i zakazów czy zaleceń do odwoływania imprez sportowych i wszystko się odbywa normalnie.
Swoja drogą zastanawia mnie bo, że część ekip deklaruje swój powrót do ścigania na Katalonii, chociaż tam sytuacja jest w zasadzie taka sama jak we Francji a chyba nie liczą na to, że w ciągu 2 tygodni się poprawi :slight_smile:

Albo zrobic odwrotnie : niech kibice sobie stoja , ale kolarze niech nie jada .
Wtedy sie tez nikt z kolarzy nie zarazi :wink:

Landa też jednak nie jedzie, oficjalnie z powodu wypadku z sanochodem z 1 lutego, ale w Andaluzji było widać, że już ma to za sobą, także raczej wymówka.
Zostanie nam chyba walka Quintany z Barguilem do śledzenia

1 polubienie

Jeśli Remco zostanie dołączony do zespołu(a jest szansza przy poszerzeniu składów) to będzie bitwa duetów: Quintana&Barguil vs Alaphilippe&Evenepoel.

Lista drużyn zgłoszonych do wyścigu.
8 osobowe składy będą.

Ciekawym duetem będzie chyba też Roglicz-Bennett.

Movistaru jednak nie będzie, wstrzymują jakiekolwiek ściganie do 22 marca włącznie.

Nie będzie nikogo, który był w UAE Tour, ani nikogo, który oficjalnie mieszka w regionie Wenecja Euganejska lub Lombardia we Włoszech. o takim niepublicznym zakazie informuje dzisiejsza Gazzetta.

I nie zobaczymy Roglicza w akcji, Jumbo Visma zrezygnowało ze startu.

Jeśli ktoś jest szczęśliwy z powodu koronawirusa to chyba Alaphilippe…

prędzej Quintana

Quintana bo mu oddają pole a Alaphilippe bo formy ni ma ale wyścigów też…

1 polubienie

A w tym sensie to zgoda :slight_smile:

1 polubienie

Moim zdaniem bardzo dobra decyzja Jumbo Visma jak i innych ekip. Według Merijna Zeemana z JV nie dostali żadnych odpowiedzi na pytania, (co w razie sytuacji kryzysowej?) od ASO. Więc wydaję się że ASO nie ma żadnego planu w razie sytuacji zarażenia wirusem w peletonie.
Zeeman też daje do zrozumienia że UCI niewiele robi. UCI i ASO jak widać zależy tylko na kasie, wtedy są dość sprawni w działaniu jak w sytuacji z Velon i Hammer Series.
Jak dla mnie to jeszcze jutro i w sobotę parę ekip mogło by się wycofać tak by chciwe ASO dostało nauczkę…

1 polubienie

Wie ktos CO sie dzieje z Saganem ???

Jakieś problemy biznesowe chyba.


i tu po słowacku więcej.
http://newsstoriestoday.live/sk-crypto-peter-sagan/index.php?a=1759941690806851&uclick=173vx9

Jego biznesy to nie moj problem , chodzilo mi o “kolarskiego” Sagana. Cos cicho o nim ostatnio.

Mi się wydawało że po prostu miał mieć „późniejszy” start czyli od Starde Bianche czyli chyba… tak było w zeszłym sezonie? Pomijam półkulę południową.
No ale wyścig odwołano no to zaczyna w P-N. Zobaczymy co się z nim dzieje :wink: