Paris Roubaix

Który z wymienionych zawodników waszym zdaniem będzie najmniej się liczył w walce o zwycięstwo??

  • Alessandro Ballan
  • Tom Boonen
  • Markus Burghardt
  • Roger Hammond
  • Leif Hoste
  • Oscar Freire
  • Tomas Vaitkus
  • Fabian Cancellara

0 głosujących

Ja stawiam na zwycięsto Leifa Hoste

Jeżeli chodzi o wyścigi klasyczne, w szczególności takie jak te rozgrywane na północy, to grono faworytów jest znacznie szersze niż te parę osób wymienionych przez Ciebie. Zawsze może się coś zdarzyć, co sprawi, że wygra ktoś mało znany i nie wymieniany w gronie faworytów. Także, co najwyżej możemy dywagować na temat długiej listy pretendentów do zwycięstwa, niż o paru ścisłych faworytach. Ktoś stawiał na Canceralle albo na Backstedta? Wątpię :wink:
Osobiście kibicował będę Szwajcarowi z CSC :slight_smile:

No na Cancellarę na pewno wielu stawiało :slight_smile:.

Tym razem wygra George Hincapie i nie ma dwóch zdań :wink: chociaż wielu innych kolarzy można również wytypować, np: Cancelara, Boonen, Bettini i choćby nie dawno zwycięzca Flandrii Ballan.

Nie wiem czy George Hincapie będzie startował bo ostatnio miał kontuzje nadgarstka z powodu której opuścił już kilka północnych klasyków. A gdyby nawet wystartował to po tak długiej przerwie będzie miał niestety cięzko rywalizować z najlepszymi :frowning:

gorge hincapie nie jest jak narazie na liscie startowej. co do moich faworytów to oczywiście Nick Nuyens pokazał że potrafi jeżdzić po bruku, to taki muj murowany faworyt a co do kolarzy z którymi trzeba się liczyć to napewno Boonen,Ballan,Cancellara,Hoste może Knaven, Wesseman, dużą niespodzianke oczywiście przy słabej postawie Flechy może nam zafundowac Posthuma :slight_smile:

Przewrotne pytanie ;] Nie można zażucić, że jakiegoś kolarza pominąłeś, bo pytasz który z wymienionych bedzie najsłabszy tego dnia (chyba jeszcze czytam ze zrozumieniem mimo, że śpiący jestem)… Postawiłem w takiej sytuacji na Hammonda… Zdaje mi się, że T-Mobile pojedzie na Markusa, chociarz z drugiej strony Roger może chcieć odjechać wcześniej np. jak dziś, bo udowodnił, że wytrzymałosciowo jest mocny, wiec nawet jeśli uczieczka nie dojedzie z nim w skłądzie to teoretycznie w którymś tam momencie będzie jednym z kilku potencjanych zwycięzców, więc teraz po dokładnej analizie pytanie nei postawiłbym na niego… Jeśli ktoś się pokarze, a w jego przypadku zdaje się być możliwe, to bardziej sie liczy o zwycięstwo wjeżdzając na mete jako 40 niż kolarz jadący w kołach i finiszujący na 25 pozycji… Tak rozumiem pytanie, nie kto ukończy wyścig na najdalszej pozycji tylko kto najmniej będzie walczył o to, aby wygrać… Może Boonen? Ale z nim to jest niewiadoma… Może jechać w kołach i ukonczyć na przyzwoitym 10. miejscu a może coś zwojować… Freire niby nie na ten wyścig ale kto wie, walczyć potrafi, czy się skusi? Coś mi się wydaje, że po dzisiejszym wyścigu sobie odpuści i tylko przeleci… Reszta IMO raczej pewna, że się pokarzą, no może Litwin raczej pokarze się jako pomocnik, a pomoc to poświecenie dla kolegii z ekipy, więc z walką jego (nie kolegii) o zwycięstwo to nie ma nic wspolnego, więc może włąsnie Vaitkus? Niby ma potencjalnie 2 lepszych kolegów w ekipie na bruki, ale nie można zapomnieć, ze w niedziele to on jeszcze na kilka km do mety był najlepszym kolarzem DSC… Ciekawe pytanie i zarazem trudne! Można “pofilozować” ;] Ciekawe kto dokładnie przeczytał pytanie w ankiecie ;]

[size=75][ Dodano: Sro 11 Kwi, 2007 23:11 ][/size]
sebkaa słusznie zauważyłeś, rabobank może chcieć pokazać się poprzez jakieś harce, bo patrząc na postawę we Flandrii to nie mają człowieka, co by mógł walczyć do końca z najlepszymi… Oby Nuyens nie był takim Mayo, tyle że od bruków ;] Chyba, że za dobrych jego lat ;]

Nie który będzie najmniej waleczny , tylko który będzie się najmniej liczył w walce o wygraną - czyli kto waszym zdaniem Jest najbardziej Niewsatnie Wygrać :stuck_out_tongue:

No jak wspomniałem, uciekając choćby na 60 km z zapasem kilku minut ma się wtedy szanse na zwycięstwo jakieś, na pewno większe niż Ci z peletonu, i taki człowiek z ucieczki chociarz wtedy miał szanse na wygranie (bo może peleton odpuści), nawet jeśli przyjedzie ze stratą niż niewidoczny ochnasty z 3 grupki ;] Walczeność ma związek z liczeniem się w walce o zwycięstwo, bo kto nie wlaczy nie wygrywa ;] Na pewno ktoś, kto nie chce wygrać nie wlaczy. Dla przykładu z zeszłego weekendu: Cancellara miał większe szanse na zwycięstwo niż Boonen, mimo, że na mecie to Boonen był wyżej.

Nio to święta racja , Boonen moim zdaniem ma mniejsze szanse bo nie słynie z walki do końca i wcale nie wynika to z powodu łapania formy poprzez wyścigi oraz jest po upadku i może mu być ciężko po bruku .

[size=75][ Dodano: Sro 11 Kwi, 2007 23:30 ][/size]
Najbardziej życzyłbym zwycięstwa Leifowi Hoste, ale coś czuję że Fabian Cancellara będzie w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie :mrgreen:

No muszę przyznać że i mi bardzo szkoda jest Hoste, bo ma chłopak nie fart. Co prawda nigdy mu nie kibicowałem, ale na tegorocznym P-R zacznę. A wygra pewnie Fabian, bo nawet po RVV mówił że uciekał wcześniej bo miał wrażenie że kibice to już chyba usypiają przed odbiornikami :smiley:. Ankieta powinna brzmieć raczej jaka będzie pogoda w Francji niedzielą godzin popołudniowych, lub jaki ładunek będzie wiózł pociąg towarowy?? U nas ma być ładnie, więc pewnie tam też opadów nie będzie, a to zapowiada jak dla mnie ciekawszy wyścig. Nie lubię P-R z cyklu jadą kolarze ale wszyscy z jednej drużyny (koszulki barw brązowych).

Oscar Freire nie jedzie w P R proszę go nie brać od teraz pod uwagę w ankiecie i nie oddawać głosów na niego…

W niedzielę prawdziwa uczta kolarska :stuck_out_tongue: klasyk nad klasykami :smiley: , tylko szkoda (dla kibiców) że deszczu po raz kolejny nie zobaczymy, kolejny już rok z kurzem i piachem :frowning: , ale cóż święto to święto…
Ja stawiam na Flechę, liczę na jego gest strzały na velodromie :mrgreen: .

P.S. znowu nie trafieni zawodnicy w sondzie :mrgreen:

Ta prawdziwa uczta, a ja (i niektorzy z forum też) na wyścigu :stuck_out_tongue:. Na moje wygra Cancellara drugi będzie Ballan trzeci Burghardt czwarty Boonen piąty Hoste szósty ktoś z Discovery.

Pokwa będziesz w Roubaix czy gdzie?
Stawiam na Cancellarę lub Boonena :wink:

Na moje 1 Cancellara 2 Hoste 3 Ballan 4 Hushovd 5 vaitkus 6 Boonen

Mam być głownym pomocnikiem Boonena :wink:

:stuck_out_tongue: Na pucharze polski, czyli prawie jak Paris- Roubaix

Ja stawiam, że wygra Leif Hoste. Nie znam listy startowej, ale w czołowce powinni się znaleźć Gusev, Ballan, Boonen, Cancellara, Gilbert, Burghardt. Zobaczymy w niedziele, ale niestety nie zobacze wyścig, ponieważ czeka mnie (i nie tylko mnie :stuck_out_tongue: ) Puchar Polski w Ciechanowie. Nie wiem jaka jest tam trasa, ale fajnie by było gdyby była kostka, by było wtedy mini Paryż - Roubaix.

Tak trochę odbiegne od tematu i dodam, ze w zeszłym roku byliśmy w tym czasie na PP w Strzelcach Krajeńskich i tam był odcinek ok 1,5 km po kostce w tym meta :stuck_out_tongue:

Głównym faworytem jest Fabien Cancellara, drużynę ma też mocnawą z O’Gradym. Następny faworyt to Hoste, chociaż na p-r mu się trochę gorzej jeździło jak na rvv, więc na niego nie stawiam, drużynę do pomocy też ma. Trzeci faworyt to Ballan i ja myślę że to jedyny który utrzyma Cancellarę. Inny zwycięzca to będzie niespodzianka, roubaix to nie gent-wevelgem żeby takich niespodzianek było dużo, w tym wyścigu wygrywają najmniej pechowi z najmocniejszych. Myślę, że wyścig będzie ciekawszy jak rvv, atakować będzie discovery, może ktoś z rabobanku, predictora, tmobile czy francuzi czyli głównie gilbert. Cancellara jednak skasuje przy pomocy kolegów odjazd, pociągnie i będzie walczył z tym kto utrzyma koło jeśli ktoś utrzyma. O quick stepie nie wspominam bo nie widzę nikogo kto miałby walczyć o zwycięstwo, tam hulsmans może zaatakować ale nic więcej.