Paryż-Nicea

Czy ktoś wie gdzie można znaleźć listę startową do tego wyścigu? :slight_smile:

A jest juz wogole? Są zgłoszeni juz kolarze? :p
I jeśłi temat o P-N 2007 to i ja zapytam: co z relacja w ES? Będzie bez względu na to w jakich okolicznościach wyścig się odbedzie? Czy jest możliwe wycofanie relacji?

Co do transmisji z Paryż - Nicea czy Tirreno - Adriatico lub Milan - San Remo nie widziałem zapowiedzi w ES i ES2 na marzec, a takie informacje powinny być już w lutym na antenie ES. Być może nie zauważyłem.

P-N będzie na Eurosporcie, więcej w temacie o relacjach telewizyjnych. :wink:

Wszystkie 3 wyścigi znajdą się na kanałach Eurosportu.

Jeżeli tak to bardzo mnie to cieszy, bo już myślałem ze wyścigi przejęła jakaś inna telewizja.

Widocznie poprostu nie zapowiadali, bo sami wiemy jak z tym było ;] Pozostaje mieć nadzieję, że te największe wyścigi będą na ES 1! (przynajmniej ja mam taką nadzieję :p)

W końcu dogadali się :astonished: UCI z organizatorami i najważniejsze wyścigi odbędą się zgodnie z planem. Więc plan relacji na pewno się też nie zmieni. :smiley:

No to zaczyna się “Wyścig Ku Słońcu”
kto faworytem??

Valjavec !! :exclamation:

O faworytach na cały wyścig wypowiadał się nie będę, bo jeszcze za mało wiadomo :wink: Natomiast na dzisiejszy etap moim zdaniem, największe szanse ma CSC - Fränk Schleck, Bobby Julich i David “Dave Z” Zabriskie oraz Discovery - Levi Leipheimer, Alberto Contador (?). Poza tym sprinterzy jak Boonen czy Paolini mogą się postarać, by do 4. etapu jechać w koszulce lidera.

Jeszcze Evans może zawalczyć i Bennati na sprintach.:wink:

gratuluje Milarowi miałem okazje oglądac czasówke i miłe zaskoczenie ze strony czecha 2 pozycja a ma 22 lata dobiero nie mogę doczekac się etapów górskich obym je tylko obejrzał

[size=75][ Dodano: Nie 11 Mar, 2007 21:47 ][/size]
Iban daleko 29 sekund straty i dopiero 140 miejsce ale poczekajmy 29 sekund to nic są jeszcze góry :smiley:

Roman Kreuziger to rocznik '86 wiec skoncz 21 lat niedługo, co do faworytów stawiam na Pelizotiego

Iban daleko 29 sekund straty i dopiero 140 miejsce

Sebkaaa, czy mi się tylko wydaje, czy Iban Mayo jakiś taki wypasiony jest? Ja go pamiętam jako szczuplutkiego górala, a wczoraj myślałem, że komentator sie pomylił :wink: . Jeżeli Mayo rzeczywiście tak się wypasł to ja raczej stawiałbym na dalsze straty :neutral:

Może Mayo nabrał potrzebnej masy do czasówek :wink:

Dziś ładny finisz Benatiego, ale jeszcze lepszy atak Nazona :slight_smile:

Nigdy jakoś nie uwielbiałem Bonnena i dzisaj się w tym utwierdziłem… zawsze czekam, ażeby udowodnił swoją moc i dziś po raz kolejny się przeliczyłem… Strasznie wygodny jest… Zamkneli go po zakręcie i już sie dla neigo etap skończył, nie skoczył za Nazonem, czekał na Siedlera… a dla parównania Benatti, który był (chyba) dwie długości roweru za Bonenem walczył i o mało nie był drugi, szybkość na finiszu miał największą! Niczym McEwen z TdF… Ventoso nie widziałem a przynam, że liczyłem, że gdzieś wysoko wjedzie…
Oógolnie ten zakręt wielu zawodnikom popsul scenariusze…
Troche moim zdaniem niesprawiedliwie pan Jaroński stawiał z góry dwa peirwsze miejsca dla Bonena i Benattiego, o czym zresztą się sam przekonał ,-) to już nie Qatar ,-)
Bardzo zaimponował mi młody francuz Fillu (nie wiem jak się piszę jego nazwisko, jeszcze nie wiem ,-)) nie patrzył na nikogo, kręcił ile sił… Mocno pracował w ucieczce, potem sam gonił kolege, który zaatakował, a jeszcze później sam skoczył… Może bral doświadczenia, bo jak wiemy, i jak wspominali komentatorzy, taka jazda by mu raczej marny efekt dała na mecie, chyba, że czuł się naprawdę mocny! Ogólnie ciekawe rachowania w grupie i finisz, którego się nikt nie spodziewał! Nie wszyscy dzisiaj odkryli swoje karty!
3 wnisoki:

  • młody francuz nie jest zły ;]
  • Benatti jest naprawdę mocny,
  • Bonen ściga się tylko jak ma dopełnić formaloności…
    Tyle moich spostrzeżeń, jutro myśle ciekawy etap, QS będzie chciał sie pewnie zrewanżować, a inni zachęceni dzisiejszym sposobem zwycięstwa Nazona pewnie zmotywują się, dlatego też myślę, że nei będzie to finisz Bonena i Benattiego.
    Pozdrawiam

Boonen ma dość intrygujące podjeście do sprintów. Dla niego liczą się tylko kolejne zwycięstwa. Lecz gdy może spokojnie walczyć o 2-3 miejsce, pasuje. Nie żebym go za to potępiał, ale dla jego fanów nie jest zbyt fajną rzeczą oglądanie ich ulubieńca na końcowych metrach płaskiego etapu, gdy ten praktycznie w ogóle nie finiszuje. Z tego raczej wynika, że nie ma duszy walczaka.

Wszystkich zaś (nie tylko Boonena) wykiwał Nazon, który zdecydował się na dość długi finisz, a pozostali sprinterzy nie zdołali dogonić mającego sporą przewagę po tym skoku kolarza grupy AG2r. To zwycięstwo może w jakiś sposób odblokować Francuza, bowiem poza wygranymi etapami na Tour de France nie ma zbyt wielu cennych osiągnięć. Nawet po etapie mówił, że tym atakiem chciał zająć wysokie miejsce, ale nie planował nawet wygrać. Być może zmieniło się już właśnie jego nastawienie na bardziej pozytywne.

Wyniki :arrow_right:

Prolog (11.03, Issy-les-Moulineaux - Issy-les-Moulineaux, 4.7 km) :arrow_right:

1. David Millar (GBR) Saunier Duval-Prodir 6.01 (46.869 km/h) 2. Roman Kreuziger (CZE) Liquigas 0.01 3. Sébastien Joly (FRA) Française Des Jeux 0.02 4. Luis León Sánchez (ESP) Caisse d'Epargne 5. Alberto Contador (ESP) Discovery Channel 6. Levi Leipheimer (USA) Discovery Channel 0.03 7. Francisco José Ventoso (ESP) Saunier Duval-Prodir 0.04 8. Remmert Wielinga (NED) Saunier Duval-Prodir 9. Thomas Lövkvist (SWE) Française Des Jeux 10. Joost Posthuma (NED) Rabobank 0.05 11. Bobby Julich (USA) Team CSC 0.06 12. Thomas Voeckler (FRA) Bouygues Telecom 13. Daniele Bennati (ITA) Lampre-Fondital 14. Franco Pellizotti (ITA) Liquigas 15. Davide Rebellin (ITA) Gerolsteiner 0.07 16. Gert Steegmans (BEL) Quickstep-Innergetic 17. Cadel Evans (AUS) Predictor-Lotto 0.08 18. Philippe Gilbert (BEL) Française Des Jeux 19. Rémi Pauriol (FRA) Crédit Agricole 20. Jérôme Pineau (FRA) Bouygues Telecom
Millar znów zaczyna wygrywać czasówki :mrgreen: Zaskakująco dobra postawa Czecha Kreuzigera. Niewątpliwie jest to spory talent :bulb:

  1. etap (12.03, Cloyes-sur-le-Loir - Buzançais, 186 km) :arrow_right:

1. Jean-Patrick Nazon (FRA) Ag2r Prévoyance 4.29.39 2. Sebastian Siedler (GER) Milram 3. Matthew Hayman (AUS) Rabobank 4. Daniele Bennati (ITA) Lampre-Fondital 5. Vicente Reynés (ESP) Caisse d'Epargne 6. Igor Astarloa (ESP) Milram 7. Murilo Fischer (BRA) Liquigas 8. Tom Boonen (BEL) Quickstep-Innergetic 9. Guennadi Mikhailov (RUS) Astana 10. Jérôme Pineau (FRA) Bouygues Telecom 11. Gregory Henderson (NZL) T-Mobile 12. Francisco José Ventoso (ESP) Saunier Duval-Prodir 13. Mirco Lorenzetto (ITA) Milram 14. Tomas Vaitkus (LTU) Discovery Channel 15. Aaron Kemps (AUS) Astana

Klasyfikacja generalna po 1. etapie :arrow_right:

1. David Millar (GBR) Saunier Duval-Prodir 4.35.40 2. Roman Kreuziger (CZE) Liquigas 0.01 3. Luis León Sánchez (ESP) Caisse d'Epargne 0.02 4. Alberto Contador (ESP) Discovery Channel 5. Sébastien Joly (FRA) Française Des Jeux 6. Levi Leipheimer (USA) Discovery Channel 0.03 7. Francisco José Ventoso (ESP) Saunier Duval-Prodir 0.04 8. Thomas Lövkvist (SWE) Française Des Jeux 9. Remmert Wielinga (NED) Saunier Duval-Prodir 10. Joost Posthuma (NED) Rabobank 0.05

PS. Lista startowa Paris - Nice :arrow_right:LINK . Na Wyścigu ku Słońcu jedzie wiele interesujących mnie nazwisk :arrow_right: Valjavec, bracia Schleck’owie, Julich, Kolobnev, Vandevelde, S. Sánchez, Devolder, Paulinho, Caucchioli, Kohl czy Gerrans :smiley:

Co do Boonena to podzielam zdanie dwóch moich poprzedników. A co do spraw technicznych, to przyglądaliście się klamkomanetką Srama w Saunier-Duval? Ja ciągle na nie polowałem :wink: Z daleka ciężko rozróżnić czy to Campagnolo (też są czarne) czy Shimano (podobny kształt) :wink: Ciekawe jak sprawa producentów osprzętu będzie się prezentować w przyszłym sezonie - czy Sram będzie w kilku ekipach PT.

Na usprawiedliwienie Boonena dodam, że już przed startem poinformował że się źle czuje i będzie mu cięzko dzisiaj walczyć