Pętla Karkonoso-Izerska 2007

Witam,
Nie wiem czy wzyscy wiedzą, ale 23-24.06.2007 w Podgórzynie będzie miała miejsce wyjątkowa impreza - Pętla Karkonosko Izerska. Wiem, że wyjątkowa bo byłem tam rok temu i w tym również będę. więcej szczegułów na mazoviamtb.pl/index-petla.php. Generalnie chodzi o to że jest to wyścig z tzw. dojazdówkami, a ostatni etap to podjazd pod przełęcz Karkonosko-Izerską. Około 14 km takiego podjazdu że nawet na TdF by się nie powstydzili, albo nawet bali by się. Jak czytałem relację z z giro z 17 etapu który kończył się podjazdem w Monte Zoncolan to się uśmiechnąłem delikatnie. Napisali tam tak:
“Etap kończył się najtrudniejszym podjeździe kolarskim w Europie o średnim nachyleniu 12% (maksymalne nachylenie wynosi 22%).”
Na pętli ostatnie 4 km to średnio 22% a maksymalnie 29%.

Warto przyjechać bo dla tego kto pobije zeszłoroczny rekord będzie rower szosowy OLSH i wiele innych fajnych nagród. Jak rekord nie zostanie pobity to rower będzie rozlosowany. Więc fajne nagrody, fajne klimat. W sobotę będzie rozegrana czasówka, w niedzielę wścig “właściwy”.

W tamtym roku był z bardziej znanych kolarzy był oczywiście organizator Cezary Zamana i Darek Baranowski (do którego należy rekord). W tym roku też pewnie ktoś ciekwy będzie.

Mogli by jeszcze tak na rozgrzewkę zrobić podjazd pod Chromiec, najlepiej z obydwu stron.

Wkradła sie mała nieścisłość gdyż końcowy podjazd ma około 12km :stuck_out_tongue:

Wybiera się ktoś?

“Etap kończył się najtrudniejszym podjeździe kolarskim w Europie o średnim nachyleniu 12% (maksymalne nachylenie wynosi 22%).”

Reklama dźwignią handlu :stuck_out_tongue: : akurat Zoncolan nie jest chyba najtrudniejszym podjazdem, przynajmniej nie wg http://www.climbbybike.com/. Jest raczej najtrudniejszym podjazdem, jaki pojawił się w wielkich tourach.

Na pętli ostatnie 4 km to średnio 22% a maksymalnie 29%.

jests pewien tych wartości ? troche kosmos;>

To niemożliwe - wtedy ostatnie 4km miałyby przewyższenie 880m, a cały podjazd ma ok. 890m przewyższenia - dokładny opis tu:
podjazdy.ovh.org/karkonoska1.html

pzdr

no juz sie balem ze naprwade 22 %na 4
:slight_smile:

“Ze względu na spore ubytki w nawierzchni nie nadaje się do zjazdu kolarzówką (podjechać się da). Szosa kończy się nieco powyżej przełęczy, przy schronisku Odrodzenie”.

to jak sie wraca:)

to jak sie wraca:)

Piechotą :mrgreen: .

to na bosaka :0

to na bosaka

Albo worek z butami na zmianę :wink: . Jak w przedszkolu :mrgreen: .

czyli ta przelecz karkonoska to inaczej slynne odrodzenie tak? jedzie sie od podgorzyna przez borowice?

Dokładnie.

da sie tam wjechac na 39-25?:slight_smile:

Zależy dla kogo. Lepiej mieć 27

kazdy inny slawny podjazd karkonoski pokonywalem na 39-23 nie bylem tylko wlasnie na odrodzeniu bo myslalem ze jedzie sie tam od przesieki ale powyzej przesieki juz nie ma asfaltu:(

No jak ja byłem na obozach w karkonoszach to jeździłem bez problemu 42-23, rzadko wrzucając. Zależy jak jeździsz, czy twardo czy miękko

Witam
Wybieram się w niedalekie okolice. Jadąc od Kamiennej Góry to którędy trzeba jechać żeby się tam dostać ???
Jadę od centrum Kamiennej Góry.
Pozdrawiam i liczę na jak najszybszą odpowiedź i opisanie tej trasy.

Rozumiem, że chcesz się dosać na sam koncowy podjazd, jeśli tak, to z Kamiennej Góry kieruja sie przez przełęcz Kowarską do Kowar, a następnie na Ściegny i dalej już prosto na Podgórzyn (już w Kowarach szukaj drogowskazów na Szklarską Porębę - droga numer 366).

Przydałby się organizatorom ktoś, kto dobrze zna te tereny. Widziałem trasę i ja bym znalazł jeszcze kilka ciekawch miejsc :slight_smile:

Jedzie ktoś z tego forum w 2008 na Pętlę?.. miło było by kogoś “znajomego” spotkać :wink:

Ja może, myślałem, że będę w innej kategorii, teraz się zastanawiam, no i nie mam jeszcze noclegu zapewnionego, jakieś rady? Dwie osoby.