Pierwsza szosa - opinie na temat rowerów Genesis

Pedały kupiłem Look Keo Classic 2. Zobaczymy jak się sprawdzą przy dłuższej jeździe na razie jest bardzo fajnie.

Pytanie mam jeszcze jedno. Jaki wpisać obwód koła w ustawieniach sigmy ? Ma ktoś takie dane bo nie potrafię znaleźć odnośnie tego Tribana. Ok znalazłem sam :wink:

Witam jeszcze jedno pytanko mam :wink:

Czy w blokach spd sl but powinien się ruszać ? W sensie oba buty wychylają mi się w stronę lewą. Tak jakby mogę niby ruszać nie są sztywne. Bloki są przykręcone mocno. Również nie poluźniałem pedałów(polecali na niektórych filmikach by było łatwiej wypinać początkującym ale ja nie mam z tym problemu). Mimo to but rusza się na kilka cm w lewą stronę. Prawy do wewnątrz lewy do zewnątrz.

Tak, to jak najbardziej normalne. Możesz kupić też bloki bez luzu i wtedy nie będziesz mógł ruszać stopą. Jednak ten luz jest jak najbardziej wskazany i jest zdrowszy dla kolan.

Jedyne, co jest zastanawiające to fakt, że oba buty wychylają się w lewo. Prawdopodobnie masz źle przykręcone buty - nie w sensie siły dokręcenia, a pozycji.

LOOK oznacza bloki kolorami :
czarny - zero luzu
szary - średni luz
czerwony - duży luz
Duży tzn. 9 stopni więc troszkę butem można w jedna i drugą stronę poruszać.
Jeżeli obydwa buty wychylają się tylko w jedna stronę to coś jest nie tak.

Rzeczywiście wg. opakowania mam te pośrednie 4,5 stopnia.

Bloki do butów przykręcałem zgodnie z zaleceniami na filmikach. Troszkę do środka buta gdyż naturalnie stopa odgina mi się trochę do zewnątrz. Więc nie bardzo wiem co to znaczy, że mogę mieć źle przykręcone buty ?

Ok odkręciłem i przykręciłem jeszcze raz bloki i jest ok oba odginają się lekko do osi roweru więc wydaje mi się że teraz jest juiż wszystko ok :slight_smile: