Piwo :)

Kiedyś to % uchodziły płazem, dzisiaj mogło by być różnie;)

Nowe łupy z Belgii
Jedno na dziś na AGR, drugie czeka na LBL

Ja na LBL mam 3 walońskie :slight_smile:

Zauważyłem, że jest też piwo “Koppenberg”. Pił ktoś?

Nigdy nie widziałem/słyszałem/piłem
Będę poszukiwał

Ps. Zna ktoś jakąś ciekawą książkę o piwie- w sensie różnice, rodzaje, może jakiś rys historyczny itd?

Polska książka. Dużo informacji i różnych ciekawostek. O piwach europejskich też.




“Piwo. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka” Tomasza Kopyry

Książka wydana w zeszłym roku. Autorem jest najbardziej znany polski bloger/vloger piwny - jeśli ktoś ogląda The Brain - koleś był ostatnim odcinku tego programu.

Wlasnie w Swieta ja wyszukalem.
Poleci ktos ta pozycje?
sorry za OT

Liege-Bastogne-Liege, czyli tym razem po walońsku.

Największe oczekiwania mam wobec Ardeńskiego Sezonu (pierwsze z lewej).


zakupione w Muzeum Kolarstwa w Roeselare (które mocno polecam, ale z wyłączeniem dla radykalnych katolików ;))

szanuję.
a napiszesz coś więcej o muzeum? :wink: (i o piwie też jak skosztujesz)

Piwo bardzo przyjemne, nie jestem znawcą, ale na pewno warte skosztowania.
Co do Muzeum to jest hit, bo z racji remontu budynku w któym się ono mieściło, muzeum zostało przeniesione do kościoła.
Juz przed wejściem na rondzie flagi z hasłem “Wyścig jest religią”.
po wejściu mały szok, bo kościół jest “sprofanowany” rowerami i wszystkim co z nimi związane. Masa koszulek, rowerów z całej hitorii kolarstwa, trofeów itd. W konfesjonale leci film ze “spowiedzią” Armstronga u pani Winfrey, w tabernakulum puchar za zwycięstwo w LBL, no ogólnie dla religijnych radykałów istna sodoma i gomora hehe.
Na miejscu jest sklepik z pamiątkami, trochę koszulek, książek, piw i innych pierdółek związanych z kolarstwem.

Kilka fotek wrzuciłem na Google, jak wpiszecie wielermuseum Roeselare, znajdziecie je w recenzjach.
strona internetowa to: wielermusem.be

ogólnie gorąco polecam, wybieram się jeszcze do Centrum RvV, skrobnę co nieco jak tam będę
Pozdrawiam

Belgia… kraj, gdzie naprawdę kochają kolarstwo. Zazdroszczę geograficznej bliskości :slight_smile:

Dlaczego UCI nie zrobi jakiegoś fajnego muzeum w Aigle na wzór tego, co FIFA ma w Zurychu?

Mega zestaw!

tak, to jest naprawdę świetne w Beneluxie (piszę w Beneluxie, bo w Holandii wygląda to tak samo, Luxemburga za bardzo nie znam ale myślę że jest podobnie ;)), tu się naprawdę czuje Kolarską Kulturę. Ludzie się znają, komentują to co się dzieje w tym sporcie, kolarze mają swoje pomniki czy ulice, są kolarskie lokale, muzea. Piękna sprawa.
Chciałbym żeby tak samo wyglądało to w Polsce ale rozumiem że są to lata tradycji i wielkich sukcesów w tym sporcie.

Zgadza się, byłem w Belgii kilka razy turystycznie, nawet raz zdarzyło mi się na wyścigu i czuć tam, w tych małych miasteczkach gdy wychodzą pooglądać kolarzy, że oni kochają ten sport :slight_smile: Temat bardzo fajny, popieram :wink:

Nigdy jeszcze w Belgii nie byłem,aczkolwiek bardzo chcialbym się wybrać. Może nie w tym roku, ale może zaplanuje się coś w przyszłym. Jakiś wypad ( optymalnie byłoby wybrać się rowerem, chociaż pewnie polecimy samolotem bo jednak musiałbym przejechać całą Polskę)

Zestaw świetny :slight_smile:

Polecam, nie będziesz zawiedziony! Brugia- cudo! Gandawa- to samo, do tego Antwerpia, Bruksela, Ieper, Tournai też bardzo fajne, do tego Muzeum Kolarstwa, Centrum RvV, Ardeny, jest gdzie jechać i co zwiedzać!

Nie jest to piwo, ale najbardziej do tego tematu pasuje.
Mimo, że inne alkohole przekładam nad wino, to będąc dziś w Biedronce nie mogłem się powstrzymać przed kupnem tego produktu.

1 polubienie

Daj znać czy to jest w ogóle do picia😬 Jakoś nie mam przekonania do tego sklepu😉

ćśśśś, nie mów Viatorowi :smiley: