Plaster na nosie

Czy ktoś uzywa tzw. plastrów na nos, które rzekomo zapewniają lepsze oddychanie. Ciekawi mnie czy to prawda czy tylko robienie z nas głupków i naciąganie przez producentów.

Działanie plastrów polega na uniesieniu skrzydełek nosa. Udrażnia nos kiedy masz krzywą przegrodę nosa, albo spuchniętą śluzówkę z powodu kataru czy alergii. Pewnie działają, choć ich nie używałam i odpakowanego nie miałam w rękach.
Koszt plastra to około 2,70 pln.

Ja gdzies słyszałem ze ten plaster jest czymś nasączony i wdychanie tego powoduje udrożnienie nosa.

Chodzi o watę, przeważnie kolarze XC mają watę nasączoną czymś takim i wkładają ją sobie do nosa.

Właśnie mnie intrygowało, że podczas rozgrzewek na trenażerze wielu zawodników miało waciki w nosach. Od dłuższego czasu się zastanawiałem po kiego to ? Hm, być może właśnie te waciki są nasączone owym środkiem ?

No o tym właśnie pisałem :stuck_out_tongue:

A co z ludzi zdrowymi tez pomaga

Jak masz drożne “kanały wentylacyjne” to dostarczasz swojemu organizowi tyle tlenu ile on potrzebuje, nic więcej nie da się zrobić nosem. Nie trzeba Ci plasterka jeśli jesteś zdrowy.

Ja go nie używałam, choć mam krzywą przegrodę nosa i astmę wysiłkową, często mnie przytyka przy większym obciążeniu, ale jeżdżę tylko amatorsko :smiley:
Gdybym planowała jakieś starty to pewnie test plasterka zrobię.

szkoda myslałem ze mi pomoże na wyscigu.
Dzieki za odpowiedz.

To ułatwia oddychanie nawet u zdrowej osoby. Nawet je jak sobie założę, a jestem zdrowy, to więcej powietrza wciągam na raz nosem - ale używałem go tylko raz. Nawet bez plastra można spróbować jak to działa - wystarczy troche pociągnąć na boki skórę nosa w miejscu za dziurkami i skrzydełkami. Taki plaster po prostu zwiększa średnicę kanału…

Rowniez zdarza mi sie uzywac waty nasaczanej “Olbasem” (Olejek eteryczny, dosc drogi, ale chyba najlepszy) Przed kazdymi zawodami no i jak mam lekki katar. Wg mnie pomaga, mozliwe ze to autosugestia…

witam
wiecie napewno o co chodzi nie wiem jak to sie fachowo nazywa i dlatego tak to nazwalem "plaster na nos " chcialbym to sobie wyprobowac. Chodzi mi o to ze nie wiem gdzie to mozna kupic moze na allegro -tylko ze nie wiem gdzie tego szukac i pod jakim tytulem. moze mi ktos pomoc
pozdro

idziesz do apteki i kupujesz… prosisz o plastry na nos ułatwiające oddychanie