Plebiscyt PS


#105

A weźcie wy kupon, zagłosujcie w 2016 i dajcie już spokój.


#106

Śmieszna ta dyskusja. Zrozumcie, że każdy plebiscyt/wybory (w tym parlamentarne, prezydenckie) to konkurs popularności, ergo kandydat głupszy, acz przystojniejszy/zabawniejszy/bardziej znany zdobędzie najpewniej więcej głosów od kandydata brzydszego/ponurego/mniej obytego, choć merytorycznie lepiej się do danego stanowiska nadającego (być może też czynnik ten zdecydował w ostatnich wyborach prezydenckich).
A co lepszości/gorszości danych dyscyplin to nie jestem wielkim zwolennikiem gloryfikacji kolarstwa i wynoszenia go na piedestał ponad inne. Jest wiele dyscyplin, w których owszem, nie gra tak wielkiej roli żelazna kondycja i wytrzymałość, ale szereg technicznych (piłka nożna), psychologicznych (biathlon) czy strategicznych (snooker) czynników wpływa na odniesiony sukces bądź nie. Ten, kto tego nie rozumie jest dla mnie po prostu jakimś kolarskim radykalistą i dalsza dyskusja wydaję się z takim osobnikiem kompletnie bezcelowa.


#107

Akurat no ten czynnik nie zdecydował\ w wyborach prezydenckich :wink:. No i czas zmienić po prostu system głosowania.
W kwestii sportu żadnej roli nie odgrywa kondycja, nie każdy ma organizm stworzony do olbrzymiego wysiłku, Ktoś ma super wzrok i będzie mocny w strzelectwie czy łucznictwie, ktoś ma świetną szybkość będzie dobry w konkurencjach sprinterskich w LA :wink:. W tym wszystkim chodzi o to ze jest hierarchia że jednak IO są najważniejsze (koncowo odbywają się co 4 lata), MŚ (za to co rok lub dwa i Piłce Nożnej co 4 lata), ME (też co rok). Dlatego większą wartość ma jednak złoto olimpijskie w kolarstwie niż wygranie w roku olimpijskim TDF (bo jednak TDF odbywa się co rok, nie co 4 lata), a wiele osób trenuje tylko i wyłącznie pod IO, on ma jedną szanse na 4 lata, a gość szykujący się na TDF, ma 4 szanse na 4 lata.
W kwestii popularności to jednak media ją kreują ja podam przekład na podstawie Piłki Nożnej bo jednak to jest najpopularniejsza dyscyplina sportu. Media kreują postacie które mają świetną technikę: Cristiano Ronaldo i Lionel Messi, wile dzieciaków i starszych kibicuje Realowi Madryt i Barcelonie tylko ze względu na tych grajków i zarzekają się ze zawsze będą kibicować tym klubą, tylko ze jak Pan Messi zmieni barwy klubowe to wielu z nich już nie będzie kibicować Barcelonie tylko np: Liverpoolowi! Nie tak dawno wszyscy zachwycali się i kibicowali Ronaldinho, teraz o nim cisza, koszulki Ronaldinho itd, a teraz jak się trafi rozmowa o piłce nożnej to ta osoba która tak mu kibicowała, dopiero po kilku minutach po moich przypomnieniach przypomina sobie ze rzeczywiście był ktoś taki, nie ma kogoś w mediach dla kibiców nie istnieje. Dlatego w takich plebiscytach powinny decydować kupony z PS, albo głosy kilku ekspertów sportowych a i nominacje powinny być podawane w kwestii wyników sportowych nie popularności :wink:


#108

Proszę po raz ostatni.


#109

Są jeszcze kupony? :smiley: Wtedy to nawet miało swój urok i chyba było bardziej reprezentatywne, a teraz chyba podają wyniki w trakcie żeby jeszcze zebrać kasy na smsach (dawno nie oglądałem ale parę lat temu było coś takiego). Teraz chyba kupony (jeśli są) nie mają w ogóle żadnego znaczenia w dobie internetu.

Nie chcę być nieuprzejmy, ale o co? W wątku “Plebiscyt PS” zasadniczo powinna się toczyć dyskusja o plebiscycie, a logicznym jest że zawsze to przeradza się w dyskusję “kto jest lepszy i dlaczego”. Kto nie chce się męczyć tą dyskusją to nie musi tu wchodzić.

Taka sama dyskusja toczy się notorycznie odnośnie Kwiatkowskiego i wyboru jego specjalizacji i też się tego nie da rozstrzygnąć i czy to znaczy, że nie można tego tematu poruszać? A taka dyskusja rozlewała się na inne tematy w przeciwieństwie do tej z tego wątku.

Ja się z Łukaszem zgadzam tylko w kontekście tego, że wyniki byłyby “sprawiedliwsze” przy glosowaniu za pomocą samych kuponów, ale nie zgadzam się kompletnie z tym że można jakoś “obiektywnie” taką kolejność ustalić. Natomiast nie wydaje mi się, żeby ktoś pisałem niezgodnie z netykietą, tytułem tematu itp.


#110

Właśnie ruszył 82. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2016 Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej. Wśród dwudziestu nominowanych są Rafał Majka i Maja Włoszczowska. Głosować można na stronie plebiscyt.przegladsportowy.pl/ co 24 godziny.


#111

I Kasia.


#112

No właśnie. A to oznacza, że jest aż trzech sportowców na których będą się dzielić głosy fanów kolarstwa. Słabo widzę ich szanse na awans do pierwszej dziesiątki plebiscytu. Dzisiaj Przegląd Sportowy przedstawił piątkę aktualnie prowadzących w plebiscycie sportowców - nie ma wśród nich kolarzy. Jeśli mogę sobie pozwolić na odrobinę prywaty, to ja głosuję na brązową medalistkę Oktawię Nowacką, której postawą byłem urzeknięty podczas olimpijskiego turnieju pięcioboju nowoczesnego - dziewczyna prowadziła do ostatniego strzelania w bieganiostrzelaniu pościgowym, a jeszcze kilka miesięcy wcześniej leczyła poważną kontuzję.


#113

Trwa Gala Mistrzów Sportu. Z 20 nominowanych do pierwszej dziesiątki awansowali Rafał Majka i Maja Włoszczowska. Można ich wesprzeć smsami na numer 7350: Majka sms o treści 5 i Włoszczowska sms 9


#114

W plebiscycie Maja Włoszczowska zajęła 6 miejsce, Rafał Majka miejsce 4. Pierwszą trójkę stanowili: Piotr Małachowski - 3, Robert Lewandowski - 2, Anita Włodarczyk - 1.


#115

Pierwsze miejsce raczej bezdyskusyjne, co do Roberta pewnie będą zarzutu, że przecież nic nie wygrał, ale jest kapitanem najlepszej reprezentacji od 30 lat i 1/4 euro nakrywa czapką nawet medale olimpijskie w dyscyplinach zupełnie niepopularnych. A co do 3 miejsca to powinien je zająć Rafał, Małachowski to super sportowiec i jeszcze lepszy czlowiek, no ale to Rafał dał jednak czadu w 2016 i szkoda że nie załapał się na podium.

A tak poza tym to nikogo ten plebiscyt już nie interesuje


#116

Sportowców może interesować.


#117

Wśród nominowanych w 83. Plebiscycie PS za rok 2017 są Michał Kwiatkowski i Tomasz Marczyński. plebiscyt.przegladsportowy.pl/


#118

Trwa Gala Mistrzów Sportu - tym razem, chyba po raz pierwszy na Polsacie - z 20 nominowanych do dziesiątki awansował Michał Kwiatkowski. Można go wspierać wysyłając smsa o treści 11 na numer 7232. Głosujcie! Może uda mu się pokonać świeżo upieczonego, pięć razy pod rząd zwycięskiego w konkursach Turnieju Czterech Skoczni - Kamila Stocha.


#119

Koniec głosowania. Michał zajął 10. miejsce.


#120

Pierwsza trójka to: 3. Anita Włodarczyk, 2.Robert Lewandowski, 1.Kamil Stoch


#121

W poniedziałkowym Przeglądzie Sportowym przeczytałem, że w głosowaniu Kamil Stoch dostał 85933 pkt., Robert Lewandowski - 83017 pkt., Anita Włodarczyk - 71720 pkt. Ostatni z dziesiątki Michał Kwiatkowski zdobył 18872 pkt., a najlepszy z tych, którzy nie awansowali do finałowej dziesiątki - Kajetan Kajetanowicz (ciekawe czy na podwórku wołali na niego Kajetan od imienia, czy Kajetan od nazwiska (swoją drogą “po nazwisku to po pysku”, więc mógł lać w mordę, gdy tylko uznał, że wołają na niego Kajetan od nazwiska)) - 15733 pkt.
Jeszcze w piątek Lewandowski miał nad Stochem ponad 20 tys. pkt. przewagi, ale dzień później 6 stycznia Kamil wygrał kolejny Turniej Czterech Skoczni, zgarniając zwycięstwa we wszystkich 4 konkursach, co musiało wywrzeć wrażenie na głosujących. Swoją drogą zastanawiam się jak wygląda teraz ta punktacja w głosowaniu, biorąc pod uwagę fakt, że rekord ustanowił za 2002 rok Adam Małysz, zdobywając 2661543 punkty. Wiem, że wtedy Przegląd Sportowy drukował na swoich łamach kupony, gdzie głosowało się na 10-iu sportowców, więc ten z nr. 1 dostawał od głosującego chyba 10 pkt. Nie wiem czy dziś też takie kupony PS drukuje.


#122

Te SMSowe plebiscyty są do nabijania kasy organizatorowi. Sam kiedyś wycinałem kupony z PS, w tym roku nawet nie spojrzałem na wyniki.


#123

Może to i prawda. Prawdopodobnie żaden z nas nie będzie lubił Kwiatkowskiego czy Majki bardziej, jeśli wygrają plebiscyt, ani mniej, jeśli nie znajdą się nawet wśród 20u nominowanych, ale jak napisał w felietonie piłkarz Jerzy Dudek, sportowcy którzy mówią, że nie interesuje ich wynik plebiscytu, nie mówią prawdy. Myślę, że właśnie dlatego warto głosować. Poza tym Plebiscyt PS jest podobno najstarszym tego typu na świecie. Jak ktoś nie może wspierać kolarzy sponsorując ich, kibicując im na trasie czy, nie wiem, w mediach różnych, to może przynajmniej wziąć udział w tym plebiscycie.


#124

…jako i ja biorę. Aha i jeszcze jedno, wynik krajowego plebiscytu popularności może mieć wpływ na negocjacje kontraktowe czy reklamowe zawodnika.