Plebiscyt PS

Może i w większości przypadków tak, ale przecież nie w kolarstwie. Jakkolwiek można toczyć bezsensowne spory o wyższość wygranej w Wielkiej Pętli nad MŚ, o to czy bardziej wartościowe jest Giro czy Roubaix, tak nikt raczej nie ma wątpliwości, że dla kolarza cenniejsze są MŚ od IO.

Bródka też nie jest wybitnym sprinterem ani długodystansowcem - miał 2 szanse i obie wykorzystał.

Choć nie zawsze zgadzam się z Boss’em, to akurat w tej kwesti w 100% popieram. Wszyscy powiniśmy głosować na naszych kolarzy, ja głosuje codziennie.

No nareszcie. Przecież tu nie chodzi o to, kto jest naprawdę lepszy, czyje osiągnięcia są więcej warte, bo to jest niewymierne i subiektywne w ocenie.

Chodzi o to kim my jesteśmy. Skoro jesteśmy grupą nie tylko kibiców, ale nawet propagatorów kolarstwa (przynajmniej tak wielu uważa) i tworzymy zalążek jakiegoś społecznego lobby, to zastanawianie się na kogo lepiej głosować uważam za nieporozumienie. I taki był sens mojej wcześniejszej wypowiedzi.

Ja jako kibic nie tylko kolarstwa twardo głosuje na Kwiatka bo zazwyczaj wybieram ten sukces, który mnie najbardziej “naturalnie” ucieszył a dyskutować o tym czy Kwiatek “powinien” być 2,3 czy 4 można sobie w nieskoczność i to akurat jest zgodne z tematem.

Dla leniwych jeszcze raz link: plebiscyt.przegladsportowy.pl/glosowanie

W ramach małego wspomagania przypominam, że istnieje możliwość głosowania zarówno na Rafała jak i Michała, wystarczą tylko dwa adresy email i dwie przeglądarki, co prawda głosowałem z dwóch laptopów ale o wspólnym IP, więć porblem nie powinno być żadnego.

Cóż, jeśli chcemy tak oszukiwać*, to wystarczy kombinacja TOR Browser (ze zmianami tożsamości) + jakiś serwis anonimizujący adres e-mail :wink:

• zapewne kibice innych zawodników też tak robią…

A odnośnie wyższości jednych zawodników nad innymi i jednych dyscyplin nad innymi oraz związanej z tym lojalności w stosunku do tych dyscyplin i zawodników: uważam, że tytuł należy się Kamilowi Stochowi i że go zdobędzie. W związku z tym głosuję na… Rafała Majkę. Żeby było śmieszniej, prowadzę jeden z dwóch największych portali o skokach narciarskich :smiley:

W dawnych latach / 1970 - 90 / regulamin wyboru najpopularniejszych “10” sportowców roku był bardziej sprawiedliwy. Przez jakiś czas w Przeglądzie Sportowym były zamieszczane kupony i tylko na nich można było głosować. Ile można było ich wysłać - 5, 10? Teraz można codziennie klikać albo wysyłać sms-y. To zabawa dla młodzieży, którzy nie maja nic innego do roboty. Bez problemu można i 200 razy oddać głos na tego samego sportowca. Stąd wśród najlepszych znajdują się tacy, którzy na to nie zasługują. Jakiś czas temu niejaki Citko / piłkarz zresztą / pokonał w telewizyjnym sms-owym plebiscycie Renatę Mauer, złotą i brązową medalistke olimpijską.

Ja nikomu nie odbieram prawa do faworyzowania bardziej popularnych sporów, ba nawet to rozumiem ale te kupony to już niestety wspominienia z dzieciństwa. Teraz będziemy mieli nabijanie SMSów jeszcze w dniu wyników i specjalne robienie dramaturgii. Niestety. Wtedy układ był sprawiedliwy, bo nikt normalny nie kupował setek gzemplarzy Przeglądu Sportowego. Terz SMSy też byłyby taką “młodzieżową” sprawiedliwością ale głosowania internetowe to już popis dla “aktywniejszych”.

Wszystko to prawda, ale piłkarz Citko nigdy z panią Mauer nie wygrał.
A z resztą, w 1997 roku SMSy wysyłać w Polsce mógł pewnie mniej niż 1 promil społeczeństwa.

Nie róbmy z tego forum Onetu i nie podawajmy informacji z księżyca, tym bardziej że takie dane możemy w minutę zdobyć. Poza wszystkim kto w 1996 czy 1997 miał komórkę? Pamiętam, że w tym czasie nie wszyscy mieli telefony stacjonarne.

Swoją drogą Marek Citko był w tym czasie najlepszym naszym piłkarzem i wróżono mu wielką karierę, strzelał na Wembley, w Lidze Mistrzów (w Widzewie) i był już blisko podpisania kontraktu z Blackburn Rovers (niestety paskudna kontuzja praktycznie zakończyła jego karierę), więc nie wiem skąd ten hejt na bardzo dobrego sportowca z tamtego czasu.

Jako ciekawostkę podaje dychę z 1993 roku, pewnie gdyby nie to, że mamy w tym roku wysyp świetnych wyników naszych sportowców byłaby pewnie szansa na powtórzenie wyniku Jaskuły

Czytajcie ze zrozumieniem. Wyraźnie napisałem, że chodzi mi o plebiscyt telewizyjny, a nie o ten z Przeglądu Sportowego.
Cytat z tego artykułu: plebiscyt.przegladsportowy.pl/mi … 1,845.html “Renata Mauer-Różańska w 1996 roku bezapelacyjnie zwyciężyła Plebiscyt Przeglądu Sportowego - była przecież złotą i brązową medalistką igrzysk olimpijskich w strzelectwie. Ale w plebiscycie telewizyjnym organizowanym na podstawie głosów w systemie audiotele była druga - przegrała wówczas z Markiem Citko.”

Ja jakoś nie mam wątpliwości - pierwszy polski zawodowy kolarski mistrz świata, to jakiś kosmos podobny do wygrania wyścigu F1 przez Kubice czy Hermaszewski na orbicie no ale skoki i rzut mlotem…

Ciekawe czy PS ustalając regulamin głosowania nie wziął pod uwagę takiej możliwości? Z drugiej strony nagrodę i tak ktoś musi dostać więc być może uznano że nie ma to większego znaczenia. Chociaż zastanawiać się można ilu jest tak fanatycznych kibiców, którzy będą chcieli kombinować w taki czy inny sposób…

Jeszcze za czasów kuponowych były przeprowadzane zorganizowane akcje, pamiętam jak kiedyś wysoko wylądował, o ile dobrze pamiętam to karateka.

Dzisiaj w programie “świat się kręci” dziennikarz Michał Pol powiedział, że w plebiscycie prowadzi Mariusz Wlazły przed Kamilem Stochem. Nie jestem specjalnym kibicem skoków narciarskich, odkąd Adam Małysz skończył karierę (prawdę mówiąc nie wierzyłem, że będziemy mieli kogoś po Małyszu), ale obiektywnie rzecz biorąc uważam, że to Stoch powinien wygrać ten plebiscyt. Nie wiem czy nie zacznę głosować 3 głosy na Michała, 3 na Rafała i 1 na Kamila.

Tak na obecną chwilę wygląda TOP5. Grafika z twittera Przeglądu Sportowego.

Już przerabialiśmy że w tym plebiscycie nie da się nic ocenić obiektywnie.

Nie ma co obiektywnie rozważać tylko głosować na kogo trzeba :slight_smile:

Przedziwne te tymczasowe wyniki; Wlazły pierwszy, Kasprzak na trzecim, Kowalczyk dopiero piąta wtf.

Zwyczajnie robią ludziom wodę z mózgu, jakiś interes na pewno mają :slight_smile: