Plebiscyt PS

To czym są gracze NBA? 48 min biegania po bardzo małym placu gry. 3 regulaminowe przerwy w tym jedna długa plus te na żądanie. Normalnie plaża, muszę przystąpić do draftu.

Ależ Panowie, ja tu nie chcę tworzyć żadnych definicji. Sportem z definicji jest tak samo brydż jak i kolarstwo, tak samo szachy jak i tenis, tak samo speedrower jak i lekkoatletyka, a nawet i sporty motorowe, co do których często pojawiają się głosy na temat tego, że to przecież maszyna jedzie. Ba! Mamy nawet i sporty polegające na graniu na konsolach :slight_smile:
Ja tu piję tylko do tego czego dany sport wymaga od uprawiającego go człowieka. Który z nich musi zdobyć się na więcej wysiłku, a który głównie spija śmietankę. Ja lubię sobie powiedzieć, że piłka nożna to nie sport, czym nie chcę zaprzeczyć definicji sportu, natomiast chcę wypunktować pewne dysproporcje.
A że Ashton Eaton to człowiek, który z pewnością jest sportowcem z krwi i kości to na pewno jasne :slight_smile:

Obiektywnie ocenić jest bardzo trudno, może jakimś kryterium byłyby tu np. obciążenia treningowe - ktoś trenuje średnio codziennie, a ktoś raz na tydzień?
Co do samego Plebiscytu to sprawiedliwym byłoby przemianowanie go z “najlepszego” na - tak jak to pisaliście - “najpopularniejszego” sportowca :wink: A na tym polu widoczny codziennie w mediach Robert jako przedstawiciel najpopularniejszej dyscypliny sportu będzie miał zawsze duże fory - wystarczy tylko że będzie stał tam gdzie trzeba w polu karnym (w piłce nożnej bohaterami są napastnicy strzelający gole a nie np. bramkarze wyczyniający cuda by ich nie wpuszczać) a dodatkowo nasza reprezentacja będzie fajnie wypadać na arenie międzynarodowej.
Co musieliby zrobić inni by zapracować sobie na pierwsze miejsce? Występować w zbliżonych popularnością dyscyplinach, poza tym Stoch musiałby ponownie rozkręcić “Stochomanię”, siatkarze zdobyć ponownie jakieś mistrzostwo… A kolarze będą niestety walczyć o miejsca 3/4-10.

w nazwie jest na najlepszego :smiley:

Przypomnę tylko ze w plebiscycie jest kategoria najlepsza drużyna i jednak medale drużyn, powinny tam być klasyfikowane, no chyba ze ktoś z danej drużyny osiągnie indywidualny sukces, np król strzelców piłkarskich MS :wink:

Oczywiście ze Konrad Czerniak powinien być nominowany. Co do boksu zawodowego to uważam ze tam jest za dużo federacji i za dużo najdziwniejszych pasów mistrzowskich, ale skoro zdobył jakiś tam pas MS, to ok niech będzie nominowany. Moim zdaniem Michał Jurecki nie powinien być nominowany (czemu on a nie inny szczypiornista), jest kategoria drużyna roku i tam zdobywa statuetkę i wspólnie z kolegami zdobywają tytuł najlepszej drużyny, koncowo Jurecki indywidualnym sukcesem pochwalić się nie może np: najlepszy zawodnik MS. Michał Kubiak kolejne nie porozumienie no za co? Robert Lewandowski (nominacja za: Mistrz Niemiec z Bayernem Monachium, kapitan reprezentacji Polski, z którą wywalczył awans do EURO 2016. Został królem strzelców eliminacji) no to sukcesy wielkie nie są :smiley:. Podobna sytuacja Kamil Stoch (medal w drużynie, więc walkę o zwycięstwo w drużynie roku ).

A weźcie wy kupon, zagłosujcie w 2016 i dajcie już spokój.

Śmieszna ta dyskusja. Zrozumcie, że każdy plebiscyt/wybory (w tym parlamentarne, prezydenckie) to konkurs popularności, ergo kandydat głupszy, acz przystojniejszy/zabawniejszy/bardziej znany zdobędzie najpewniej więcej głosów od kandydata brzydszego/ponurego/mniej obytego, choć merytorycznie lepiej się do danego stanowiska nadającego (być może też czynnik ten zdecydował w ostatnich wyborach prezydenckich).
A co lepszości/gorszości danych dyscyplin to nie jestem wielkim zwolennikiem gloryfikacji kolarstwa i wynoszenia go na piedestał ponad inne. Jest wiele dyscyplin, w których owszem, nie gra tak wielkiej roli żelazna kondycja i wytrzymałość, ale szereg technicznych (piłka nożna), psychologicznych (biathlon) czy strategicznych (snooker) czynników wpływa na odniesiony sukces bądź nie. Ten, kto tego nie rozumie jest dla mnie po prostu jakimś kolarskim radykalistą i dalsza dyskusja wydaję się z takim osobnikiem kompletnie bezcelowa.

Akurat no ten czynnik nie zdecydował\ w wyborach prezydenckich :wink:. No i czas zmienić po prostu system głosowania.
W kwestii sportu żadnej roli nie odgrywa kondycja, nie każdy ma organizm stworzony do olbrzymiego wysiłku, Ktoś ma super wzrok i będzie mocny w strzelectwie czy łucznictwie, ktoś ma świetną szybkość będzie dobry w konkurencjach sprinterskich w LA :wink:. W tym wszystkim chodzi o to ze jest hierarchia że jednak IO są najważniejsze (koncowo odbywają się co 4 lata), MŚ (za to co rok lub dwa i Piłce Nożnej co 4 lata), ME (też co rok). Dlatego większą wartość ma jednak złoto olimpijskie w kolarstwie niż wygranie w roku olimpijskim TDF (bo jednak TDF odbywa się co rok, nie co 4 lata), a wiele osób trenuje tylko i wyłącznie pod IO, on ma jedną szanse na 4 lata, a gość szykujący się na TDF, ma 4 szanse na 4 lata.
W kwestii popularności to jednak media ją kreują ja podam przekład na podstawie Piłki Nożnej bo jednak to jest najpopularniejsza dyscyplina sportu. Media kreują postacie które mają świetną technikę: Cristiano Ronaldo i Lionel Messi, wile dzieciaków i starszych kibicuje Realowi Madryt i Barcelonie tylko ze względu na tych grajków i zarzekają się ze zawsze będą kibicować tym klubą, tylko ze jak Pan Messi zmieni barwy klubowe to wielu z nich już nie będzie kibicować Barcelonie tylko np: Liverpoolowi! Nie tak dawno wszyscy zachwycali się i kibicowali Ronaldinho, teraz o nim cisza, koszulki Ronaldinho itd, a teraz jak się trafi rozmowa o piłce nożnej to ta osoba która tak mu kibicowała, dopiero po kilku minutach po moich przypomnieniach przypomina sobie ze rzeczywiście był ktoś taki, nie ma kogoś w mediach dla kibiców nie istnieje. Dlatego w takich plebiscytach powinny decydować kupony z PS, albo głosy kilku ekspertów sportowych a i nominacje powinny być podawane w kwestii wyników sportowych nie popularności :wink:

Proszę po raz ostatni.

Są jeszcze kupony? :smiley: Wtedy to nawet miało swój urok i chyba było bardziej reprezentatywne, a teraz chyba podają wyniki w trakcie żeby jeszcze zebrać kasy na smsach (dawno nie oglądałem ale parę lat temu było coś takiego). Teraz chyba kupony (jeśli są) nie mają w ogóle żadnego znaczenia w dobie internetu.

Nie chcę być nieuprzejmy, ale o co? W wątku “Plebiscyt PS” zasadniczo powinna się toczyć dyskusja o plebiscycie, a logicznym jest że zawsze to przeradza się w dyskusję “kto jest lepszy i dlaczego”. Kto nie chce się męczyć tą dyskusją to nie musi tu wchodzić.

Taka sama dyskusja toczy się notorycznie odnośnie Kwiatkowskiego i wyboru jego specjalizacji i też się tego nie da rozstrzygnąć i czy to znaczy, że nie można tego tematu poruszać? A taka dyskusja rozlewała się na inne tematy w przeciwieństwie do tej z tego wątku.

Ja się z Łukaszem zgadzam tylko w kontekście tego, że wyniki byłyby “sprawiedliwsze” przy glosowaniu za pomocą samych kuponów, ale nie zgadzam się kompletnie z tym że można jakoś “obiektywnie” taką kolejność ustalić. Natomiast nie wydaje mi się, żeby ktoś pisałem niezgodnie z netykietą, tytułem tematu itp.

Właśnie ruszył 82. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2016 Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej. Wśród dwudziestu nominowanych są Rafał Majka i Maja Włoszczowska. Głosować można na stronie plebiscyt.przegladsportowy.pl/ co 24 godziny.

I Kasia.

No właśnie. A to oznacza, że jest aż trzech sportowców na których będą się dzielić głosy fanów kolarstwa. Słabo widzę ich szanse na awans do pierwszej dziesiątki plebiscytu. Dzisiaj Przegląd Sportowy przedstawił piątkę aktualnie prowadzących w plebiscycie sportowców - nie ma wśród nich kolarzy. Jeśli mogę sobie pozwolić na odrobinę prywaty, to ja głosuję na brązową medalistkę Oktawię Nowacką, której postawą byłem urzeknięty podczas olimpijskiego turnieju pięcioboju nowoczesnego - dziewczyna prowadziła do ostatniego strzelania w bieganiostrzelaniu pościgowym, a jeszcze kilka miesięcy wcześniej leczyła poważną kontuzję.

Trwa Gala Mistrzów Sportu. Z 20 nominowanych do pierwszej dziesiątki awansowali Rafał Majka i Maja Włoszczowska. Można ich wesprzeć smsami na numer 7350: Majka sms o treści 5 i Włoszczowska sms 9

W plebiscycie Maja Włoszczowska zajęła 6 miejsce, Rafał Majka miejsce 4. Pierwszą trójkę stanowili: Piotr Małachowski - 3, Robert Lewandowski - 2, Anita Włodarczyk - 1.

Pierwsze miejsce raczej bezdyskusyjne, co do Roberta pewnie będą zarzutu, że przecież nic nie wygrał, ale jest kapitanem najlepszej reprezentacji od 30 lat i 1/4 euro nakrywa czapką nawet medale olimpijskie w dyscyplinach zupełnie niepopularnych. A co do 3 miejsca to powinien je zająć Rafał, Małachowski to super sportowiec i jeszcze lepszy czlowiek, no ale to Rafał dał jednak czadu w 2016 i szkoda że nie załapał się na podium.

A tak poza tym to nikogo ten plebiscyt już nie interesuje

Sportowców może interesować.

Wśród nominowanych w 83. Plebiscycie PS za rok 2017 są Michał Kwiatkowski i Tomasz Marczyński. plebiscyt.przegladsportowy.pl/

Trwa Gala Mistrzów Sportu - tym razem, chyba po raz pierwszy na Polsacie - z 20 nominowanych do dziesiątki awansował Michał Kwiatkowski. Można go wspierać wysyłając smsa o treści 11 na numer 7232. Głosujcie! Może uda mu się pokonać świeżo upieczonego, pięć razy pod rząd zwycięskiego w konkursach Turnieju Czterech Skoczni - Kamila Stocha.

Koniec głosowania. Michał zajął 10. miejsce.

Pierwsza trójka to: 3. Anita Włodarczyk, 2.Robert Lewandowski, 1.Kamil Stoch