Po co zmiana hasła

Dzisiaj forum wymusiło na mnie zmianę hasła.
Zanim tego nie zrobiłem, nie mogłem wejść zalogowany na stronę. A jako gość - i owszem. Dziwne jest takie wpychanie zabezpieczeń na siłę, to tylko forum. A potem będę miał kłopot, bo korzystam z kilku komputerów i kilkunastu kont.
Przez takie “ulepszenia” ciągle muszę odzyskiwać hasła.
Słabe to, nie da się zmienić?

Bardzo to niepotrzebne i niewygodne.

Na żadnym innym forum nie spotkałem się z takim czymś. W dodatku to nie jeden raz, a co 2-3 miesiące.

Być może inne fora ignorują zagrożenia płynące z prób włamania - nie wiem, nie wnikam - my dbamy. Forum i wortal to bardzo cenna baza tysięcy adresów e-mail związanych z kolarstwem. Między innymi dlatego wprowadzono system ze zmianą hasła. To samo zresztą dotyczy panelu wortalu, który również musieliśmy lepiej zabezpieczyć. Ja też musiałem zmienić hasło kilka dni temu, również korzystam z różnych urządzeń. Jednak uważam, że jest to mniej uciążliwe niż nadmiar spamu.

To może warto wprowadzić powiadomienie mailowe, że hasło straci ważność np. za tydzień i należy je zmienić? Ja osobiście takiego powiadomienia nie dostałem, a że korzystam z forum głównie na telefonie to jakież było moje w…nie przez kilka tygodzni, że tapatalk się niby "popsuł ", odinstalowywanie, aktualizacja i nic… a tu taka błaha sprawa… zmiana hasła o której nie wiedziałem bo przez stronę praktycznie się nie loguje. Bezpieczeństwo jest jak najbardziej ważne, ale komunikację jego można by poprawić :slight_smile: pozdrawiam!

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Tyle, że zapewne 95% użytkowników zmienia hasło, bo musi, a potem z powrotem na swoje stare.

jak wie że ma zmienić :slight_smile: tapatalk nic o tym nie pisze :slight_smile: swoją drogą popieram to, ale muszę mieć jasny komunikat że to jest wymagane, i to najlepiej z wyprzedzeniem. A co do starych haseł - można ustawić by przez np .12 miesięcy hasło nie mogło się powtarzać. Jest masa sposobów na poprawę bezpieczeństwa.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Pytanie po co kogoś zmuszać do bezpieczeństwa? Tak samo nie powinno się nikog na siłę odwodzić od palenia papierosów (póki nie pali w miejscu publicznym lub przy kimś, kto tego nie chce, albo na siłę zmuszać do badań - to tylko i wyłącznie sprawa indywidualna. Jeśli nie szkodzi innym to jaki problem.

Zmusić się nie da w 100%, bo człowiek nie “…tu wstawić co się chce. …” i swój rozum ma. Jak komuś nie zależy na jego danych pozyskanych z różnych serwisów gdzie się udziela to jest jego sprawa i niech kombinuje z przywracaniem starych haseł czy inne takie. I może faktycznie nie musi to być wymuszona zmiana hasła, ale fajnie jak admin/automat poinformuje że wypadałoby zmienić hasło bo minęło x czasu od zmiany i że zagrożenia są takie to a takie. Kto chce to zmieni, kto nie, to nie. Może tak jak pisałeś o paleniu - chcesz to palisz i to wybór danej osoby, ale jak w twojej ulubionej knajpie wprowadzą zakaz palenia “na sali” to albo musisz zmienić knajpe, albo wyjść na zewnątrz (teraz na mróz), albo nie palić, ale tabliczka przecież była ; ). Jeden wyjdzie, drugi zmieni knajpe a trzeci nie zapali (a czwarty uda że nie umie czytać :)). Każdy coś wybierze :slight_smile:. Ja cenię inicjatywy poprawiające ochronę moich jakichkolwiek danych, ale to finalny efekt pokazuje czy były skuteczne (czy nie dostałem milionów spamow ;)). Dla mnie ważne by dostać info wcześniej, a co kto z tym zrobi później. …

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Co do knajpy to na szczęście takiej sytuacji nie muszę rozważać, bo nie palę, więc i tak bym do takiej nie uczęszczał. Zresztą do knajp i tak nie chodzę - w życiu w żadnej nie byłem. Tak że nie ogarniam porównania :smiley:
Nie widzę tu żadnego niebezpieczeństwa, które wymagałoby zmiany hasła. Zresztą to forum jest dość niszowe - danych mało, użytkowników mało, potencjalnych włamów też mniej - bo i po co się wbijać na konto kolarskiego zaślepieńca? Nawet w banku nikt mnie nie zmusza do zmiany hasła, tylko przypominają o niebezpieczeństwie - choć tam jest to rzeczywiście potrzebne i uważam, że warto to robić.

Zmiany hasła wymuszane są raz na 6 lub 9 miesięcy, już nie przesadzajcie, że to taka udręka. Ja na uniwersytecie muszę zmieniać hasło do komputera i poczty co miesiąc i za każdym razem musi być nowe.

Danych w bazie jest olbrzymia ilość, a włamów i spamu tez masa, tylko, że tego już nie widzicie, bo zostaje wyłapane i zablokowane przez inne systemy.

może czegoś nie ogarniam a może istnieje jakis inny powód ale nie mogłem się zalogowac nawet przy zmianie hasła na stary nick (C1908), więc wracam pod swoją normalną ksywką.
zgadzam się z innymi, że troche niewygodna to sprawa

coś się znowu wywaliło? ani tapatalk ani stonka mobilna mnie nie wpuszczają

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

reset hasła załatwił temat.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

A niech to wszyscy diabli porwą: znowu to samo!
Jestem zabiegany. Wpadłem na forum, by szybko zobaczyć, co słychać w rowerach. A g… zobaczę: “zmień hasło, baranie”.
No i mam wybór: oglądać forum jako gość, albo zmienić hasło. Bo jako użytkownik nie mogę.

Ok, trudno. Hasło oczywiście muszę odzyskać, bo przez to zmienianie znów zapomniałem, jaki jest aktualny wariant.
No to właśnie odzyskuję. Czekam na maila, bo nie przychodzi. Mija doba, a ja nie odzyskałem starego hasła (mail nie przyszedł), nie mogę zmienić hasła na nowe i nie mogę wejść na forum.

TO JEST CHORE!!!
A ja wkurzony i sfrustrowany.

ps. w końcu wpadłem na pomysł, jak zmienić hasło. Znalazłem w opcjach zapamiętane hasła i poznałem je :stuck_out_tongue:
pps. też muszę zmieniać w firmie hasło co miesiąc. I co z tego? Tam są ważne informacje, a nie plotki o tym, kto nie lubi Dumoulina…