Początek na szosie

Witajcie,
piszę tu jako kompletny amator, który o kolarstwie wie tyle ile usłyszy w komentarzach Jarońskiego i Wyrzykowskiego na Eurosporcie. Wiem, że mam tu do czynienia z ludźmi cokolwiek na temat rowerów szosowych wiedzącymi, więc proszę o pomoc.

Nie jestem już rowerzystą pierwszej młodości i z racji 26 lat na karku nie nastawiam się na zawodową karierę :wink: Chciałem kupić rower, nawet znalazłem coś z tym, że opis niewiele mi mówi. I tu prośba, żebyście zweryfikowali, czy rower się nadaje na amatorskie jeżdżenie. Od razu mówię, że piszę z województwa lubelskiego, więc podjazdy pod Alpe d’huez nie wchodzą w grę :wink: Raczej zwyczajne jeżdżenie po nizinach.

Mam 173 cm wzrostu, długość nogi 81 cm, waga o ile to jest istotne 78 kg. Rower, który pewien pan mi zaproponował, to:
Sprzedam używaną szosówkę GIANT OCR compact road ,rama M dł. ramy 56 cm od osi suportu do ramy 37 cm cały osprzęt to GRUPA shimano SORA koła ALEXRIMS RP15F,siodełko BONTRAGER C30,mostek ritchey ,opony continental ultrasport

Zdjęcia:
img06.allegroimg.pl/photos/orygi … 2558725806
img06.allegroimg.pl/photos/orygi … 58725806_1
img06.allegroimg.pl/photos/orygi … 58725806_2
img06.allegroimg.pl/photos/orygi … 58725806_3
img06.allegroimg.pl/photos/orygi … 58725806_4
img06.allegroimg.pl/photos/orygi … 58725806_5

I jeszcze najważniejsze, cena roweru, to 1000zł z przesyłką. Czy jest to oferta godna uwagi? Proszę o pomoc, z góry dzięki. Karol

Na rozmiar rower dobry , ale 1000zł zdecydowanie za dużo nawet jeśli pogoda kusi miec rower jak najszybciej to moim zdaniem przesadą byłoby wydac 1000zł na tak słabe komponenty sora i wszystkie części łącznie z ramą z niskiej półki nieźle zużyte 1000zł by mialo sens jakby ten rower więcej stał w garażu niż jeździł , ostatnio sprzedawałem rower przełajowy 1600zł przerzutka przednia i tylna ultegra klamkoanetki ultegra hamulce ultegra rama focus mares komponenty fsa koła shimano whr 550 za 1600zł dużo mniej zuzyty materiał z pedałkami deore XT już sprzedałem ,ale to może zobrazować że cena 1000zł jest zbyt wygórowana jak na to że nie ma tam niczego z tak naprawde dobrej kolarskiej półki zupełnie niczego …a za 1000zł albo powinno być coś lepszego albo rower powinien być w lepszym stanie - może nie jak nówka ,ale taki jak ten - moja rada nie kupować chyba że obniży cene ale nie o 100zł a o 300 powyżej 700moim zdaniem nie warto

[size=75][ Dodano: Pon 20 Sie, 2012 17:54 ][/size]
Łańcuch brudny i pewnie już troche wyjechany , kaseta 8 rzędowa przeżytek i przerzutka kółeczka zasyfione chyba też wyrobione porażka dyskwalfikacja dla tego roweru , opony też sporo zużyte dużo im nie zostało km do przejechania

Dziękuję za podpowiedź. Najgorsze jest to, że mam ograniczony budżet i przeskoczenie z 1000 nawet na 1500 jest już sporym problemem. Przeglądałem trochę ofert z allegro w tej cenie i niczego ciekawego nie widziałem. Chyba, że rzeczywiście się nie znam i omijałem szerokim łukiem ciekawe propozycje, a wynalazłem tego Gianta. Jeśli byłbyś tak uprzejmy i znalazł czas, żeby rzucić okiem na aktualne allegrowe propozycje, to będę wdzięczny, a jeśli nie to nie szkodzi i tak dużo podpowiedziałeś. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że spodenki kupione, koszulka też tylko najważniejszego ciągle nie ma :slight_smile:

Pozdrawiam, Karol

na allegro widze ciehttp://allegro.pl/hai-bike-alu-meski … htmlkawsze oferty koło 1000zl oraz romet arkus też z allegro na pewno nie mają te rowery też nic z wyższej polki ale mimo wszystko lepsze komponenty niż ten giant a do tego nie zużyte.

[size=75][ Dodano: Pon 20 Sie, 2012 18:02 ][/size]
allegro.pl/hai-bike-alu-meski-ro … 64195.html tylko ze trwa jeszcze licytacja

i ten romet arkus 850zł nie ma gorszych komponentów nawet nieco lepsze a do tego nowy to najważniejsze allegro.pl/rower-szosowy-arkus-h … 91793.html żeby ten giant z nim konkurował to nawet 700 to sporo

allegro.pl/hit-szosa-26-triathlo … 98247.html

A co do mojego wzrostu myślisz o tym?

Na twój wzrost optymalna rama wydaje mi sie 540 ale 520 raczej tez ok tylko kwestia czy mostek nie za krótki , wygląda solidnie na pewno dużo lepsza opcja niż Giant nie wiem jak stan kół musiałbyś sprawdzić , szkoda że mostek starego typu…

Wiem, że zawracam głowę, ale jeśli mógłbyś, to rzuć fachowym okiem na tą maszynę :slight_smile:

allegro.pl/batavus-50cm-aluminiu … 25736.html

Dzięki pzdr

Rower wydaję się być OK. Sprawdzona holenderska rama (2-3 lata temu Vacansoleil na nich jeździło), klamkomanetki (trochę obite, ale jak działają, to nie ma co panikować za tę cenę), no i rower sprowadzony pewnie z Holandii, więc raczej zadbany. W lipcu z dziewczyną kupiliśmy u tego sprzedawcy Wheelera - wszystko się zgadzało, rower był porządnie zapakowany, szybka wysyłka. Więc, jeśli rozmiar, cena itd. Ci pasują, to kupuj.

Dzięki Kuba za informację. Co do ceny, to właśnie nie mam orientacji czy ten rower jest drogi czy tani, bo zwyczajnie się nie znam :slight_smile: Rama z tego co piszesz ok, a ogólnie wiesz może coś więcej o przerzutkach itp? Nie są jakieś najgorsze? Rozmiar nic mi nie mówi, z kolarstwem amatorskim dopiero zaczynam, wręcz raczkuję. Mam 173 cm, długość nogi 81.

Pozdro

Z takim wzrostem, to rower jest dla Ciebie, niestety, za mały:( Powinieneś poszukać ramy w rozmiarach: 54cm, 55cm, 56cm, 57cm (lub w calach: 21", 21.5", 22", 22.5"). Najlepiej będzie wybrać się do jakiegoś dobrego sklepu rowerowego i przymierzyć kilka rowerów w różnych ramach, Twoje odczucia plus porady sprzedawcy powinny dać Ci lepszy obraz sytuacji.

Ostatnio z racji mody jest wysyp osób, które sprowadzają rowery z Niemiec czy krajów Beneluksu. Wśród nich są bardzo proste, stare i tanie rowery, ale sporo też fajnych rowerów, w dobrym stanie, z przyzwoitym osprzętem. Jak wspomniałem wcześniej, w lipcu trochę się naszukałem, więc znam temat. W naszym przypadku cena zakupu oscylowała w okolicach 500 zł, ale już w tym zakresie trafiały się rowery na świetnych ramach (mająca na koncie MŚ, Vuelte, Giro i etapy Touru Pinarello Montello SLX za 700 zł, stan żyleta!), Gazelle czy inne. Osprzęt często również nie najgorszy. Największym problemem był jednak rozmiar ramy, stąd też nie podziwiam w domu pięknego Pinarello :wink:

Może na dobry początek warto kupić rower za jakieś 600-800 zł, a pozostałe ~300 wydać na jakiego odpicowanie? Kupujesz rower używany i zawsze coś będzie w nim niedomagać, może to być opona, owijka, a może koła wymagają centrowania. W tej cenie kupisz rower, który będzie markowy, lekki i nie rzadko wymagał niewielkiego późniejsze wkładu w jego odpicowanie. Jak na amatora, który dopiero zaczyna, nie zauważysz wszystkich niuansów pomiędzy sprzętem najnowszej generacji, a tym sprzed 10-15 lat. Dla przykładu Wheeler mojej dziewczyny ma tarcze Biopace (jajowate, nigdy na tym nie jeździłem wcześniej, ale uczucie przyjemne :slight_smile: ), cały osprzęt Shimano 105, brakuje jedynie klamkomanetek, które na Allegro albo u “znajomego” można kupić za grosze. A mogliśmy szukać roweru za 1000, który miałby klamki, ale osprzęt byłby pewnie wymieszany - 105, Sora, Exage, RSX itd.

Tak więc, ja na Twoim miejscu, z takim budżetem, poważnie rozważyłbym zakup porządnego i markowego roweru, za mniejszą cenę, a za pozostałe pieniądze po prostu go w miarę rozsądnie podkręcił/odnowił.

Przepraszam, że się tak podpinam pod wątek, ale od dłuższego czasu poszukuję roweru szosowego i ostatnio natrafiłem ten rower allegro.pl/viner-pro-team-dura-a … 76260.html i zastanawiam się czy jest wart 1900 zl 2000 zl? Z góry dziękuję za odpowiedź :- ) (mam 169 cm wzrostu i też się zastanawiam czy nię bedzie za duży?)

Drodzy koledzy to jeszcze raz ja z kilkom pytaniami :slight_smile:

1. allegro.pl/trek-alpha-usa-shiman … 27449.html

do jakiej kwoty warto licytować?

1. allegro.pl/show_item.php?item=25 … d00be2ff62

czy ten Scott jest wart swojej ceny?

I czy te ramy 54cm będą na mnie dobre?

Pzdr

[size=75][ Dodano: Wto 28 Sie, 2012 09:41 ][/size]
i kolejne rowery, na razie stoi na 1200zł, do ilu warto się bić?
allegro.pl/trek-alpha-1-1-2011-5 … 04717.html

allegro.pl/szosowy-trek-1000-sl- … 64951.html
j.w.

allegro.pl/cannondale-caad-saeco … 32491.html

j.w i czy to rozmiar dobry dla mnie?

allegro.pl/giant-t-mobile-warto-i2587489760.html

Myślę,że w tych pieniądzach warto nieco dołożyć i pokusić się o nowy model,lepiej na tym wyjdziesz. Te na zdjęciach zawsze beda wyglądać ładnie,a problemy pojawiają się potem, JA odpuściłbym te aukcje.