Podsumowanie sezonu 2019

Tradycyjnie na podsumowanie sezonu wasze opinie:

  1. Najlepszy wyścig jednodniowy sezonu
  2. Najlepszy Wielki Tour sezonu
  3. Najlepszy etap sezonu
  4. Najlepsza akcja (udana, bądź nie) sezonu
  5. Najlepszy zawodnik sezonu
  6. Największa niespodzianka/rewelacja sezonu
  7. Największe rozczarowanie sezonu
  8. Nadzieje na sezon 2020
  1. Amstel Gold Race
  2. W tym roku wszystkie Wielkie Toury mi się bardzo podobały, więc ciężki wybór, ale chyba jednak Vuelta.
    1. etap Vuelty
  3. Atak Pogaczara na podium Vuelty i Łucenko na Tirreno-Adriatico.
  4. Roglicz
  5. Higuita
  6. Kittel
  7. Więcej rozsądku w działaniach władz kolarskich i organizatorów wyścigów.
  1. Najlepszy wyścig jednodniowy sezonu - Amstel Gold Race
  2. Najlepszy Wielki Tour sezonu - Vuelta
  3. Najlepszy etap sezonu - 8 etap TdF
  4. Najlepsza akcja (udana, bądź nie) sezonu - Walka o podium i gonienie czołówki po defekcie przez Michała Kwiatkowskiego podczas AGR
  5. Najlepszy zawodnik sezonu - Primoz Roglicz
  6. Największa niespodzianka/rewelacja sezonu - Tadej Pogacar
  7. Największe rozczarowanie sezonu - Łukasz Wiśniowski
  8. Nadzieje na sezon 2019 - Powrót w wielkim stylu Michała Kwiatkowskiego oraz więcej zwycięstw CCC w tym jakieś prestiżowe.

Osobiście to mi brakuje pozycji Najlepszy wyścig etapowy (nie wielki Tour)

Liiio,
Chodziło o nadzieje na 2020? Na 2019 - cóż mozna miec nadzieję, że sie skończy szybko i pozwoli delektować się nowym sezonem kolarskim :stuck_out_tongue:

Bo na przykład:

na to w 2019 marne szanse

  1. Amstel Gold Race (San Sebastian blisko)
  2. Jednak Tour De France
  3. 6 etap Kraju Basków, gdzie Astana atakowała 100 km przed metą, żeby ugotować Buchmanna (skutecznie!)
  4. Kwiatkowski dochodzący Fuglsanga i Alaphilippea na AGR
  5. Alaphilippe/Bernal/Roglic… Niech będzie Bernal
  6. Fuglsang jako wierny towarzysz Alafilipa - najlepszy sezon w wieku 34 lat - pierwszy momunemt po 10 latach prób…
  7. GT bez Frooma i Dumoulina.
  8. nadzieje na sezon 2020 - brak śmierci na drogach (Spoczywaj w pokoju Bjoern) czy tez groźnych wypadków (wracj do zdrowa Karol!).
    Starcie na TDF megazespołów INEOS z Jumbo-Visma w możliwie najlepszych składach (po to, by na koniec i tak wygrał Landa :wink: )

Oczywiście. Tak to jest jak się robi kopiuj wklej

  1. Amstel Gold Race (wyróżnienia dla Gandawa-Wevelgem, Paryż-Roubaix, wyścigów o mistrzostwo Europy i Świata i o MŚ U23).

  2. Vuelta, zdecydowanie

  3. Guadalajara na Vuelcie

  4. pogoń van der Poela na AGR, wyróżnienia dla de Gendta na 8. etapie TdF, Pogacara na przedostatnim etapie Vuelty i ekipy DQS za etap do Guadalajary

  5. Roglić był b. mocny i zabójczo regularny, Bernal wygrał TdF i 2 piękne etapówki, Alaphilippe zrobił świetne wrażenie na TdF, wygrał Primaverę i odniósł kilka inny b.prestiżowych zwycięstw w świetnie obsadzonych wyścigach.

Za regularność chyba jednak Roglić.

  1. Skala osiągnięć względem oczekiwań - Pogacar, ale chyba wybiorę Higuitę, bo w 2018 w ogóle o nim nie słyszałem.
    no i ta wiosna Fuglsanga, nie z tej ziemi, jeśli idzie o prezentowaną formę :wink:

  2. Nic się jakoś specjalnie nie wybiło

  3. Może, by DDD się przebudzili i Halvorsen dołączył do TOPu sprinterów?

  1. Nie będę oryginalny: AGR
  2. Dla mnie jednak Giro
  3. Nie wiem :slightly_smiling_face: Może dla odmiany ten etap na P-N z wiatrami gdzie Kwiatek rozdawał karty, potem miał defekt, siedziało się jak na szpilkach ale szczęśliwie wrócił i znowu rozerwał…
  4. W tym roku podobały mi się akcje Movistaru :wink:, który np. gonił Quintanę ale i tak nic nie przebije VdP na AGR. No i koniecznie muszę wspomnieć o tym jak Majka zainicjował ucieczkę na Giro, która dała zwycięstwo Carapazowi.
  5. Roglicz
  6. Pogacar
  7. Michał K. …
  8. Marzy mi się że … wybije trochę szamba, które obleje Ineosowców :stuck_out_tongue:
  1. AGR
  2. Trudno powiedzieć
  3. Żaden mi jakoś wybitnie nie zapadł w pamięć, ale z tego, co pamiętam, sporo się działo na etapie piątym w Kraju Basków (zwycięstwo Buchmanna)
  4. Powrót VdP po kraksie na Flandrii
  5. Roglic. Żaden kolarz nie odniósł dwóch wielkich zwycięstw (zaliczam tu GT, monumenty i MŚ), a z tych, którzy odnieśli jedno, Słoweniec był przez cały sezon najregularniejszy.
  6. Higuita. Pierwszy raz o nim usłyszałem jak ktoś na forum cyclingnews napisał, że przejdzie do EF. Sprawdziłem jego wyniki na PCS i nie było tam nic nadzwyczajnego. W życiu bym nie pomyślał, że będzie miał takie mocne wejście do worldtourowego peletonu. Pogacar też mnie zaskoczył, że wszedł na tak wysoki poziom tak szybko, ale o nim to jednak było wiadomo, że wielki talent.
  7. Skala mizerii Dimension Data mimo ciekawych wzmocnień
  8. Żeby EF kontynuowało dobrą passę.
    Żeby Vanmarcke z raz chociaż szczęście dopisało w dużym wyścigu :wink:
  1. Paryż-Robaix
  2. Vuelta
  3. Vuelta etap 13 (Los Machucos)
  4. Evenpoel na CSS
  5. Roglic
  6. Pogacar
  7. etap do Val Thorens tdf
  8. Żeby kwiato wrócił do formy i żeby Vanmarcke wygrał monument
  1. Ronde van Vlaanderen
  2. Giro
  3. Bez względu na okoliczności co roku dla mnie zawsze najbardziej magicznym momentem jest wjazd kolarzy na Pola Elizejskie
  4. Damiano Cima zwyciężający na centymetry po ucieczce na 18 etapie Giro
  5. Alaphilippe
  6. W skali jednodniowej Benedetti jako niespodzianka na etapie 12 Giro, w skali całosezonowej Pogacar
  7. W tej kategorii jest z pewnością wielu pretendentów, jednak na specjalne wyróżnienie zasługuje pozbawiony animuszu Nacer Bouhanni.
  8. Pierwsze zawodowe zwycięstwo dla teamu Novo Nordisk oraz jak najwięcej kolarskich transmisji w Eurosporcie
  1. Najlepszy wyścig jednodniowy sezonu - Amstel Gold Race
  2. Najlepszy Wielki Tour sezonu - Vuelta
  3. Najlepszy etap sezonu - Vuelta etap na wiatrach
  4. Najlepsza akcja (udana, bądź nie) sezonu - pogoń Van der Poela na Amstelu
  5. Najlepszy zawodnik sezonu - Roglic
  6. Największa niespodzianka/rewelacja sezonu - dla mnie Pogacar , to co zrobił to było wielkie wow
  7. Największe rozczarowanie sezonu - chyba Kwiatkowski, Uran i Porte też bez błysku
  8. Nadzieje na sezon 2020 - progres Majki w walce o TOP3 w Wielkich Tourach, szczególnie liczę tu na Giro, comeback Kwiatka do dobrej formy na klasykach i złoto na Olimpiadzie :smiley: , progres Sajnoka w sprintach i ogólne lepsze wsparcie CCC dla Avermatea.

NAjlepsza popularna jednodniówka: Giro Di Lombardia
Wielki tour: Vuelta A Espania
etap: triumf Roglicia w itt
akcja: atak Bernala na TDF
zawodnik: bo jawiem, może Alaphillippe
niespodzianka: Niech będzie że też Alaphilippe za 4 miejsce w TdF
rozczarowanie: sporo tego było, ale tak najbardziej to chyba Froome i Dumoulin
nadzieja na 2020: Odrodzenia Frooma, Dumoulina, soczyste ataki Pogacara i Bernala

  • Najlepszy wyścig jednodniowy sezonu- AGR
  • Najlepszy Wielki Tour sezonu- Vuelta
  • Najlepszy etap sezonu- Ostatni etap Algarvy
  • Najlepsza akcja (udana, bądź nie) sezonu- Powrót van der Poela na Flandrii
  • Najlepszy zawodnik sezonu- Roglic
  • Największa niespodzianka/rewelacja sezonu- Evenepoel
  • Największe rozczarowanie sezonu- Simon Yates
  • Nadzieje na sezon 2020- Żeby Wielkie Toury były ciekawe

Amstel Gold Race
Tour
14 etap tdf na tourmalet
8 etap tdf t. de gendt
Roglić
Pogacar
S.Yates
powrót kwiatka do formy

  1. Najlepszy wyścig jednodniowy sezonu
    Amstel Gold Race - wielkie emocje zarówno z polskiego punktu widzenia, jak i zaskakujące rozwiązanie końcowe

  2. Najlepszy Wielki Tour sezonu
    Tour de France nawet mimo popsucia części wyścigu przez “siłę wyższą”

  3. Najlepszy etap sezonu
    14 etap TdF (na Tourmalet) - Francuzi wtedy naprawdę uwierzyli, że mogą wygrać ten wyścig

  4. Najlepsza akcja (udana, bądź nie) sezonu
    Anna van der Breggen na MŚ / Matthieu van der Poel na AGR

  5. Najlepszy zawodnik sezonu
    Primoż Roglic za 8 miesięcy jazdy na najwyższym poziomie.

  6. Największa niespodzianka/rewelacja sezonu
    Mads Pedersen - nie był nawet w bardzo szerokim gronie kandydatów do tytułu MŚ

  7. Największe rozczarowanie sezonu
    Obawiam się, że nasz Michał. Poza Amstelem nie było nawet próby realizacji celów.

  8. Nadzieje na sezon 2020
    Polacy grający istotną rolę w Tokio / Remco Evenepoel wygrywający monument i jego walka z van der Poelem i van Aertem / jeszcze śmielszy atak kolarskiej młodzieży na wszystkich frontach

Najlepszy wyścig jednodniowy sezonu - AGR zdecydowanie
Najlepszy Wielki Tour sezonu - Giro
Najlepsza akcja (udana, bądź nie) sezonu - VdP na AGR
Najlepszy zawodnik sezonu Alaphilip, Roglic
Największa niespodzianka/rewelacja sezonu Pogacar
Największe rozczarowanie sezonu kontuzje dwóch najlepszych GC 2018
Nadzieje na sezon 2020 - brak wygranej Ineos na TDF, Kwiatek, CCC

Długo mnie nie było, ale też dodam krótkie podsumowanie :slight_smile:

  1. Najlepszy wyścig jednodniowy sezonu:

AGR, potem P-R i mistrzostwa świata elity

  1. Najlepszy Wielki Tour sezonu

Tour de France
Vuelta była fajna, ale na TdF też mieliśmy kawał ścigania i edycja ad2019 z wielu względów przejdzie do historii.

  1. Najlepszy etap sezonu

14 etap TdF na Tourmalet

  1. Najlepsza akcja (udana, bądź nie) sezonu

MvDP na AGR i na MŚ
De Gendt na 8 etapie TdF
Pogacar po podium na przedostatnim etapie Vuelty

  1. Najlepszy zawodnik sezonu

Bernal

  1. Największa niespodzianka/rewelacja sezonu

Z rewelacji to Fuglsang na wiosnę i Hagen na Vuelcie
Niespodzianki/zaskoczenia miałem dwie: Alafpolak na TdF i MvDP, kiedy mu odcięło prąd w Yorkshire

  1. Największe rozczarowanie sezonu

Mas i S.Yates nie nawiązali do 2018, ale to się zdarza.

  1. Nadzieje na sezon 2020

Zdrowo, bezpiecznie i bez kraks. I żeby ktoś z Polaków (poza Kwiatkowski i Majką) regularnie meldował się wysoko w dużych wyścigach (no dobra, na początek może być nawet Dunkierka czy inna Oksytania :wink: )

Ależ Ty przywiązujesz wagę do tej (chwilowej) utraty kontroli nad TdF przez Sky/Ineos :wink:

Dla mnie TdF w tym roku najsłabszy z GT, a etap pod Tourmalet w sumie całkiem fajny, ale nawet na samym TdF jest u mnie poza TOP3 :stuck_out_tongue:

3 polubienia

Masz racje @druid w tdf oprócz niewielu przebłysków nic się ciekawego nie działo a czare goryczy przebił etap nr 20 na którym nawet nikt nie spróbował zaatakować bernala (nie licze dyktowania tempa przez De Plusa i Muhlbergera).

Też uważam że TdF to w sezonie 2019 najsłabszy z GT.
Patrzę na typowania nie tylko na tym forum, i wydaję mi się że nawet nie dzieląc wyścigi na etapowe i jednodniowe to najlepsze widowisko kolarskie było na szosach w Holandii czyli AGR.
Przyznaję że dla mnie też. Ale dzieląc na kategorię to u mnie przedstawia się to tak:

  1. AGR
  2. Vuelta
  3. Tu mam problem, bo też nie było dla mnie jakiegoś zdecydowanie wielkiego etapu, takiego który byłby zapamiętany na lata, więc chyba nieznacznie dla mnie 9 etap w Andorze gdzie przez warunki było trochę dramaturgii i chyba też najtrudniejszy etap dla Roglicza w tym wyścigu.
  4. Akcja MVDP na AGR.
  5. Roglicz
  6. Pogacar
  7. Kontuzje czołowych zawodników (min. Froome, Dumoulin) co przełożyło się na wyścigi (szczególnie in minus na Giro i TdF).
  8. Jumbo Visma i mam nadzieje że udana próba zdetronizowania Sky/Ineos na TdF.