Polar - komunikacja z systemem x64

Interesuje mnie rozgryzienie problemu, polegającego na braku możliwości przesyłania treningów (plików) z polara na komputer z systemem x64, w moim przypadku jest to windows 7. Dotąd z systemem x32 nie było problemu, bo wystarczała najtańsza irda. Niestety po przesiadce na x64 nie ma takiej możliwości, nie pomogło szukanie sterowników, ani nawet jakieś podczerwieni pod systemem x64.

Kontaktowałem się nawet z dystrybutorem polara, a ten poinformował mnie, że ich adapter podczerwieni “Polar USB 2.0 IrDA” również nie współpracuje z systemami x64. Co dla mnie jest małym nieporozumieniem.

Ta jazda na dwóch systemach, trochę człowieka zaczynać dopijać.

Pytanko trochę dla informatyka, ale może daliście radę go rozwiązać.

mpcnet.pl/opis/20286_KONTR__XPOWER_IRDA_USB

Powyższa, jak i ta na fotce to ta sama którą używam, jest to praktycznie wyrób “no name” działający doskonale pod x32, jednak brak sterowników nie pozwala na przesiadkę wyżej. Dla pewności zadałem pytanie w tym sklepie czy ruszy pod 7, ale jestem raczej sceptyczny.

hatka82
Z rodziną systemów x64 nie jest tak łatwo.
Pod systemy x32 mogłeś załadować byle jaki sterownik dopóki miałeś uprawnienia Administratora.
Od dłuższego czasu M$ próbował ograniczać taką możliwość (wbrew pozorom za większość zwisów odpowiadają źle napisane sterowniki, a nie system operacyjny. Same mechanizmy OS’u są proste i dobrze wytestowane. Gorzej ze sterownikami). Już w Win XP system stękał o niepodpisane sterowniki, a Win 7 x64 po prostu nie pozwoli załadować sterownika, który nie jest podpisany przez M$. A żeby zdobyć taki podpis, to… (elaborat) - w skrócie: trzeba trzeba też zapłacić $$$ M$, ale i też sterownik musi przejść przez program rygorystycznych testów.
Innymi słowy pod Win7 x64 nie będzie ‘no name’ sprzętu i sterowników! Wszystko musi przejść przez klejące łapy M$ i uzyskać od nich zielone światło.
Oczywiście, to można obejść :slight_smile:

hatka82 mam ten sam problem., więc jeśli uda ci się znaleźć IrDę pod W 7 64bit to się pochwal.

Coś sam Polar oferuje.
Polar IrDA USB Adapter Drivers
O coś takiego wam chodzi?

Dobra robota “maf”

Jak widać jest jakieś rozwiązanie, które powinno obsłużyć W7 x64, trzeba tylko uważać na srebrne adaptery.

A więc pozostaje, aby uzyskać zielone światło szastnąć trochę kasą i wydać ~150 zł na irda z polara albo poczekać jakiś nieokreślony czas na zdecydowanie tańszy zamiennik.

Chyba poczekam :stuck_out_tongue: