Polsat cyfrowy...

Dzisaj przy okazji oglądania tranzsmisji z MŚ ( :bulb: gratuluję srebrnych medali i dziękuję za emocje :bulb: ) w przerwach reklamowano cyfrowy polsat, a dokladniej ofertę sportową. Zaciekawiło mnie to, że zobaczylem urywek wyścigu kolarskiego…
Stąd narodzilo się pytanie: Czy Polsat na którymś ze swoich kanałów ma coś w ofercie z kolarstwa? Czy to poprostu reklama, bo kolarzy ładnie widać ;]

Mają jakieś powtórki z ProLigi.

To był pewnie kawałek reklamy, w zeszłym sezonie(2005) było więcej pro ligi niż w tym(2006) powtórki na polsacie2 a teraz to Polsat dał ciała z kolarstwem (śmieszne było jak na Polsacie sport leciał jakiś skrót z klasyków i lektorka przeczytała Bónen a nie Boonen :angry: )

Bo przez U też jest poprawnie.

Aha nie wiedziałem :stuck_out_tongue: pierwszy ras słysze

Skąd to wiesz? Z angielskiego “oo” czyta się jako “u”, ale Tom nie jest anglikiem… I dziwi mnie to, że jedno nazwisko można odczytywać na dwa sposoby… Tak jakby Kowalski było poprawne i Kowalsky… Być może masz racje, nie mówie że nie, ale dziwi mnie taka sytuacja… Do tej pory czy to przy angielskim komentarzu na cycling.tv czy polskim na ES słyszałem przez O ,-)

Ktoś tak kiedyś mówił gdzieś w TV, że obydwie formy są poprawne, ale nie pamiętam kto :stuck_out_tongue:.

Ja też zauważyłem ten jednosekundowy(albo i krótszy) wycinek :mrgreen: Wszędzie wypatrzymy kolarzy :mrgreen: Przez dekoder Polsatu mozna odbierać rai3 gdzie jest dużo kolarstwa, jest też polski eurosport. jest też ESPN (ale trza dodatkowo dopłacic za ten kanał)

a no tak ;] A ja głowiłem się o Polsat Sport i pochodne… ;] Taki psikus ;]

zapytajcie Szpakowskiego, bo on wszystkie wymowy nazwisk potrafi

We Francji na Boonena mówią “Bunen”. On jest Belgiem, Flamandem dokładnie (o ile coś mi się nie pomieszało), a Belgia to dwujęzyczny kraj, więc możliwe, że po flamandzku wymawia się to “Bonen” a po francusku “bunen”. Niestety nie mówię, w żadnym z tych języków, więc nie wiem, na ile jest to prawdziwe przypuszczenie. W każdym bądź radzie we Francji słyszałem “Bunena” nie “Bonena” :wink:

Mam PolsatSport ale kolarstwa to tam jeszcze nie widziałem. Są rózne dyscypliny sportowe a szkoda, że kolatrstwa nie dają.