Polski peleton 2008?

Zaczyna się grudzień, treningi na poważnie. Zastanawiam się, może znacie już jakieś plotki o transferach wewnątrz polskich teamów? W grze pozostało niewiele grup zawodowych, jest kilka orlikowskich? Słyszałem że są zmiany w Legii, Weltour się zmienia, może ktoś zna już pierwszy skład grupy z Głogowa? Zapraszam do wymiany informacji!

Po pierwsze no to nie bedzie juz na polskim podworku zadnej 2 dywizji, intel zostal zdegradowany do 3ciej. Powstaje scisle orlikowski Mostostal, rowniez w MapaMap wiekszosc zawodnikow stanowic beda ludzie do lat 23. Dynateka nie bedzie, jedyne prawdziwie zawodowe grupy to DHL, CCC i ew. Legia.

i Action-Uniqa :wink:

A Ty Arek, jakiś konkretny klub, wyrwałeś się z miejscowego? Jak plany po pierwszym roku szczepienia na zawodowca?
p.s.Słyszałem że pan B. Bałd dużo ludzi do siebie wziął z sms’u.

O Bałdzie nic nie wiem. Kogo wzial??
Ja osobiscie jestem bardzo zadowolony, bo obecnie jestem studentem na Uniwersytecie Wrocławskim i jednocześnie zawodnikiem MapaMap. Jest to dla mnie idealna sytuacja, bo do siedziby grupy jest niedaleko (Leszno), startów i zgrupowań też będzie sporo. Na uczelni też jakoś specjalnie restrykcyjnie nie podchodzą, idzie się dogadać. Na razie wszystko jest na dobrej drodze, chce sie nieco obscigac z elita i stopniowo decydowac o dalszym rozwoju, zarowno sportowym jak i oswiatowym ze tak powiem :mrgreen:

Na pierwszym roku nie dają chyba, ale od drugiego możesz się starać o IOS ( indywidualna organizacja studiów- musisz być na zajęciach minimum 2 razy w semestrze), nie wspominając o stypendium sportowym ok. 380zł., dadzą Ci na pewno. Gdzie zaczynacie sezon, w Sobótce czy za granicą?

Szykuje się w Głogowie szykuje. Ale nie będę zdradzał szczegółów, bo nikt mi nie kazał (nie wiem czy sobie tego życzą teraz akurat), w grudniu ma być spotkanie organizacyjne czy coś takiego, po tym pewnie będzie już wszystko oficjalne. Narazie napisze, że chętnych było dużo i grupa prócz startów na szosie planuje też starty na torze (drużyna).

Prawdopodobnie sezon rozpoczniemy za granice, zeby przed Sobotka juz kilka startow miec zaliczonych. Co do IOS to nie jestem pewny jak to jest na UWr, ale stypendia sportowe sa na pewno dopiero od drugiego roku wyplacane. Zobaczymy jak to wyjdzie. Co jeszcze wiecie, moze jakies nowe grupy sie szykuja oprocz wymienionych?

Jestem na czwartym roku i od drugiego lecę na IOS’ie, na uniwerku we wrocku, więc próbuj!, ale na 1. roku dają niechętnie.
p.s.Jak tylko coś będę wiedział (newsy transferowe) będę podawał.

W Głogowie ma byc grupa orlikowska, z tego co wiem sa tam mlodzi zawodnicy, ktorzy w latach poprzednich reprezentowali polski grupy zawodowe z 3 dywizji.

Może trochę odbiegnę od tematu, ale mam pytanie: Jak oceniacie kryterium w Dzierżoniowie dzień przed Sobótką? Kto z was się tam wybiera w przyszłym sezonie?

To w sezonie 2008 szykuje się przewaga liczebna ekip klubowych. Ciekawe czy znajdą się jeszcze pieniądze na zarejestrowanei innnych zespół w trzeciej dywizji.

Czternastu kolarzy znalazło się w składzie zespołu Chrobry Krisbau Głogów. Zespół prowadzony przez dyrektora sportowego Bolesława Bałda składać się będzie z młodzieżowców, czyli zawodników do lat 23, którzy będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności. Sponsorem strategicznym grupy będzie firma Krisbau, której właścicielem jest były kolarz Chrobrego Głogów Krzysztof Paterka.

W zespole ścigać się będą Michał Buczek, Dawid Paśko, Alan Wawrzyński, Bartłomiej Krężałek, Dawid Wylegała, Piotr Typek, Konrad Stasiewicz, Mateusz Czajkowski, Damian Pińczuk, Marcin Bednarz, Marcin Nowak, Damian Miela, Adrian Grafling i Michał Okoński. Wszyscy kolarze reprezentują roczniki 1987-1989.

więcej