Polskie Kolarstwo

Nic dziwnego, skoro pytają pana Langa. Pan Czesław od “hajpowania” swojego wyścigu co roku nic innego nie potrafi, tylko pompować balonik :wink:

Swoją drogą ciekawe, że już nawet na sport.pl przeniknęło określenie “Kolarska Liga Mistrzów” :stuck_out_tongue:

Ano.
To jest ta ciemna storona odnoszonych sukcesów. Już od drugiego zdania:

“To impreza tzw. pierwszej kategorii, tuż poniżej największych wyścigów zaliczanych do UCI Pro Tour, czyli kolarskiej Ligi Mistrzów.”

“kolarska liga mistzrow”, to, jak rozumiem, wyscigi kategorii WT.
Tuż poniżej byłyby wyścigi kategorii HC.
A później kategorii X.1.
W zasadzie bardziej prawdziwe byłoby stwierdzenie, że jest to w zawodowym peletonie druga najnizsza kategoria. Wyzsza tylko od X.2. Wszystko ponizej juz nie jest zaliczane do wyscigów Pro wogóle.

No ale teraz, wygrywając zawody z kategorii tej samej co wyścig Solidarności i Olimpijczyków MK juz ma zwyciężyć w TdF.

dla mnie nieporozumieniem jest upraszczanie kolarstwa “dla zwykłych ludzi”. Jeśli mają się tym interesować i to rozumieć, to nie widzę powodu, dla którego niedouczeni dziennikarze mieliby wszystko skracać i stosować jakieś sztuczne konstrukcje. Nie ma też powodu by traktować polskich kibiców jak idiotów, którzy nie są w stanie zrozumieć o co chodzi w kolarstwie.

A z przecieków - trzeci etap TdP zakończy się w Rzeszowie.

Czyli mamy:

1. etap: Gdańsk (może jakoś nad morzem ich puścić, żeby ranty zrobić --> oglądalność w górę)
  2. etap: Toruń
  3. etap Rzeszów (zobaczymy, oby transfer nie był za długi)
  4. etap: ?
  5. etap: Zakopane - Strbskie Pleso (górski finisz, góry)
  6. etap: nie wiadomo, czyli pewnie Bukowina
  7. etap: Kraków (czasówka około 30 km)

mam nadzieję, że będzie mniej niż 30 km ITT. to zdecydowanie za dużo na trasę bez Alp.

Zwlaszcza, ze Kwiato, to chyba po TdF bedzie odpoczywal :stuck_out_tongue:

rp.pl/artykul/585939,1089549 … -domu.html

• Pod Alto de Malhčo na czwartym etapie podjął się pan bezpośredniej rywalizacji z Contadorem. Nie udało się, ale strata była niewielka i dzięki temu zapewnił sobie pan wygraną w klasyfikacji generalnej.

Może na tym etapie popełniłem błąd? Podążałem za zmiennym rytmem Contadora, a chyba powinienem jechać swoim tempem. Chciałem z nim rywalizować do końca. Poniosło mnie. Hiszpan dał mi jednak cenną lekcję, z tego etapu wyciągnę ważne wnioski na przyszłość. Dobrze się czułem w tej rywalizacji, myślę, że coraz lepiej jeżdżę w górach. Ostre treningi na Majorce dały mi tę moc.

Co myślicie?

Ja oczywiście tez apelowałem o spokój jeżeli chodzi o naszych młodych kolarzy, ale jakoś nie dopatrzyłem się tu pompowania balonika, Kwiatkowski ma cechy aby zostać wielkim kolarzem, w tej chwili tylko to udowadnia, możecie mówić co chcecie ale tak jazda jak w Portugalii napawa optymizmem 2 etapy + Generalka to nie przypadek. Michał rozwija się systematycznie
praktycznie jest w każdym terenie mocny a dopiero tej zimy przyłożył się do jazdy w górach i efekty są od razu widoczne, dla mnie to są cechy wielkiego mistrza wiec mówienie ze on kiedyś bedzie walczył w Grand tourach jest bardzo realne. Ja to nawet sądzę ze to może być najbardziej kompletny kolarz w peletonie, jak nie w tym to w następnym sezonie.MaTalent Pokazał się na brukach,pagórkach, w finiszu, w ITT na płaskim terenie a przede wszystkim jezdzi Inteligentnie! Jeżeli wszystko bedzie zmierzało w odpowiednim kierunku i nie przegra swojej kariery przez,kontuzję,kasę czy lenistwo to istniej duża szansa ze bedzie to światowy kolarz nr 1.
Oczywiście wszystko może się zmienić ale talentem i cechami wszystko wskazuje na to ze się nie będe mylił pod tym względem :stuck_out_tongue:

[size=75][ Dodano: Śro 26 Lut, 2014 12:10 ][/size]
Z drugiej strony patrząc to pan Lang czerpie z takiego pompowania balonika korzysci, a nie daj boze michał po TDF pojedzie w TDP z jakimiś już tam sukcesami to bedzie to wyglądać tak jak przyjechał Ballan, o mało ekstazy czesio nie dostał ale może przez to przyciągnie więcej telewidzów przed ekrany. Może tez w ten sposób przyciągnąć ludzi do kolarstwa cieżko to stwierdzić, na przykładzie naszego forum nie zauważyłem jakiegoś bumu na nowych użytkowników po dobrej jeździe Rafała w TDP.

Z wywiadu dla Rzeczpospolitej wynika, że Kwiatek będzie jechał Milan San Remo. Jeśli się nie mylę, to nie miał wcześniej w programie tego wyścigu. Wygląda na to, że marzec cały czas będzie trzymał nas w napięciu. Jak oceniacie jego szanse w pierwszym monumencie sezonu ?

sebkaa,

W innym miejscu pisalem, ze te zwyciestwa sa bardzo cenne, niezaleznie od rango wyscigu.
Ale w arttykule napisali, ze wyscig majacy kategorei te sama co Wyscig Solidarnosci i Olimpijczykow to juz jest World Tour bez mala, podczas gdy rownolegle odbywaja sie zawody w Omanie, majace wyzsza kategorie i lepsza obsade.

Ze Kwiatkowski sie rozwija wszyscy widzimy.
Ale duzo bardziej przekonalo chyba kibcow kolarstwa wysokie miejsce i swietna jazda na ubieglorocznym T-A niz teraz dobra, ba nawet znakomita, postawa, ale jednak w wyscigu powiedzmy - przedsezonowym.

Dlatego uwazam, ze ten artykul to, owszem, jest pompowanie balonika i napisano w nim troche glupot.
Co absolutnie nie oznacza, ze sie z Twoja ocena postępów Kwiatka nie zgadzam.

Inner Ring “proponuje” nawet Kwiatka na lidera albo przybocznego w zależności od trasy. To oczywiście zabawa, ale świadczy o pozycji Kwiatkowskiego nie tylko w Polsce.

A artykuł z Gazety, pompuje balonik, bo nie ma tam nic ciekawego o samym kolarzu, a tylko wypowiedzi i porównania, które nie są merytoryczne, a życzeniowe. Może czytelnikom to się podoba, z jednych robić “być może” zwycięzców, a u innych ciągle szukać dziury w całym…

No niestety tak to już jest w sporcie, ze za osiągnięcia i jazdę ludzie(sportowcy,kolarze) są po prostu oceniani i nie widzę nic w tym złego, oczywiście wiemy ze pan Lang zyje w swoim swiecie fantazji (np 3 palców ) itp i pod tym względem robi się mało obiektywny ale musisz sam przyznać iż na dzien dzisiejszy Kwiatkowski to kolarz nieprzeciętny. To nie jest zwykły tam talent który cos tam wygra, gdzies tam bedzie się mieszał w pierwszych dziesiatkach dla mnie rosnie nam wielki mistrz, oczywiście to moje subiektywne zdanie bo różnie moze przecież być ale czy to moje życzenie czas pokaże :slight_smile:

W żaden sposób nie odmawiam Kwiatkowskiemu talentu ani potencjału. Odniosłem się jedynie do tonu przytoczonego artykułu. Nie ma tam żadnych konkretów, a jedynie granie na emocjach niedopieszczonych polskich kibiców. Jaskuła, Lang, Tour de France, panczeniści… A przecież realne szanse na sukcesy Kwiato ma już w najbliższym miesiącu. Zdecydowanie bardziej wolę sposób w jaki Kwiatka docenił Inner Ring, aniżeli takie pompowanie. Teraz jest Tour de France, a jak coś nie pójdzie będzie jak z Kubicą (po tym jak zdobył mistrzostwo świata WRC2 artykuł w sport.pl miał tytuł “Jak został mańkutem”).

Z milszych rzeczy OPQS prowadzi w zestawieniu liczby zwycięstw z 2014 roku. 4 z 10 tryumfów należą do Kwiato - najwięcej w drużynie :slight_smile:

Dziś o 14 na Polsat Sport raport z Ślęzańskiego Mnicha.Prawdopodobie będą też relacjonowane inne wyścigi z cyklu Pro Ligi.

Tak patrze na ścianę płaczu tegoroczną.
9 zwycietw indywidualnych, a jeszcze sezon w Polsce się nie rozpoczął na dobre.

W zeszłym roku było w sumie 19 wygranych, w tym dwa wyścigi, gdzie Polak wygrać musiał: MP na czas i ze startu wspólnego.

Ciekawe, na ilu się skończy.

Co sądzicie o składzie ccc na Trentino?

Dlaczego nie jadą Marczyński i Samoiłow, którym trasa powinna najbardziej odpowiadać?
Na pewno mieliby większe szanse na dobry wynik w takim terenie niż Paterski. Czyżby jakieś kontuzje/choroby?

może choroba kolumbijska :wink:

CCC chyba celuje w zwycięstwo w Turcji, tam jadą Rebellin i Marczyński, a trudno pogodzić te 2 wyścigi (choć jest to możliwe).

A Samoilau był na liście startowej na Amstel, był chyba też na Trentino, ale go wycofali, więc być może jakaś choroba.

Dla Rutkiewicza Trentino miało być ważnym startem, może w końcu coś pokaże?

Rutkiewicz przez całą karierę nigdy na takich podjazdach się nie liczył więc i tym razem raczej nie odegra na nich większej roli.
Marczyński z tego co wiem miał jakąs kontuzję teraz.

a tak trochę z innej beczki, gdyby komuś było za dużo kwiatkowskiego i jego świetnej pozycji w rankingu world tour, to myślę, że trzeba też zwrócić uwagę na świetną pozycję wiśniowskiego w najnowszym rankingu uci europe tour :slight_smile:
nie pamiętam, czy w ostatnich latach jakikolwiek polski kolarz, na początku maja w tym zestawieniu zajmował 15 pozycję :slight_smile:

ucieuropetour.com/templates/ … Q&LangId=1