Polskie Kolarstwo

Za Onetem:
Kolejna afera z udziałem Banaszka. Po memoriale Trochanowskiego, Jarosław Marycz został pobity przez syna Banaszka i Gronkiewicza. A stary Banaszek - członek zarządu PZKol jeszcze ich napuszczał na Marycza.

Od razu mi się przypomina ten tweet Marycza mniej więcej sprzed roku. Banaszek i jego grupa od dawna nie mieli zbyt dobrego wizerunku, ale teraz na Trochanie już przesadzili - 10 kolarzy zamiast 8, bójka na mecie, to powoli zaczyna być niebezpieczne.

e: Wypowiedź Banaszka z onetu:
“Pan Jarosław Marycz to zawodnik, którego wszyscy znamy i wiemy, co to za delikwent. Bezczelny chłopak, który wszystkim dokucza. Kolarze opowiadali mi, co działo się na trasie w Baboszewie. Marycz był jedynym kolarzem CCC Sprandi Polkowice w końcówce i robił rzeczy, których kolarzowi tej klasy nie przystoi. Wjeżdżał w wachlarz moich kolarzy, odpychał, jeden z zawodników skończył w rowie. A wygralibyśmy ten wyścig. To nie jest kolarstwo! Zamieszanie po wyścigu widziałem i dobrze, że tam byłem. Skończyłoby się bijatyką, ale odpychałem Marycza i swoich kolarzy, starałem się łagodzić sytuację. Byłby z tego wielki skandal. Później przyjechał Piotr Wadecki, wszystko sobie wytłumaczyliśmy. Grupa CCC Sprandi Polkowice jest świetna, ale tym razem byli słabsi i może stąd takie zachowanie. Kolejna sprawa dotyczy liczby zawodników naszej grupy w wyścigu, których – jak napisał portal rowery.org – było więcej niż pozwalają przepisy. Jechało ośmiu kolarzy naszej grupy zawodowej i dwóch amatorów w regionalnej ekipie. Sędzia wszystko zweryfikował. A że jechali w naszych strojach? Tak było, ale to dlatego, że grupa regionalna nie miała ośmiu kompletów. Skieruję tę sprawę do sądu.”

Czyli sprawa 2 zawodników za dużo faktycznie wyglądała trochę inaczej niż opisano, Tomasiak i Nowaczek nie są zawodnikami Kolss-BDC, pytanie tylko czy są członkami młodszej ekipy BDC, w której barwach powinni jechać?No i jazda w koszulkach nie swojego klubu też chyba nie jest dozwolona w wyścigach z kalendarza UCI, ale tu nie jestem pewien.

A co do Marycza, to ja raczej wszystkie opinie które o nim słyszałem, czytałem były pozytywne - jeden z najsympatyczniejszych zawodników, dobry duch drużyny itp. Ale do tego, ze Banaszek w swoich oświadczeniach notorycznie, powiedzmy wprost, kłamie, zdążyłem się już przyzwyczaić.

losoz, licz się ze słowami, bo jeszcze się z Banaszkiem w sądzie spotkasz :wink:

Cała sytuacja jest po prostu przykra.

W jaki sposób jeden zawodnik, mógł przeszkodzić 10 innym wygrać wyścig? Podobne zastrzeżenia zgłaszało Active-Jet, więc to chyba nie tylko problem “super” drużyny CCC. Banaszek jeździł już po wszystkich od Kwiatkowskiego po dziennikarzy, więc czy ktoś mu daje wiarę albo jest chociaż zaskoczony? Nawet Szymonbike wrzucał filmiki ze skandalicznym zachowanie jego kolarzy.

Rozwala mnie to, że na wyścigu uznawanym przez UCI odchodzą numery, które nie powinny mieć miejsca na wyścigu o puchar sołtysa… Komentarze Banaszka zostawię bez komentarza, bo to żenująca próba usprawiedliwienia jawnego łamania przynajmniej ducha sportu.

Po tym co się dzieje na wyścigach, redaktorzy rowery.org powinni na siebie uważać na krajowych zmaganiach :smiley:

Poziom intelektualny Banaszka jak u dziecka 9 letniego.

Kuba, mógłbyś podesłać ten filmik?

Musiałbym poszukać, ale było to z tym, że wybili mu z ręki bidon i coś pyskowali.

Polecam komentarze pod artykułem z PS:
przegladsportowy.pl/kolarstw … ign=buffer

Chciałbym zobaczyć tego mistrza boksu, co zapomniał, że ma zatrzaski :mrgreen:

Banaszek to niepotrzebny kolarstwu [ciach!] i nikt nie będzie za nim płakał.

youtube.com/watch?v=FHKB04Z1g00
Chodziło chyba o to, że dawał im browarka “na bufecie” :wink:

Ale już abstrahując od afery z 10 zawodnikami i nawet od samego pobicia Marycza, to ciekaw jestem dlaczego oni to zrobili, bo tłumaczenia Banaszka to są bajki. W tej 16-osobowej ucieczce to choćby nie wiem jak próbował Marycz utrudniać im jazdę to jak dla mnie i tak nie miałoby to większego znaczenia. Na linii Marycz-BDC od dawna był konflikt, może kolarz CCC przed (albo w czasie) wyścigiem wdał się z Banaszkiem w jakąś dyskusję, on raczej mówi to co myśli , a wiadomo że Banan na jakiekolwiek wypowiedziane wprost zarzuty mógł zareagować bardzo agresywnie.

Tak czy inaczej, są świadkowie, Marycz pewnie sprawę poda do sądu (nawet jeśli dopiero po Giro), więc mam nadzieję, że to ostatni rok Banaszka w peletonie, nawet kosztem jednej polskiej grupy mniej. Z drugiej strony, teraz jego synowie wkraczają do zawodowego peletonu, Adrian już się chociażby na Trochanie pokazał, Alan i Norbert (jeden z nich jest jego synem, nie pamiętam który, ale obaj z tej rodziny) w juniorach, zresztą jedni z najzdolniejszych polskich zawodników w swoich kategoriach.

A tak poza tą całą sprawą, to na Grodach wystartowało raptem 90 zawodników… Cóż, Bałtyk-Karkonosze rok temu miał dużo gorszą obsadę i chyba nawet napisałem na tym forum, że według mnie to była ostatnia edycja, a tu proszę, odbił się od dna. Z Grodami powinno być tak samo, z CCC jako sponsorem za rok muszą mieć kategorię 2.1.

Mam jedną prośbę, nie zniżajmy się w tej dyskusji i użytym słownictwie, do osoby o której dyskutujemy. Na dobre nam to wyjdzie.

Kurcze tak przyglądam się z boku całej tej w cudzysłowiu " Na-pince " iii poczułem się dotknięty ponieważ pan Banaszek nie dalej jak godz… temu napisał na Fejsie w poscie odnosnie etapu :

Ja Kamilowi Wolnickiemu powiedziałem ze jakoś przez 5 lat jak wygraliśmy ze 150 różnego rodzaju wyścigów nie potrafił do mnie zadzwonić z jednym chociaż banalnym pytaniem.Przykre…a teraz kiedy Wadek mu jakiś bzdur nagadał i wie że pojedzie jako poplecznik tej grupy przed Giro to musi czy chce sie jakoś mu niestety kosztem nas wynagrodzić.Teraz analizując artykuł to był jednostronny.A przecież mamy dużo świadków i kibiców i zawodników.A czemu nie poprosił o komentarz naszych kolarzy ?Miałby rzetelny obraz sytuacji.A na logikę jakby nic nie było to rzuciło by się na niego naszych 5 kolarzy ,tak bez niczego.Nic nie zrobił ? Ludzie powagi.Ale teraz na Banana ,to jego wina ,bo on coś znaczy,coś w życiu zrobił ,do czegoś doszedł,jakie to Polskie.Ale na szczęście w naszym przypadku to nas tylko wzmocni . A hejterzy niech mają co robić,obszczymury też niech anonimowo wypisują.My będziemy robić swoje.Mamy swój cel…A na koniec niejaki Wolfgang Brylla z rowery.org frendziak Cyryla Szwedy od Activ po telefonie od niego i relacji piękny temat rozwinął a dlaczego ?bo mają swój cel…juz dupami trzęsą .Strasznie nierzetelny ten portal.Dziwię się ludziom co to czytają.W Polsce jest tylko jeden normalny portal…To dla Ciebie tak na koniec dnia Rafał ,i nie pisz z tymi gląbami bo to na nic sie nie zda.Szkoda czasu i nerwów.Tylko my na tym straciliśmy ,my co ciężko zapracowane pieniądze wydajemy.Nie Wadek czy Kosmaty którzy pokornie wykonują polecenia swoich pryncypałów.Najgorsze jest to że nikt nie napisał że ten ADI czy KACPER byli poszkodowani bo tu taki stary pryk Marycz z łokciami jedzie czy z Łapą i szkołę u progu ich kariery im pokazuje.O nich 21 letnich chłopakach nikt nie pomyślał.I dobrze że się kurdę postawili ,bedą z nich ludzie.

Jaka umysłowa bieda bije od tego gościa.

Niby prawda, niby się zgadzam, ale z drugiej strony, czemu nie mówić na gówno, że jest gówno?

Niech się jego synom wiedzie jak najlepiej, ale dla nich lepiej byłoby jak ten pan trzymał się daleko od tego sportu.

Piękny prezent dla kolarzy CCC na Giro, już nie będzie wstydu w peletonie:

eurosport.onet.pl/kolarstwo/nowo … ice/5fpfy3

Panowie z Eurosportu coś wspominali o tym incydencie? Czy może dalej będą chwalić Banaszka?

niestety pan Jaroński się wypowiedział.

portal.bikeworld.pl/artykul/ludz … zy_donosic

Trochę smutne, to usprawiedliwianie jawnego kantowania i lania się po pyskach… Dobrze, że inne niezależne portale dbają o poziom i poprawność polityczną…

Miałem napisać coś więcej ale mi się odechciało. Żenua panie Jaroński.