Polskie Kolarstwo

Mam pytanie dotyczące Mistrzostw Polski. Wie ktoś jak prezentuje się rozkład godzinny wyścigu elity o której start itd.

mpkol.pl/?program=sobotka-28-06-2015

I znowu afera z Banaszkiem w tle. Na wyścigu Bałtyk - Karkonosze Tour Banaszek dostal karę finansową za holowanie samochodem Stachowiaka, a ten DSQ w wyścigu. Niby na “znak protestu” ekipa Kools się wycofała . Nie powinni ich nigdzie na zawody zapraszać, byłby wreszcie spokój z Banaszkiem.

Pewnie wcale nie było tak jak piszesz :wink:

Niby dlaczego? Na oficjalnej stronie wyścigu jest komunikat sędziowski z paragrafami przepisów i karami.

Chwytaj ironię :wink:, ilość kontrowersyjnych zdarzeń z panem Banaszkiem w roli głównej lub jednej z nich jest mocno zastanawiająca, gdyby kolarstwo było równie popularne co piłka nożna, byłby na czołówkach portali plotkarskich i na łamach tabloidów.

Przed MŚ ważne jest żeby Polska była w pierwszej dziesiątce rankingu UCI. Dzięki temu będziemy mogli wystawić w MŚ 10 kolarzy. Nie muszę chyba nikomu mówić jak ważne jest to w kontekście obrony mistrzowskiego tytułu lub jeśli ktoś w to nie wierzy to choćby ze względu na prestiż. Obecnie mamy 228 punkty. Żeby myśleć o pierwszej dziesiątce musimy ich zgromadzić około 500-600. Na TDF Majka i Kwiatkowski raczej nie będą się liczyć w klasyfikacji generalnej więc zdobycze punktowe nie będą duże. Zostaje jeszcze Tour de Suisse na którym Majka ma być w optymalnej formie. Może Kwiatkowski też przetrzyma góry i nadrobi w czasówkach ale to nadal może nie wystarczyć. Mam pytanie. Czy punkty z Vuelty będą brane pod uwagę przy rozdawaniu miejsc na MŚ czy te miejsca są rozdzielane wcześniej?

Nie.
Liczą się punkty zdobyte, bodajże, do 15 sierpnia.

Możemy jeszcze zdobć punkty na Dookoła Polski - będzie na pewno łatwiej niż w Szwajcarii.

Możemy ale zdaje się że punkty będzie mógł zdobyć tylko Niemiec albo Gołaś. Kwiato i Majka raczej nie pojadą a Cycki niestety w WT nie mogą punktować.

Majka pewnie skończy TdF w “10”, a Kwiato pojedzie w TDP :wink:

wyborcza.biz/biznes/1,100896,180 … #BoxBizImg

mały off-top, ale dla fanów kolarstwa w kraju raczej pozytywny.

Wiadomo coś co ze zdrowiem Maćka Bodnara? Widnieje na liście startowej TdS, ale od połamania obojczyka nie minął nawet miesiąc. Fajnie jakby tak szybko wrócił do zdrowia :slight_smile:

Jeśli rzeczywiście złamał obojczyk to wątpię by tak szybko się wykaraskał. Ja miałem po złamaniu obojczyka w zeszłym roku - 6 tyg. w gipsie plus ponad miesiąc po zdjęciu zakaz wszelkich sportów.

Powodzenia, ale ja w CCC już raczej nic nie kupie - ich buty zimowe przemakały jak tenisówki, po wielu bojach z reklamacjami dopiero rzecznik praw konsumenta pomógł mi odzyskać kasę za ich bubel. Nie wiedzieć czemu reklamacje są z góry skazane na niepowodzenie, a ich uzasadnienie to śmiech na sali.

m.youtube.com/watch?v=CI1NiqTeOn4

Kolejny, bardzo dobry materiał TVP z Giro.
Świetna decyzja CCC o nawiązaniu takiej współpracy, marketingowo spisują się na medal.
A na widok Wadka dopingującego z samochodu na drużynowej czasówce aż się samemu chce kręcić :slight_smile:
http://www.sportowefakty.pl/kolarstwo/526862/pomaranczowy-wyscig-giro-ditalia-reportaz

Brawo Kasia! Zwycięstwo wisiało w powietrzu już od samego początku sezonu :slight_smile: Można powiedzieć, że było WIADOMĄ, że to tylko kwestia czasu :smiley:
Dobrze, że bonifikat nie było :wink:

Ktoś z Was może ma informacje, jak we Włoszech spisuje się Dawid Adamczyk? Robi się z niego wielki talent a przecież jest niemal w wieku Roberta Powera, który markę ma mimo wszystko znacznie lepszą.
Z tego co widzę, to wyniki ma raczej przeciętne.
http://procyclingstats.com/rider/David_Adamczyk

Na stronie jego włoskiej drużyny nie ma zbyt wiele wpisów o nim, więc pewnie póki co solidnie ale bez większych błysków.

Dawid Adamczyk ścigał się w w grupie GFDD Altopack, bez sukcesów w wyścigach, rok przejścia pomiędzy juniorem a młodzieżowcem jest trudny, tak naprawdę dopiero po drugim sezonie będziemy mogli stwierdzić jaki Dawid ma talent :slight_smile: