Polskie transfery

transfery

Trzech kolarzy już nie dla CCC: José Mendes, Silvio Herklotz i Jordi Simon podpisali kontrakt z Burgos – BH.

A z drugiej strony, dlaczego mieliby ich zwalniać z roboty na sam koniec? Kontrakt do końca roku, to mają jeździć.

Tak naprawdę liczę na conamiej dwa lepsze transfery niż wymienieni Mendes,Simon czy Herklotz…to solidni kolarze ale nic poza tym.

Nikt nie mówi o zwalnianiu. Można poprostu na wyścig mimo wszystko WT wysłać kogoś z minimum przyzwoitą formą i perspektywą startów w ekipie w przyszłym roku.

A masz pewność, że znajdzie się ośmiu takich, co spełniają oba warunki? 8)

Kump wydaje się odpowiednim wzmocnieniem, niemniej wg mnie jest to kolarz trochę chimeryczny (coś jak Swift, tylko poziom niżej). Oby nie było jak z Ponzim.
Co do kolejnego ew. wzmocnienia, może faktycznie warto by się postarać o tego Pogacara, z czasem mógłby wypełnić lukę po Grosschartnerze, a i z Kumpem i Tratnikiem byłoby mu raźniej.

Kump to całkiem niezły kolarz, wydaje mi się, że nawet lepszy, niż pokazują to jego wyniki w ostatnim czasie. Nawet w obecnej formie jest gwarantem miejsc w “10” nieźle obsadzanych zagranicznych wyścigów, a jak na CCC to już dużo. Niech przy nim rośnie Alan Banaszek. Lepszy przez rok taki nauczyciel niż (z całym szacunkiem) jakiś np. Stępniak.

Jednak trochę chimeryczny. Świetne sezony w rodzimym zespole,przeplatał słabymi w WT. Może w lepszych ekipach nie jechał na siebie? Napewno przyda się porządne rozprowadzenie a do tego również trzeba dobrać odpowiednich zawodników. W czasie przygotowań do sezonu porządnie to przećwiczyć, bo na zagranicznym podwórku w CCC wygląda to jak jeden wielki chaos.

Andre Looij cały czas szuka drużyny na nowy sezon, a nie dość ze młody to ma dobre wyniki szkoda ze CCC nie zwraca uwagi na takie osoby.

Chyba w ogóle na Benelux nie patrzą, a szkoda. Taki zawodnik bardzo by się im przydał.
Do wzięcia jest też chyba Roy Jans z Veranclassic, a to jeszcze lepszy zawodnik i wciąż nie weteran (27 lat).

Może nawet Moscon będzie do wzięcia :wink:
Roy Jans to ciekawy zawodnik, choć od 2 sezonów raczej się nie rozwija. Strasznie dziwnym krokiem było opuszczenie Wanty - które poszło w górę - na rzecz Walonii, w której nie zrobił postępu i się chyba nie przyjął, skoro odchodzi.

Jans to głównie wiosna i głównie bruki - teoretycznie CCC by się taki kolarz bardzo przydał, ale w praktyce wiemy, że północne klasyki nasza eksportowa grupa jedzie wyłącznie po to, by je przejechać. Może się to zmieni w przypadku tych łatwiejszych jeżeli Banan będzie się dalej rozwijał

Z tego co pamiętam jakieś dwa czy trzy sezony temu cos tam CCC po brukach jechało …skutek same DNF.
Jakby mieli bruki w planach to takie wzmocnienia miały by racje bytu. Szkoda tego kierunku bo to ciekawe wyścigi, zainteresowanie kolarstwem w krajach Beneluksu bardzo duże, a markę CCC też można by wypromować. Poza tym naprawdę dużo wyścigów UCI i punktów do zdobycia. Mając dwóch ciekawych zawodników na taki teren można wyszkolić również np. Palutę na speca od belgijskich klasyków 8) ,a i kalendarz startów bardziej urozmaicony.

Ale jaja, Michajłow będzie kolegą Kaspera w Delko :slight_smile:

Może mają tam zamiar na bułgarskich rowerach jeździć :slight_smile:

Wg mnie Banaszek nie musi być wcale wolniejszy od Kumpa w 2018. Atutem Słoweńca pozostaje jednak doświadczenie i kończenie wyścigów w trudniejszym terenie.

A kto zostaje spośród dotychczasowego składu CCC ? Jakieś przecieki … ?
Oczywiście poza tymi którzy mają już kontrakty na przyszły rok (Schlegel, Banaszek etc.).

Ja bym chciał żeby zostali Paterski, Owsian, Kurek, Kaczmarek, Paluta i Koch, ew. Białobłocki.
Reszta out.

Z tego co ja wiem zostają: Koch, Owsian, Paterski, Pluciński, Kaczmarek, Stosz, Paluta, Brożyna, Małecki - raczej Ci są pewni

Bardzo możliwe ze zostaną: Kurek, Ponzi i Taciak (ostatnio dużo startuje, a tacy co odchodzą jak Samoilau czy Mihaylov wcale)

Mnie Małecki nie przekonał zupełnie…jeszcze Mrożek,Taciak,Białobłocki,Ponzi,Samoilau,Mihaylov moim zdaniem powinni odejść i …dochodzą odchodzący oficjalnie Hirt i Grossschartner. Zaznaczam nie mam info z pierwszej ręki tylko spekuluję biorąc pod uwagę prezentowaną formę na przestrzeni całego sezonu.

a Taciak nie zapowiadał czasem emerytury?