Polskie transfery

Paweł Franczak oficjalnie w CCC.

Logiczny transfer. Franczak pokazywał już, że potrafi finiszować w dziesiątce na etapach na poziomie WT, więc jeśli zbuduje odpowiednią formę, to powinien być jednym z lepszych Polaków w barwach pomarańczowych.

Byłem zdziwiony że nie sięgnięto po Franczaka i Cieślika po rozpadzie Vervy ActiveJet, ale wzięto Kocha tylko…Rzeczywiście logiczny transfer, tym bardziej że sporo płaskiego jechali w poprzednim sezonie i nie było kim za bardzo zagranicą. Doszło dwóch solidnych górali, dwóch sprinterów…nie jest źle…ale 8)

Franczak przed sezonem 2017 był już praktycznie “po słowie” z CCC, podobno został zawrócony w drodze na podpisanie kontraktu.

On sam mówi, że chce popracować zimą i w sezonie 2018 szukać szans w nieco trudniejszych wyścigach niż te dla typowych sprinterów. Biorąc pod uwagę fakt że jest strasznie wątłej budowy to dobra droga.

Może CCC chce zastąpić Ponziego w jednodniówkach. Jakby Franczak poprawił się w pagórkowatym terenie i na trudniejszych końcówkach to kto wie???

Jeśli chodzi o zatrudnianie Polaków starszych niż 23 lata, to oczekuję od CCC sprowadzania zawodników co najmniej na poziomie Owsiana (bo wydaje się on być dobrym wskaźnikiem przyzwoitości) i Franczaka do takiej kategorii jak najbardziej zaliczam, więc podoba mi się ten transfer. Bernas już byłby na granicy, moim zdaniem od Owsiana gorszy, ale na pewno wniesie do drużyny więcej niż Mrożek

Bernas w CCC. Kolejny niezły transfer.

Patrząc na tegoroczne transfery CCC, to jakościowo jest postęp w stosunku do lat poprzednich.

Co rzuca się w oczy? Moim zdaniem zbyt małe wsparcie dla Antunesa w górach bo Cieślik i Schlegel to trochę za mało. Dostępnych górali Polaków prócz Przemka Niemca wolnych na rynku nie widzę,a obcokrajowców już podobno nie będzie. Marzeniem choć nierealnym kolarz pokroju Alarcona.

Alarcon byłby harkorem. Ale jest… T.Antunes :smiley:

Czubak i Krawczyk jednak nie trafią do CCC - Prezes po raz kolejny skłamał :smiley:

Kamil Gradek w CCC

Dobre są te polskie transfery. Taka powinna być rola tego zespołu, by skupić w nim wszystkich najlepszych Polaków, którzy nie są w stanie jeszcze jeździć w World Tourze. Ja bym się jeszcze nie obraził, jakby stosunkowo wszechstronny Domagalski podążył za Gradkiem. Nie wiem na ile chce go CCC, a na ile on sam chce przejść z zespołu, w którym ma bardzo silną pozycję, a tutaj raczej nie byłby liderem. Czy wiadomo coś o jego losach i losach drużyny ONE?

Ponzi zostaje w CCC? Mając na uwadze poczynione wzmocnienia przez grupę typu Kump, Frantczak - Ponziego wypadałoby się pozbyć ze składu :stuck_out_tongue:.

Prawdopodobnie nie. Były komunikaty od zespołu, że ma być tylko 6 obcokrajowców w przyszłym roku. A właśnie 6 mają już potwierdzonych.

Paterski bez kontraktu na nowy sezon

To jednak spooore zaskoczenie. Wadecki zawsze tak go wychwalał i opowiadał, jak to CCC pomogło mu wyjść z chorób, które miał w Liquigasie. Ktoś zna więcej szczegółów?

Pewnie liczą, że Paterski sam zaproponuje kontrakt za pensję minimalną dla Pro-Conti i wtedy się zgodzą.

To byłaby katastrofa, gdyby kolarz pokroju Paterskiego nie znalazł przynajmniej drużyny ProConti na następny sezon. Mam nadzieję, że gdzieś zakotwiczy.

Też jestem zdziwiony mimo słabszego sezonu Patery. Mam nadziejęże że mimo wszystko zakotwiczy w ekipie WT lub Procontinental. Może ma coś na oku i świadomie nie podpisał z CCC. Ekipa kontynentalna to byłby szok.