Polskie transfery

transfery

sport.onet.pl/kolarstwo/davide- … ie/y8567m8

Dyrektor sportowy ekipy z Polkowic, Piotr Wadecki potwierdził, że Rebellin zgłosił chęć jazdy w jego drużynie, jednak nie zdecydował się na zaangażowanie go. - Bardzo Davide cenimy i szanujemy, ale cóż… lata lecą, a nasza wizja budowania zespołu jest nieco inna. Skład uzupełnimy jeszcze jednym, młodym zawodnikiem, którego nazwisko ogłosimy w najbliższych dniach. Możliwe, że już w niedzielę - skomentował.

Czyli na pewno nie Paterski albo Niemiec …

No z Rebellinem to akurat dobra decyzja.

Sajnok będzie tym zawodnikiem?

A ja bym wziął.

Jednak Sajnok na 2 lata w CCC wedlug mnie dobry transfer.

Ciekawe, jakie są priorytety Sajnoka, bo jeżdżąc z jednej strony w ekipie pro-kontynentalnej, a z drugiej odnosząc duże sukcesy na torze robi się ciekawie. Wiadomo, że jedno drugiego nie wyklucza, ale zastanawiam się, czy szosa ma być celem samym w sobie, czy sposobem przygotowania się do toru. Na ten moment wydaje się, że w tej drugiej specjalizacji, Szymon ma szansę zrobienia dużej kariery, bardzo duże szanse wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie do Tokio i to być może w dwóch konkurencjach - omnium i wyścigu drużynowym na dochodzenie. Ja wiem, że do Igrzysk ponad 2 lata, że nikt na poważnie jeszcze o tym nie myśli, ale skoro ktoś naprawdę czuje się jak ryba w wodzie w omnium, do tego po zmianie programu tej konkurencji, zdaje się, że sprinterzy typu Viviani czy Cavendish trochę na tym tracą, to pytanie o cele wydaje się być zasadnym. Życzę Szymonowi, by jak rzeczona dwójka mógł z sukcesami w przyszłości pogodzić obie te dyscypliny.

Moim zdaniem po zmianie programu tej konkurencji, sprinterzy jeszcze bardziej zyskali.

Też tak uważam.
Mi się to nowe omnium w ogóle nie podoba.

Marcin Białobłocki najprawdopodobniej bez ekipy na 2018, ale wciąż z planami na dalszą karierę:

sport.onet.pl/kolarstwo/marcin- … go/fmpc1hf

Jak stawiacie, co on szykuje? Rekord świata w jeździe godzinnej? :smiley:

Pierwsze co mi przyszło do głowy to rekord godzinny. Fajne wyzwanie dla niego i super okazja żeby wywindować polski rekord na fajny poziom. Oczywiście niezbyt wierzę w rekord świata ale trzymam kciuki za jak najlepszy wynik, zresztą gdzies chyba nawet pisałem że fajnie by było jakby Białobłocki lub Bondar stanęli do tej próby

A ja - może dlatego, że nie jestem Polakiem - uważam, że jedyny ważny rekord godzinny to rekord świata. Nikogo nie obchodzi rekord kraju czy rekord kategorii wiekowej (chyba, że ma się 100 lat) lub na rowerze nieregularnym, itd.

Twittery mówią, że Niemiec ma iść do WT. Ja bym obstawiał Astanę lub Bahrain, ze względu na wcześniejsze związki z Meridą.

Mam identyczne przypuszczenia, jedyne, co przemawiałoby przeciw tym spekulacjom, to fakt, że zarówno Bahrain, jak i Astana mają już na przyszły rok zakontraktowaną dość dużą liczbę kolarzy (po 28). Ale jakoś żadna inna ekipa WT nie wydaje się aż tak prawdopodobna, jak te dwie :slight_smile:

Oby Przemek znalazł ekipę o jak najwyższym poziomie sportowym. Wzór profesjonalisty.

Mój typ to Astana. Całkiem fajnie, bo nikt z ekipy w Grand Tourach raczej o generalkę walczyć nie będzie, więc szykuje się sporo szans na etapowe skalpy.
Minus taki, że szeroki skład - może być ciężko się załapać. Ale może i forma w 2018 będzie nieco lepsza bez perypetii

Ja bym chyba obstawiał Meridę, tam poszło trochę znajomych, a i firmie zależy na składzie bogatym w narodowości, które można by wykorzystać do promowania rowerów w danym kraju. A Merida w Polsce jest chyba całkiem popularna.

Niemiec był chyba nawet kimś a’la ambasadorem marki Merida w Polsce, jak jeszcze w Lampre-Merida jeździł. Zatem rzeczywiście wiele by na ten kierunek wskazywało.

Ciekawostka…Ponzi w Nippo Vini Fantini.

Astana ogłosiła właśnie zamknięcie składu na 2018, Niemca nie ma, więc spekulacje na temat jego przyszłej drużyny możemy zawęzić :wink: Swoją drogą, coś przycichł ten temat.

Przemek już ostro trenuje (wynika ze Stravy). Będzie się ścigał dalej :slight_smile: