Polskie transfery

transfery

o Maćku Paterskim słuch zaginął ?

Niemiec zostaje w “Emiratach”!

Marcin Białobłocki w Steele Davis Via Roma Racing Team (Wielka Brytania).

Rekita zostaje w Leopard Pro Cycling i tym samym dołącza do Maciejuka na 2018 rok.

No to Paterski w Wibatechu. Mam nadzieję, że kiedyś jeszcze wróci chociaż na poziom PCT.

To jest dramat… by kolarz takiego pokroju (jeśli chodzi o polskie środowisko) spadł tak nisko.

Mam nadzieję, że pozamiata polskie podwórko i wróci do WT jak Marczyński albo chociaż do PCT.
Ahmet Örken wolnym zawodnikiem. Może by tak CCC się po niego ruszyło? Jest to w ogóle możliwe przy ich zapędach do transferów?

Przy założeniu, że będzie miał sprawnego menagera, wyniki w polskich wyścigach nie są żadną przepustką.

Turku startowało w wielu wyścigach międzynarodowych więc można było się pokazać w wielu różnych krajach - czasem egzotycznych ale zawsze. Miało to więc mimo wszystko większy wydźwięk medialny.
Z całym szacunkiem gdzie Paterski ma się wybić na takim…Małopolskim wyścigu górskim?

To, gdzie się można pokazać, ma tu chyba mniejsze znaczenie. To, co pisze PatrykPL jest bardziej istotne - czyli mieć obrotnego menedżera.

Swoją drogą, nie wiem, kto jest menedżerem Marczyńskiego, ale 1) on sam jeździł wcześniej w ekipie z Beneluksu (Vacansoleil) i 2) menedżerem/DS w Torku był Belg, więc siłą rzeczy kontrakt w belgijskiej ekipie WT nie musiał być wielkim zaskoczeniem.

Mateusz Manowski i Andrzej Bartkiewicz w Team Hurom.

Dawid Kloc trzecim nowym zawodnikiem Teamu Hurom. Do Wibatechu dołączy Norbert Banaszek

Skład Wibatechu:
Jacek Morajko
Marek Rutkiewicz
Sylwester Janiszewski
Grzegorz Stępniak
Adrian Honkisz
Wojciech Sykała
Maciej Paterski
Jarosław Marycz
Bartłomiej Warchoł
Marceli Bogusławski
Norbert Banaszek
Kacper Kistowski
Jakob Roithmeier

Szczerze mówiąc, skład niewiele gorszy od Cycków :smiley: Pewnie znalazłaby się w II dywizji słabsza ekipa.

Może to początek czegoś nowego w polskim peletonie - mam na myśli jakąś realną konkurencję dla CCC w sytuacji gdy Vervy już nie stało…

Kto to Jakob Roithmeier??? Ktoś coś???

Tutaj garść statystyk o nim:
firstcycling.com/rider.php?r=49712

Słup jakiś? Zero startów?

Tu jest o nim trochę więcej:
https://www.rad-net.de/sportlerportrait/Jakob_Roithmeier;s_157625.html?ID_Veranstaltung=20073
Coś tam w poprzednich sezonach jeździł.

Tego typu transfery miewamy nad wyraz rzadko. Eugenia Bujak będzie reprezentować Słowenię. Sama zawodniczka napisała o swojej decyzji oczywiście dość zachowawczo i dyplomatycznie, ale trudno uwolnić się od domysłów.