Polskie transfery

transfery

Prima aprilis :wink: A przynajmniej tak to brzmi.
Bardzo dziwna informacja. Normalnie, nikt się nie spodziewał hiszpańskiej inkwizycji!

Kupić drużynę ProTour: 25 mln zł.
Zobaczy─ç min─Ö Banaszka: bezcenne

Miłek miał już min. odkupić licencję od Tonkoffa jak sobie przypominam

R├│┼╝nica jest taka, ┼╝e Tinkof to wariat, nieprzewidywalny, potencjalnie niszcz─ůcy mark─Ö i inwestycj─Ö swoim wizerunkiem i zapewne despota w prowadzeniu zespo┼éu. Ochowicz to raczej fachowiec i sponsor mo┼╝e mie─ç wi─Öcej do powiedzenia.

Milek juz wyslal swoich do pracy dzis meta dla Grega wiec CCC BMC goni od startu :smile:

Jaronski juz tez podpalil temat.

W takim przypadku CCC by┼éoby tylko tytularnym sponsorem, po tym jak rodzina zmar┼éego Andyego Rihsa(w┼éa┼Ťciciela BMC) wycofa┼éa si─Ö ze sponsorowania dru┼╝yny Ochowicza.
Wi─Öc, dru┼╝yna b─Ödzie ustalana przez Ochowicza, Milek b─Ödzie m├│g┼é tylko wyci─ůgn─ů─ç co rok pieni─ůdze na bud┼╝et dru┼╝yny. Je┼╝eli dobrze to rozegra to do dru┼╝yny dostanie si─Ö Banaszek, Owsian, Tratnik czy Antunes albo Sisr.
Mało możliwe, ciekawe co z tego wyjdzie.

Ciekawe. Tym bardziej, ┼╝e ┼║r├│d┼éo informacji nie pochodzi z polskich portali, tylko z powa┼╝nej francuskiej gazety. Swoj─ů drog─ů Tratnik chyba jeszcze nie podpisa┼é ┼╝adnego kontraktu na nast─Öpny sezon (p├│ki co jego przej┼Ťcie do innej dru┼╝yny WT ma charakter bardzo prawdopodobny)? Ciekawe, czy - gdyby ten potencjalny maria┼╝ CCC z BMC by┼é prawdziwy - Janek by┼éby sk┼éonny zaczeka─ç nieco by ewentualnie je┼║dzi─ç w worldtourowym CCC?

Het Nieuwsblad pisa┼éo, ┼╝e Tratnik ma i┼Ť─ç do Bahrajnu.

A wiec stali sie niemozliwe i niektorzy niedowiarkowie musza wkoncu uwierzyc
Bedzie ciekawie w nastepnym sezonie
Wadecki moze Porte odwroci pecha jesli tem zostanie :slight_smile:

Więc wielu polskich kolarzy będzie miało problem ze znalezieniem ekipy na sezon 2019

https://www.hln.be/sport/wielrennen/het-is-rond-van-avermaet-blijft-bij-opvolger-bmc-ploeg~a976abd0/
Sprawa wygl─ůda powa┼╝nie, zdj─Öcia s─ů wymowne.

Ciekawe czy spos├│b prowadzenia ekipy b─Ödzie zaczerpni─Öty z CCC czy z BMCÔÇŽ

Jim Ochowcz ma ci─ůgn─ů─ç temat.

Ja to widz─Ö w ten spos├│b. Ochowicz zbudowa┼é pewn─ů mark─Ö, kt├│ra nawet po zmianie nazwy b─Ödzie mia┼éa swoich odbiorc├│w, po pierwsze marketingowo - te wszystkie zasi─Ögi na facebooku, w innych mediach spo┼éeczno┼Ťciowych - BMC jest w absolutnym topie pod tym wzgl─Ödem, po drugie personalnie - nawet je┼Ťli odpada Porte, to zostaje van Avermaet, pewnie spora cz─Ö┼Ť─ç ekipy, wi─Öc ludzie nie odwr├│c─ů si─Ö tylko z powodu zmiany nazwy. A dodatkowo Mi┼éek dostaje wielu specjalist├│w, kt├│rych pewnie ci─Ö┼╝ko by┼éo zdoby─ç stopniowo ulepszaj─ůc dotychczasowy zesp├│┼é, dostaje kontakty z r├│┼╝nego rodzaju producentami sprz─Ötu, specjalistami od marketingu itd. Musia┼éy by─ç jakie┼Ť powody dla kt├│rych si─Ö na to zdecydowa┼é.
Je┼╝eli zesp├│┼é b─Ödzie polski, z polsk─ů licencj─ů, to rewelacja, je┼╝eli nie, to i tak w dru┼╝ynie na pewno znajdzie si─Ö miejsce dla minimum 5-6 polskich zawodnik├│w, co te┼╝ sprawi, ┼╝e masa ludzi z Polski zacznie si─Ö uto┼╝samia─ç z tym teamem.

Mam szczer─ů nadziej─Ö, ┼╝e CCC zostawi na krajowe podw├│rko tzw. development team z licencj─ů kontynentaln─ů, gdzie Ci, kt├│rzy nie zmieszcz─ů si─Ö do World Touru, do innych team├│w pro-conti po prostu b─Öd─ů mieli mo┼╝liwo┼Ť─ç jazdy, co nie obni┼╝y znacz─ůco jako┼Ťci krajowego podw├│rka, a ponadto pozwoli na promocj─Ö marki poprzez sport tak┼╝e na ni┼╝szych poziomach. Z obecnego CCC, to my┼Ťl─Ö, ┼╝e tylko Antunes, Tratnik i Kump oraz z Polak├│w Cie┼Ťlik, Banaszek, Owsian, mo┼╝e Gradek, Taciak czy Sajnok s─ů gotowi na World Tour, reszta absolutnie nie jest.

Ilu jeszcze Polak├│w jeste┼Ťmy w stanie nazbiera─ç. Majka? - mo┼╝liwe i brzmia┼éoby pi─Öknie, jak on to pewnie i Polja┼äski, Wi┼Ťniowski - prawdopodobne, Maciejuk na pewno ma przysz┼éo┼Ť─ç. Paterski - po nie┼éadnym zwolnieniu - ma┼éo prawdopodobne, Domagalski - mo┼╝e. Kwiato i Go┼éa┼Ť - w─ůtpliwe, ten pierwszy ma d┼éugi kontrakt i pewnie niepor├│wnywalnie wi─Öksze zarobki, Marczy┼äski - wiadomo, konflikt z Wadeckim, Bodnar jest chyba zbyt cenny dla Sagana. Reszta Polak├│w, no c├│┼╝, nie ten poziom ÔÇŽ
To te┼╝ mo┼╝e by─ç kolejny pow├│d fuzji. Tak naprawd─Ö nazbieranie 10 Polak├│w, kt├│rzy s─ů w stanie je┼║dzi─ç w World Tourze to jest absolutny maks na jaki dzi┼Ť sta─ç nasz─ů nacj─Ö, du┼╝o ┼éatwiej ich zatem dokoptowa─ç do ju┼╝ istniej─ůcej dru┼╝yny.

Teraz paradoks. Je┼╝eli faktycznie van Avermaet b─Ödzie g┼é├│wnym liderem, to brzmi to absurdalnie bior─ůc pod uwag─Ö jakie do┼Ťwiadczenie ma CCC na brukach, cho─çby dlatego potrzebni s─ů specjali┼Ťci z ju┼╝ istniej─ůcej ekipy BMC.

No bez pewnego rodzaju specjalist├│w si─Ö nie obejdzieÔÇŽ I Mi┼éek o tym wie. Z CCC nie m├│g┼é za wiele zdzia┼éa─ç ale je┼Ťli Ochowicz ich ma to b─Ödzie m├│g┼é wreszcie co┼Ť zdzia┼éa─ç. Oby tylko nie sko┼äczy┼éo si─Ö jak z Tinkoffem.

Nie będzie fuzji. Ekipa będzie amerykańska. Szkoda.

Czy ja wiem czy ┼║le? Amerykanie to jednak Amerykanie. Maj─ů swoje mo┼╝liwo┼Ťci. Je┼Ťli tylko ten nowy zesp├│┼é by┼éby dobr─ů przystani─ů dla kilku warto┼Ťciowych Polak├│w, traktowanych na r├│wnych warunkach i maj─ůcych mo┼╝liwo┼Ť─ç liderowania to chyba nie┼║le. Zreszt─ů Mi┼éek by─ç mo┼╝e jest po prostu cierpliwy. I rozs─ůdny, tak┼╝e je┼Ťli chodzi o kas─Ö.

Szkoda, ┼╝e rowery pewnie nie b─Öd─ů ju┼╝ (ani BMC ani) Guerciotti. Mam sentyment do ramy swojego roweru szosowego, do marki, kt├│rzy wszyscy w Polsce kojarz─ů, a ma┼éo kto we W┼éoszech :wink:

Ze Sportowych Fakt├│w - wypowied┼║ Krajewskiego, kt├│ra raczej nie jest nigdzie wi─Öcej cytowana:
ÔÇťNatomiast co do dru┼╝yny CCC r├│wnie┼╝ s─ů dalsze plany. Nie wiemy jednak czy sponsoring tego zespo┼éu pozostanie na takim samym poziomie jak dotychczas. Natomiast na pewno prezes Mi┼éek ma plany co do tej grupy - wyja┼Ťni┼é KrajewskiÔÇŁ - jest prawnie mo┼╝liwe, by jeden sponsor zarz─ůdza┼é zar├│wno ekip─ů WT jak i PCT? Ja podtrzymuj─Ö zdanie, ┼╝e CCC b─Ödzie ekip─ů kontynentaln─ů.

"Co najwa┼╝niejsze Robert Krajewski zapewni┼é, ┼╝e w zespole przej─Ötym od BMC nie zabraknie miejsca dla polskich kolarzy. - Na pewno zakontraktujemy rodak├│w. Nie po to CCC przyst─Öpuje do sponsoringu, by zabrak┼éo w grupie Polak├│w. Na razie nie mog─ů poda─ç jednak nazwisk. Rozmawiamy ze szkoleniowcami i zastanawiamy si─Ö, kt├│rzy z Bia┼éo-Czerwonych, je┼╝d┼╝─ůcych w polskich i zagranicznych grupach, mogliby przej┼Ť─ç do naszego zespo┼éu.

W dru┼╝ynie na pewno nie zabraknie r├│wnie┼╝ miejsca mi─Ödzy innymi dla masa┼╝yst├│w i mechanik├│w, kt├│rzy do tej pory pracowali w CCC Sprandi Polkowice.

Od kilku lat szkolili┼Ťmy naszych mechanik├│w i masa┼╝yst├│w. Ustalenia s─ů takie, ┼╝e cz─Ö┼Ť─ç obecnej obs┼éugi w BMC Racing Team pozostanie na swoich stanowiskach, natomiast pozosta┼éa cz─Ö┼Ť─ç do┼é─ůczy z CCC Sprandi Polkowice."

Konferencja prasowa https://www.youtube.com/watch?v=RiEQef0wRxo