pompowanie oponek

Zakupilem niedawno pompke firmy Zefal Duo 820 XT. Wg producenta moze pompowac do 9 atmosfer…no i pompuje tylne kolo do pewnego momentu…i klops, nie chce isc dalej, powietrze uchodzi bokiem wentyla, dętka nie jest napompowana do konca.
Wydaje mi sie ze to byc moze jest wina dętki, choć tą samą mam z przodu i jest napompowana dobrze…czy da rade jezdzic na tylnym kole nienapompowanym na max…??

Nie musi byc wcale dopompowane na maxa. Wszystko jest tez zalezne od Twojej wagi, ale zazwyczaj nie przekracza sie cisnienia 8-8,5 atm, gdyz powyzej pewnej granicy opona mniej “pracuje”

ja pompuje 7-7,5 przy wadze 65-70kg

No ja tez tyle mniej wiecej wbijam, a waze podobnie bo 64

dziwna rzecz zauwazylem w goralu - kiedy napijam pozadnie opone to zawsze lapie kapcie- byc moze to przypadek, ale byc moze taka poteznie napmpowana opona przypomina balon, ktory przeciez latwiej przebic gdy ma w sobie duzo powietrza bo scianki gumy sa wtedy bardzo naciagniete

Ale co wymienisz dętke to uchodzi czy strzelają? Dużo powietrze w goralu tylko na równe trasy, teren czy kosta to niewygodnie i ryzyko wystrzału…

nie wymienie - dopompuje jade asfaltem i zawsze jakies cos mi sie wbije - inna sprawa ze opony tez mam niezle starte:)