Prasa kolarska

No więc, co czytacie? Na naszym podwórku wybór jest dosyć ograniczony, więc pewnie odpowiedzi są dość oczywiste :wink:

Nie ukrywam, że temat zakładam żeby podzielić się z Wami moim małym odkryciem, jakim jest Peloton Magazine. Artykuły mają naprawdę na wysokim poziomie, mało jest głupot, dużo treści, w tym też fajnej około kolarskiej. Amerykańskie spojrzenie na sport nie jest obecne, a jak jest to raczej dopełnia całość. W sumie ciekawe, bo niektórzy Anglicy nie napiszą artykułu, w którym nie chcieliby wcisnąć jakiegoś swojego bohatera :wink:

Największy atut? Roczna prenumerata elektroniczna ze wstecznym dostępem do wydań to koszt 13 dolarów. Fajne jest to, że w przeciwieństwie do ProCycling, gazety można zapisać w formacie PDF i wydrukować co się chce. Są też aplikacje na urządzenia mobilne.

pel.magserv.com/cgi-bin/subscrib … fort=W2015

Ja już swoją reklamę odbębniłem, teraz czas na Was :wink:

We Włoszech jest trochę więcej magazynów rowerowych, oto co ja czytam.

Mój ulubiony miesięcznik - choć czasami go nienawidzę - to BS Bicisport. Tradycyjny magazyn, który skupia się prawie wyłącznie na kolarstwie pro. Piękne artykuły pełne emocji, ciekawe, niebanalne wywiady, ładne zdjęcia, wiele stron. Wady? Skupia się najbardziej na włoskich kolarzach; nie lubi zbytnio liczb lub nauki, bo z jednej strony kojarzy je z dopingiem, a z drugiej strony przeciwstawia liczby, a poezję. Najlepsze wydania roku są w maju - kiedy jest 100-stronicowy reportaż z północnych klasyków - i w październiku (lub w listopadzie, zależy od daty MŚ), kiedy długo analizuje się powody porażki włoskiej reprezentacji na Mistrzostwach Świata. Wydają też przewodnik do Giro i wydania specjalne po Giro i po Tourze.

To samo wydawnictwo publikuje Cicloturismo, które skupia się natomiast na granfondo i ogólnie kolarstwie amatorskim (szosowym, bo publikują też MTB Magazine). Czasami kupuję, bo jednak tęsknię za włoskimi granfondami.

Oba można prenumerować w Polsce - ale nie wiem dlaczego prenumeraty włoskich magazynów za granicy kosztują podwójnie. Istnieje wersja mobilna, nie pdf, chyba tylko ipad. (Compagnia Editoriale)

Jedyny inny magazyn, który czasami kupię, nazywa się po prostu Ciclismo. Pisze on o kolarstwie zawodowym jak i o amatorskim, o rowerach górskich jak i o triatlonie. (ciclismo.it)


W Finlandii istnieje tylko - tak myślę - Fillari-lehti. Nie polecam. Jedyny plus, ich forum jest największym forum rowerowym w Finlandii. Kiedyś tam spędziłem godziny.

Z zagranicznej prasy ja kupuję od czasu do czasu Rouleur, rouleur.cc/
Cegła na dobrym papierze. Świetne zdjęcia, reportaże. Nie ma tam porad treningowych czy testów sprzętu, ale kolarstwo zawodowe pokazane w wyjątkowy sposób. Bardzo polecam. Może nie każdy numer, ale ostatni poświęcony Tour de France jest absolutnie fantastyczny. Jeden numer z przesyłką do Polski tanio nie wychodzi (ok 100 zł), ale zdecydowanie warto!

Chciałem spytać co było na niedzielnej okładce La Gazzetta dello Sport, ale Adam Probosz powiedział to podczas ostatniego etapu Giro. Tryumfujący Nibali miał tam pierwszeństwo przed sobotnim wewnątrzhiszpańskim mediolańskim finałem piłkarskiej ligi mistrzów. Jednocześnie nasi komentatorzy eurosportowi doszli do zgody, że u nas to pewnie piłka nożna miałaby pierszeństwo przed dobrymi wiadomościami kolarskimi i mam w związku z tym pytanie co było na okładce Przeglądu Sportowego po zwycięstwie Majki w Tour de Pologne przed dwoma laty? Czy ktoś to pamięta, bo mam wrażenie, że jednak Majka miał pierwszeństwo przed piłką, szczególnie, że sezon piłkarski o tej porze roku dopiero ruszał. PS: dzisiaj na okładce Przeglądu Sportowego byli kieleccy piłkarze ręczni - zwycięscy ligi mistrzów, następne kilka stron to piłkarze nożni, a konkretnie reprezentacja kraju, Giru Italiu poświęcono stronę 23, nie wiem na której stronie był finał ligi mistrzów, bo nie przejrzałem całej gazety.

Oczywiście, że był na okładce. Mam nawet ten numer w szafie, leży razem z tymi kiedy wygrywał etapy na Tour de France.

I oczywiście Kwiatek jako MŚ

Prosty przykład. Myślę, że nawet gdyby u nas był finał, ale bez udziału polskiej ekipy czy Polaka, to nie byłoby większej dyskusji i kolarze byliby górą.


Mam pytanie- czy ktoś z Was posiada prenumeratę Pro Cycling Magazine?
Czy warto? Chodzi mi o zawartość pisma.

Jak wygląda też kwestia dodatkó? Tzn rozumiem że dostaję co miesiąc nowy numer ale co jest tym 13-tym numerem w prenumeracie? Jakieś roczne podsumowanie? A czy są jakieś dodatki z Touru, Giro i Vuelty? I czy wtedy te trzeba dokupic osobno?

dajcie znać proszę
z góry dzięki

Ja mam prenumeratę elektroniczną od ładnych paru lat w serwisie Zinio. Treść jest na naprawdę fajnym poziomie i piszą tam sprawdzone nazwiska - Fotheringham, Friebe czy Sykes. Treść jest poświęcona wyłącznie kolarstwu zawodowemu. Nie ma wtrętów o treningu, doborze przełożeń czy innych takich, na końcu znajduje się parę stron o sprzęcie. Raz czy dwa z Pawłem mieliśmy okazję pomóc przy pisaniu artykułów :wink:

W prenumeracie dostaje się wszystkie numery. Ten dodatkowy to standardowe podsumowanie. Numer o tourze do regularny numer sierpniowy albo wrześniowy, tylko z olbrzymią ilością informacji, wspomnień i analiz.