Prezentacja SkodaAuto Grand Prix MTB 2006

Dziś w hotelu Airport Novotel odbyła się oficjalna prezentacja SkodaAuto Grand Prix MTB 2006.

Równo o godzinie 13 w sali konferencyjnej widzów przywitali Paulina Chylewska i Maciej Kurzajewski. Na samym początku zaproszono zgromadzonych gości do obejrzenia filmu prezentującego wszystkie zeszłoroczne edycje Skoda Auto GrandPrix MTB.

Po projekcji głos zabrał Czesław Lang przedstawiając w skrócie wyścigi, zaraz po nim prezes PZKol. Wojciech Walkiewicz i .

W tym rogu zostanie rozegrana już 11. edycja SkodaAuto Grand Prix. Cykl ma kategorię C1 i umożliwia zdobywanie punktów do olimpijskich nominacji. Na starcie tegorocznej edycji nie może zabraknąć czołówki polskiego oraz światowego kolarstwa. Swój udział potwierdziła już ekipa Lotto (obecna podczas prezentacji) oraz niezwyciężona Norweżka Gunn-Rita Dahle, liderka światowego rankingu.

Podobnie jak w zeszłym roku w cyklu SkodaAuto Grand Prix MTB znalazło się siedem wyścigów. Aby była większa rywalizacja między zawodnikami, do klasyfikacji generalnej będzie liczyła się pięć najlepszych wyników. Nie zmienia się punktacja za poszczególne miejsca a także i najważniejsze główne nagrody. Zarówno zwycięzca klasyfikacji końcowej w elicie kobiet jak i w elicie mężczyzn otrzyma w nagrodę Skodę Fabia.

Podczas prezentacji każda trasa była opisywana przez zawodników startujących w poprzednich edycjach wyścigu. Prezentowano profile trasy oraz regiony, w których będą się odbywały wyścigi.

Tegoroczna edycja składa się z 7 wyścigów :

Kwiecień:
22.IV - Chodzież (prezentował Dariusz Batek)
29.IV - Głuchołazy (Magda Sadłecka)

Maj:
06.V - Wałbrzych (Książ) (Anna Szafraniec)

Czerwiec:
03.VI - Sławno (Marek Galiński)
10.VI - Czarnków
17.VI - Polanica Zdrój

Lipiec:
01.VII - Szczawno Zdrój (prezentowała Maja Włoszczowska, jej ulubiona trasa, z ciężki podjazdami, widowiskowa dla kibiców.)

Po zaprezentowaniu trasy zaproszono wszystkich do krótkich wypowiedzieli na temat imprezy i jej rozwoju. Głos zabrał również dyrektor sportowy grupy Lotto, Andrzej Piątek.

• Wyścig o Pekin już się rozpoczął. Kwalifikacje będą trwać o cały sezon dłużej niż do poprzednich igrzysk w Atenach. Nie chcemy odpuścić żadnego startu w Grand Prix, bo za zwycięstwo w wyścigu dostaje się 40 punktów. Jak inne ekipy, musimy ciułać te punkty, by wystawić w Pekinie jak najliczniejszą drużynę - powiedział.

Kalendarz wyścigów Grand Prix MTB tak został ułożony, by podopieczni Piątka mogli w nich startować. - Jestem wdzięczny za to dyrektorowi Czesławowi Langowi. Po świętach w trzy kolejne weekendy wystartujemy w Grand Prix MTB, w trzy następne - w Pucharach Świata, a potem znów w Grand Prix - dodał.

Niebywałym zaskoczeniem była prezentacja Skody, która chcąc uatrakcyjnić swój występ i prezentację samochodu użyła dymiarek, które to uruchomiły system alarmowy hotelu i dzięki temu na salę wpadła straż pożarna.

Na zakończenie zaprezentowano najciekawsze fragmenty z poprzednich lat Grand Prix MTB, komentowane przez Bogdana Saternusa.

Skoda Auto Grand Prix to bardzo przyjemna i świetnie zorganizowana impreza. Byłem na jednej z edycji w Bukowinie Tatrzańskiej jako widz oczywiście, bo dla nie-elity także organizowane są wyścigi. Byłem pod wrażeniem organizacji.
Wiedziałem tylko, że wszystko odbywa się w Bukowinie, ale na samo miejsce można dojechać po świetnie rozmieszczonych strzałkach z logo LangTeamu. Na miejscu kilka stoisk z katalogami, gadżetami no i oczywiście boksy drużyn. Nie ma żadnego odgradzania. Prawie wszystkiego można dotknąć, pogadać z mechanikami. Nawet sami zawodnicy, trenerzy i Czesław Lang poruszają się po całym terenie swobodnie. Także można ich złapać i wziąć autografy :slight_smile: Ja zdobyłem od Mai Włoszczowskiej, Anny Szafraniec, Magdy Sadłeckiej, Czesława Langa i trenera Piątka. Wszyscy bardzo mili, spoko ludzie. Podchodzą do kibiców na luzie, nie traktują się jak jakieś tam wielkie gwiazdy. A sam moment składania mi autografu z dedykacją przez Maję można zobaczyć na jej stronie :slight_smile: O tutaj, dokładniej tu :smiley:

Moim zdaniem super impreza i super organizacja, a XC nie jest jakąś moją wielką pasją.

Jak mamy Pro Tour to powinien byc u nas Puchar Świata. w kolarstwie górskim nalezy sie nam

Puchar Świata będzie w przyszłym roku dopiero. Szybciej sie nie da, bo dopiero kategorie dostali odpowiednia.

Skoda Auto Grand Prix to niestety jedyny cykl imprez MTB XC w Polsce gdyby nie Pan Czesieu Lang to nie bylo by polskiego XC…startowalem na kilku edycjach w latach poprzednich 2001 2002 2003…impreza naprawde przygotowana zajeb…e wszystko z gory ustalone i wszystko odbywa sie zgodnie z planem zero chaosu wszystko tak jak powinno byc…a trasy poprostu poezja(jak na Polske) runda srednio po 4km…i zalezy od edycji: interwalowa albo z dlugimi podjazdami i zjazdami…ale kazdego cos sie znajdzie…moja ulubiona jest w czarnkowie i zjazd ze skoczni…(loty jak malysz :smiley: ) ale reszta tez jest konkretna…a polanica szczawno to juz klasyka Skody traski rowniez konkretne i wymagajace…
WIELKI SZACUNEK I UKLON DLA CZESLAWA LANGA ZA SKODE AUTO GRAND PRIX !!! ODY TAK DALEJ SIE TA IMPREZA ROZWIJALA :slight_smile: