Pro Cycling Manager 2013

Aru po dwoch sezonach, max trzech jest w stanie już wygrywać Giro.

Powiedzcie jak prowadzicie swoich kolarzy podczas etapu. Bo ja ustawiam każdemu sztafetę, wysiłek na poziomie 10, zazwyczaj 3 kolarzy chroni kolejnych trzech innych, a dwóch jedzie bez żadnej komendy. Ktoś mógłby skorygować, albo opisać jak sam prowadzi zespół?

Lider na kropie, jeden go chroni, reszta odpoczywa :slight_smile:
W poprzednim sezonie pisałem poradnik o podstawach zarządzenia, może w tym pokoszę się o taktykach, które wiele osób zna i wdraża w życie.

Co do talentów, to z tym samym problemem borykała się fifa. Nowy system, który wprowadzili polega na przyroście umiejętności związanym z częstotliwością grania zawodnika i po częśći ocen jakie dostaje za mecz. Niby wszystko fajnie, ale wystarczy młodego zawodnika zatrudnić i go wystawiać przez 3 sezony i będzie miał umiejętności na poziomie 80.
Moim zdaniem przyrost powinien zależeć od ilości dobrych miejsc i roli w drużynie, w zasadzie teraz nie opłaca się młodziaka wystawiać do wyścigów, dać mu tylko trochę potrenować(czyt. 2-3 sezony) i zaraz z marszu będzie wygrywał, a przecież nie o to chodzi.

A jak chce chronić czterech, by zaatakować czterema? Albo chociaż trzema? To czemu reszta ma odpoczywać, niech pracują :smiley:

Co do talentów to faktycznie tak jest, że nie trzeba go wystawiać, a on zdobywa większe umiejętności tylko dzięki treningowi?

Nie widzę sensu w atakowaniu czterema zawodnikami, nawet dwoma :mrgreen:
A potem kto wspomoże lidera, jak żółtej koszulki trzeba będzie bronić? :stuck_out_tongue:
Co do tych talentów nie jestem w 100% pewien, gdyż hodowanie kolarza z probówki i bicie rekordów Merkcxa nie daje mi satysfakcji, więc nigdy tego nie próbowałem, ale z obserwacji i głosach innych graczy, tak to wygląda.

właśnie dziś zacząłem swoją 1 karierę w PCM 2013 ekipą Saxo.
Jako że grałem ponad 3 lata w PCM 2009 , doświadczenie mam ale jednak postanowiłem walczyć na “Normalu”.
Większość sezonu będę symulował , jedynie większe klasyki , niektóre tygodniówki i GT będę jeździł 3D.
Aktualnie jestem po Romandii ,gdzie Majką udało się zająć 6 miejsce w KG.
Strata do Nibalego spora , wynikająca z “blokowania” mnie przez innych zawodników na finałowym podjeździe na etapie 5.
I teraz pytanie do was. Macie jakieś sposoby na “omijanie” kolarzy na podjazdach. Bo ja jadę Majką ok. 20 pozycji i zawsze jak chcę zaatakować lub pojechać za kimś to ktoś mnie bloczy i tracę czas i siły. Jak jechałem na 8-10 pozycji to byłem padnięty i nie miałem z czego finiszować…
Będę wdzięczny za pomoc i jakieś wskazówki : )
Poniżej screen KG z Romandii.


Oto mój skład w 2018 roku, przed TdF


Aru 86 gór? Może zyłem w błedzie ale wydawało mnie się, że 85 to maksymalna wartość każdej ze statystyki.

Obozy sa jeszcze :stuck_out_tongue:

Na jakim poziomie zbudowałeś taki zespół? Jak na trudnym, albo nawet średnim to jestem pod wrażeniem.

Jest to normalny, ale powoli będę zmieniał poziom i przechodził wyżej.

bez problemu mozna stworzyć taki zespól juz mówię jak, jest opcja tworzenia własnej drożyny!zatrudniasz młodych perspektywicznych kolarzy których kontrakty są warte 3000 moze 5000 i tak zatrudniasz Majkę,Dombrowskiego,Kwiatkowskiego,Aru itd do tego odpowiednich tanich i solidnych pomocników i w przeciągu roku do dwóch masz potezny zespół do tego jakiegoś droższego lidera pokroju Sagan i np Froome tych słabszych np z MO 77 wysyłasz na dwa obozy wysokogórskie zyskują MO 81 i kosisz 3 GT plus w cholerę klasyków w pierwszym roku. Pamietaj ze jak robisz swój zespól tp bez względu na umiejętności zawodnika zatrudnisz go na tej stawce na której aktualnie jest!

Mógłby mi ktoś podać link do patcha z prawidłowymi nazwiskami i ze statami, wyslac link do filmiku na yt o tym lub mi wytłumaczyć np na skypie?

Co to oznacza, sezon temu miałem -8, w tym jest -7, czy to oznacza, że Razlon będzie mnie sponsorował jeszcze przez 7 lat? :smiley:


Mam problem. Znikła mi dziś zapisana kariera.
Grałem 4 sezon , rano normalnie wyłączyłem grę wszystko było ok.
Wracam do domu i chcę wczytać ostatni zapis i nic nie ma…
Znikły mi też zapisane ustawienia , czyli grafika , głośność , poziom trudności itp.
Ktoś się z czym takim spotkał , bądź wie jak to naprawić albo od czego to mogło się stać ?
Będę wdzięczny za pomoc.

Sprawdź folder:

moje dokumenty :arrow_right: PCM 13 :arrow_right: weekly saves

No są wszystkie zapisane stany gry ostatni z dziś rana , ale nadal nie mogę nic wczytać.

E; ok już sobie poradziłem , przeniosłem ostatni save w inne miejsce i na razie działa.
dzięki Smolar za pomoc.

pomoże mi ktoś? :frowning:

pcmdaily.com/news.php

ej a moge pobrac prawdziwe nazwiska dla patcha 1.0.1.1, jak mam 1.0.4.0. ??

Wiesz przyjdzie taki moment w twoim życiu, kiedy zaczniesz pracować. Nie sądzę, żeby którykolwiek szef(zwierzchnik) był zadowolony, gdyby usłyszał te słowa.
Przez ten internet ludzie się rozleniwiają. Najpierw spróbuj, potem pytaj :wink:
Tak na marginesie dziś wieczorem ma wyjść najnowsza baza, wiec możesz chwilę poczekać i pobrać właśnie ją.