Pro Cycling Manager 2014

Wejdź w Moje Dokumenty i odnajdź folder z grą Pro Cycling Manager. Następnie wejdź w folder config i i otwórz plik lang.xml w notatniku i odnajdź język polski. Gdy to uczynisz, skopiuj całą zawartość kodów w języku polskim i podmień tam, gdzie masz język angielski. Ewentualnie możesz podmienić na inny język, który masz dostępny w grze. Zrób przedtem kopie zapasową jakby coś poszło nie tak. Jak sobie nie poradzisz, to możesz wysłać plik lang.xml na forum, to Ci go tu zeedytuje.

Dodatkowo masz w załączniku screena gdzie wejść w moich dokumentach.


Witam,
mam taki problem iż po włączeniu gry w zakładce “load game” nie mam żadnego save’a mimo to że w folderze pcm14 w moich dokumentach znajdują się pliki z zapisem gry.
Wie ktoś może co zrobić żeby “sejwy” znowu działałY?

Też mam mały problem. Pobrałem ASODB2014, i gdy zacząłem kariere Giantem po miesiącu jest to np. Froome rozpoczyna sezon jakimś tam wyścigiem, aby później przygotować sie na Tour De France.

Nibali wiadomo, wygrał TdF, który był jego celem, bez ASODB normalnie pisało, że Nibali przygtowuje sie na TdF, a Quintana na Giro, to samo z Betancurem, a z ASODB to pisze tak jak w PCM’ie 13, że Quintana szykuje sie na TdF a Nibali na Giro… Chciałbym, żeby gra była realistyczna, a jak Nibali ma jechać Giro a Quintana TdF, to bardzo dziękuje alee…

Więc moje pytanie jest takie. Czy z Patchem ASODB 2014 da sie zrobić żeby było normalnie jak bez niego.(To co u góry jest napisane z tą listą startowa

[size=75][ Dodano: Sob 23 Sie, 2014 01:13 ][/size]
Szkoda :frowning:

Ściągnij Lachis editor dostepny na PCMdaily i po wczytaniu swojego save wejdź w zakładkę DYN_leader_program i tam można zmienić cele wszystkich liderow danych drużyn. Sprawdź to a jak nie dasz rady, to napisz na priv, to Ci wytłumaczę co i jak.

Da sie jakoś zrobić żeby w Wyścigu Etapowym Vuelta, zamiast młodzieżowej zmienić na kombinowaną? Tak jak jest na prawde?

Nie.

Weźcie mi coś wytłumaczcie bo mnie nerwica bierze za każdym razem. Gram na poziomie trudnym. Jadę sobie Tour of Qatar. Na kilka km przed metą robię pociąg, i fajnie wyjeżdżam na czoło, ba nawet odrywam się trochę od grupki bo inne ekipy trochę się gubią. Na 3.5km przed metą mam w pociągu trzech kolarzy, Martin-Petacchi-Cavendish. Daję Martinowi wysiłek 95-99 i kropa. I jakim kuźwa cudem pociągi innych zespołów które prowadzą zawodnicy których jazda po płaskim nie przekracza 75 pkt, doganiają i w dodatku uciekają mi. Nie kminie tego, jeszcze rozumiem jakby jechali tempem równym ze mną ale oni jadą o 6-7 km szybciej dzięki czemu po prostu strasznie mi odjeżdżają i nie jestem w stanie wygrać finiszu. Też tak macie ? Czy ja coś źle robię ?

A może dla odmiany spróbuj podczepić się swoim sprinterem pod innego sprintera, który jest aktualnie rozprowadzany. Nie zawsze oczywiście uda Ci się wygrać, ale mi parę razy udało się w ten sposób objechać np. Cavendisha Morkovem :smiley:

Czasem tak próbowałem, ale odnosiłem wrażenie że mój sprinter ma upośledzenie umysłowo ruchowe i co chwile dawał się zablokować przez kogoś i nie potrafił wyprzedzić. A jak wyprzedził to już sił nie miał, no ale czasem racja, udawało się tak wygrywać. Myślę jednak że ten sposób podany przez Ciebie jest lepszy ale jednak takie stawianie pociągów mi się podobało, tylko szkoda że mój pociąg to zazwyczaj taki typowy Polski pociąg a przeciwników jakiś TGV.

Nie wiem kolego być może za wcześnie próbujesz wyjść swoimi kolarzami na czoło, być może jest to także spowodowane tym, że grasz na trudnym poziomie. Co Ci mogę doradzić, próbuj różnych wariantów :stuck_out_tongue:

Ja gram na poziomie ekstremalnym i mi sie tak nie robi. Może za wcześnie dajesz max wysiłku? Nie wiem, ja gram Giantem i zawsze jestem na dobrej pozycji w końcówce Kittelem czy Dege

Ja często wygrywam w następujący sposób:

  1. Tradycyjnie ustawiam pociąg ale bez sprintera i najlepszego zawodnika na płaskim lub też z najlepszą wytrzymałością.
  2. Pociąg daje tam nna full wszystkim, zeby się wszyscy wymęczyli do mety i zmęczyli inne drużyny.
  3. Natomiast tego sprintera z tym zawodnikiem ustawiam tak, żeby zaraz za pociągiem jechali.
  4. Gdy pojawia się sytuacja w której wyprzedza mnie pociąg innej drużyny, to dociągam tymi dwoma zawodnikami do najszybszego pociągu i zawsze udaje mi się to bez większych problemów.
  5. Ewentualnie gdy już się pociąg wykruszy i zostanie 2 zawodników w tym pociągu, to zaczynam finiszować zawodnikami i ewentualnie swoim sprinterem dociągam do innych sprinterów i do 1.0 km utrzymuje się na kole a później już sprint i zwycięstwo przy dobrej dyspozycji dnia oczywiście! :slight_smile:

Ja tak zawsze wygrywam. Ciężko jest się na Sagana kole utrzymać albo na Kittela ale spokojnie o 2 miejsce można zawalczyć a przy odrobinie szczescia, można powalczyć o 1, to zalezy już od wyczucia, kiedy najlepiej cisnąc sprintem.

Nie wiem dlaczego masz taki problem, mi sie też to zdarzało ale jak byłem totalnym nowicjuszem. Teraz nawet Matysiakiem potrafię wygrać z Kittelem jak uda mi się być z przodu. Myślę, że kwestia wprawy…

Ja mam panowie taki problem za to, że jakbym nie grał to poziom trudny jest łatwy.

Tworzę własny zespół, biorę juniorów, którzy są oceniani na świetlaną przyszłość, m.in. sprinter ze skillem sprintu 76 i przyspieszenia 77 i wygrywam nim od razu w pierwszym sezonie w Katarze z Cavendishem czy Kittelem i nie wiem czy to jest normalne, ale dla mnie zupełnie nie.

Drugie co zauważyłem, to, że na poziomie normalnym idzie mi zdecydowanie gorzej niż na trudnym, czy może być u mnie jakaś pomyłka, czy ja jestem po prostu niedorozwinięty?

To graj na ekstremalnym :slight_smile: Tak jak ja, wtedy jest zawsze równo. Jak ja Purito na końcówkach stromych ledwo wygrywam z Froomem co ma PAG 77 :smiley: A na tych wysokogórskich to już praktycznie z Froomem czy Pistoletem nie mam szans ::slight_smile:

Popieram Double.
Ekstremalny to odpowiedni poziom dla gości którzy grają już kilka lat w PCM.
Sam demolowałem na trudnym. Potrafiłem wygrać 3 GT w roku,a Kittelem 15 etapów na GT w 1 sezonie.
Przejście na ekstremalny z początku mnie irytowało. Bo jak wytłumaczyć że Uran z MO 80 dokłada Majce z MO 79 2 minuty na podjeździe? No ale po jakimś czasie już wszystko się wykrystalizowało.

Przede wszystkim polecam grę rozważną nie branie Froomów, Uranów, Quintanów jako liderów, nie branie Cavendishów, Kittelów, Greipelów jako sprinterów. No i najwazniejsze dla mnie to nie branie do drużyny samych młodych talentów bo wg mnie jest to oszustwo. Dlaczego młodzi są już dobrzy i mają bardzo niskie pensje oraz wielki potencjał. Ja np stworzyłem sobie zespół z Chin gdzie oprócz Azjatów są też reprezentanci innych krajów i zaczynam od samego dołu czyli ekipy Continental. Moi najlepsi kolarze mają średnią 68 :slight_smile: Wtedy dopiero cieszy zwycięstwo :wink: Pozdrawiam

Jak sie robi kariere własną drużyną w PCM’ie 14?

I wgl jak sie robi własny zespół ? :smiley:

Jedno się nie zmienia…

Witam czy ktoś byłby chętny zwiększyć mi budżet drużyny w save ? Próbuje Lachi’s Editor ale mi nie wychodzi. Będę postokroć wdzięczny.

wrzucam save. Na ten moment wynosi 544 tys. Poprosiłbym zwiększenie do 900 tys.

przeklej.org/file/ZjFBPM/Career.1-2014-7-28.cdb

Jako tako budżetu nie zwiększysz, ale możesz zwiększyć przychody od sponsorów, żeby wychodzić co miesiąc na plus :wink: