Pro Teams 2010

TC 2010

Michael Albasini 28 Switzerland
Lars Ytting Bak 29 Denmark
Mark Cavendish 24 UK
Gert Dockx 21 Belgium
Bernhard Eisel 28 Austria
Jan Ghyselinck 20 Belgium
Matt Goss 23 Australia
Bert Grabsch 34 Germany
André Greipel 27 Germany
Rasmus Guldhammer 20 Denmark
Patrick Gretsch 22 Germany
Leigh Howard 20 Australia
Adam Hansen 28 Australia
Craig Lewis 23 USA
Tony Martin 24 Germany
Maxime Monfort 26 Belgium
Marco Pinotti 33 Italy
Frantisek Rabon 25 Czech Republic
Mark Renshaw 26 Australia
Vicente Reynes 28 Spain
Hayden Roulston 27 NewZealand
Michael Rogers 29 Australia
Marcel Sieberg 27 Germany
Kanstantsin Sivtsov 27 Belarus
Tejay Van Garderen 21 USA
Martin Velits 24 Slovakia
Peter Velits 24 Slovakia

Przychodza młode strzelby na G, o czym juz wspominal Grzdylu. Jest tez 2 z Saxo-Bank (Bak i Goss) i Roulston. Siwcow zostaje.

Przyjscie Gretscha cieszy najbardziej.Mialem nadzieje na jego przyjscie juz na poczatku obecnego sezonu i w koncu sie doczekalem.

Jak myślicie gdzie w następnym sezonie bedzie jeździł Contador?

Wg mnie najlepiej dla niego byłoby Garmin bo:

• Vaughters
  • dobrzy czasowcy w razie TTT
  • nieźli górale z Vande Velde na czele
  • brak rodaków

Caisse d’Epargne

• czułby się dobrze w tej drużynie
  • bardzo dobra pomoc w górach
  • czasówka drużynowa

O reszcie nie pisze bo w Astanie są praktycznie same minusy to samo Quick Step czy Katusha.
Najlepiej dla niego byłoby jeździć z Bruynellem, ale to jest niemożliwe. Już we wrześniu można powiedzieć , ze Contadorowi bedzie znacznie trudniej wygrac przyszłoroczny Tour. Andy bedzie mocniejszy, jeszcze mądrzejszy Sastre który skoncetruje się pewnie tylko na Francji, to samo Evans, młodzież Liquigasu, Wiggins no i Armstrong coraz bardziej wyjeżdzony ( od 30 miejsc na Siusi do Top 3 na Ventoux) i sądze ze ma jeszcze rezerwy i to spore.

Skoro juz tak wyliczasz to ja bym dodal mimo wszystko Mienszowa.

Rzeczywiscie wydaje sie, ze Garmin i Caisse d’Epargne to 2 najlepsze opcje dla Contadora.

Hiszpanski team porozumial sie na przyszly rok z kilkoma niezlymi kolarzami. Jezeli zdyskwalifikowanoby Valverde, troche dziwnie wygladalaby ta druzyna. B. silna i bez wyraznego lidera. Dlatego przydalby im sie Contador, ktory na 95% dogadalby sie z Valverde, jesli chodzi o podział priorytetow na sezon 2010.

Garmin z kolei pozbywa sie Wigginsa i nie wiadomo czy beda w stanie znalezc kolarza, ktory moglby walczyc o podium TdF. Z drugiej strony, jest to moja ulubiona druzyna 2009 i nie zdziwilbym sie, gdyby jednak kogos wyczarowali. Moze Danielson? Vandevelde juz chyba duzo lepszy byc nie moze, ale zobaczymy. W kazdym razie, gdyby zatrudnili Contadora, tym bardziej nie widzialbym powodu do konfliktu interesow.

Pamietajmy jednak, ze 2010 ma byc dla Contadora sezonem przejsciowym, bo potem na 90% trafi pod skrzydla banku Alonso. W sumie, to tez powinno byc kryterium wyboru teamu na 2010. Niech idzie tam, gdzie zgarnie wiecej lojalnych kolegow.

Po mojemu Alberto powinien wybrać Cassie. Czy to z Valverde czy też bez. Alberto i Alejandro chyba się bardzo lubią i raczej bez problemu by się dogadali. Valvek miałby Vuelte i klasyki, zaś Contador Tour i hiszpańskie etapówki + Paryż-Nicea. Poza tym ekipa w górach nie do zdarcia. Mimo ubytku Rodrigueza i tak będą bardzo silni. Contador zabrałby ze sobą jeszcze takiego Novala i byłaby wypas ekipa. Ich pozycja na drużynowych czasówkach też nie byłaby jakaś bardzo stracona. Coś w stylu Saxo Banku wg mnie, gdzie muszą jeździć uważnie, by nie zgubić Schlecków. Nie przejmowałbym się akurat Armstrongiem i jego mocą na TTT, bo w górach Contador jest przynajmniej o klasę lepszy i spokojnie może odrobić ew. straty do Bossa z TTT.

Ja nie widze w Armstrongu potencjalu na lepsza jazde w 2010. W Schlecku raczej tez nie. Szansa rywali Hiszpana moze byc taka, ze on sam- bez Bruynella- nie bedzie juz tak dobry. Niech sie łudza i puszczaja codziennie przed snem pamietny etap z tegorocznego Paris-Nice :smiley:

A co z Rodriguezem? O czym nie wiem?

Andy sie rozwija może nie tak mocno jak niektórzy oczekiwali, ale czyni postępy. Przecież 2 miejsce w Giro nie równe w TdF. Co do Armstronga to popełnił poważny błąd trenując w USA. Za rok bedzie o wiele mądrzejszy i tym samym lepszy. Po za tym bedzie miał “swój” zespół.

2004 i 2005 tez trenowal w USA. Nie wiem czy z tego zrezygnuje. W sumie to nie skoki narciarskie, ze liczy sie kazda zmiana strefy czasowej :stuck_out_tongue:

Hmm nie no wałkować to mozna z tysiąc razy firence nie zapominaj o wygranej staruszce i drugim miejscu w strzale. Tak dynamicznie rozwijającego się kolarza długo nie widziałem !
Andy ma naprawdę talent i twierdzę że ma potencjał wiekszy od Contadora tak naprawdę chciałby dalej się posunąć i porównać młodszego z braci Schlecków do Eddy Merckx :slight_smile:

No Rodriguez do Katiuszy przechodzi przecież :slight_smile:

Nie miałem na myśli zmian czasowych, a teren. Wiadomo, ze bardziej wymagające góry mamy w Europie co sam Armstrong przyznał. Myśle, że tego zabrakło bo z etapu na etap był coraz lepszy.

Wreszcie UCI zrobiło coś ciekawego . Według Cyclingnewsa trzy najlepsze zespoły tegorocznego rankingu Continental Tour to jest Cervelo Diquigiovanii i Acqua & Sapone dzięki dobrym osiągnięciom w roku 2009 otrzymają automatyczne zaproszenie na pewne wyścigi z kalendarza Pro Tour 2010 takie jak Flandria Dauphine i Tour de Suisse . Więc poniekąd dzieje sie to co wiele osób postulowało od początku Pro Touru . Fajny krok szkoda że tak późno

Tymczasem wielki tydzien dla Saramontisa. Po wygraniu w Muenster, podpisal kontrakt z Teamem Columbia.

cicloweb.it/disoccupati.html

To jest super, macie tutaj podania kolarzy do ''pracy"

Ciekawy link o sponsorach w kolarstwie sponsorzy grup kolarskich

Ach te złośliwości :smiley:

Marco Kump w na stażu w Rabobanku

Ekipa Footon-Servetto zmienia sponsora, nazwę, licencję i ambicje. Uważany za jeden z najsłabszych w ProTour hiszpański zespół zostanie przejęty przez Geox, włoskiego giganta rynku obuwniczego. Celem jest zakontraktowanie Damiano Cunego, a marzeniem - Denis Mienszow.
W czwartek wieczorem porozumienie (inwestycja prawie 50 mln euro w ciągu pięciu lat) z nowym sponsorem podpisał Mauro Gianetti, team manager Footon-Servetto. Ta ekipa, najpierw jako Fuji-Servetto, powstała po odejściu w 2008 roku Saunier Duval w związku ze skandalem dopingowym Riccò i Piepolego.

Geox będzie trzecim włoskim zespołem w cyklu ProTour (Francuzi mają cztery), po Liquigas i Lampre. Umowa z tym ostatnim teamem kończy się Cunego, który ma być pierwszą twarzą nowego zespołu sterowanego przez Claudio Cortiego, były szef Saeco i Barloworld.

Schleckowie oficjalnie potwierdzili że nie będą jeździć dla Riisa w przyszłym roku

s24.pl/telefonica_przejmuje_cais … 77763.html

To sobie Kwiatek pojeździ w Pro Tourze