Problem z kołami

Mam “mały” problem. Po pierwsze mam koła Mavic Ksyrium Equipe z 2004 r. Od jakiegoś czasu piasta wydaje z siebie regularne piski, ale tylko w czasie pedałowania (gdy obraca się tylko koło, bez kasety wszystko jest w porządku). Czy ktoś orientuje się może, co to jest? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

A jesteś pewny, że to piasta piszczy? Bo ja wiem, że kółeczka od przerzutki lubią sobie popiszczeć. I to się dzieje właśnie przy kręceniu. Nie wiem czy fachowo, ale ja je zapoznałem z czymś takim, jak oliwka rowerowa :mrgreen: W każdym razie jeśli jednak to piasta, to ja nie wiem :608: :583:

Przerzutka była moim pierwszym typem :wink: . Niestety, po wymianie kół na “zimówki” problem zniknął.

To raczej łożyska. Wyjmij, wyczyść i przesmaruj. Jak jeździłem na cosmicach to też to miałem. Nic nie wskazywało na łożyska a jednak smarowanie pomogło. Jak je wyjąłem to się zdziwiłem, że tak paskudnie wyglądały wewnątrz.

Po tym, jak znalazłem dokumentację techniczą kół na stronie mavica, też mam podejrzenie, że to łożyska, tyle, że podejrzewam bębenek… Popytałem jeszcze i podobno ten typ kół ma jakiś problem z uszczelką właśnie przy bębenku…