Problem z kołami


#1

Mam “mały” problem. Po pierwsze mam koła Mavic Ksyrium Equipe z 2004 r. Od jakiegoś czasu piasta wydaje z siebie regularne piski, ale tylko w czasie pedałowania (gdy obraca się tylko koło, bez kasety wszystko jest w porządku). Czy ktoś orientuje się może, co to jest? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.


#2

A jesteś pewny, że to piasta piszczy? Bo ja wiem, że kółeczka od przerzutki lubią sobie popiszczeć. I to się dzieje właśnie przy kręceniu. Nie wiem czy fachowo, ale ja je zapoznałem z czymś takim, jak oliwka rowerowa :mrgreen: W każdym razie jeśli jednak to piasta, to ja nie wiem :608: :583:


#3

Przerzutka była moim pierwszym typem :wink: . Niestety, po wymianie kół na “zimówki” problem zniknął.


#4

To raczej łożyska. Wyjmij, wyczyść i przesmaruj. Jak jeździłem na cosmicach to też to miałem. Nic nie wskazywało na łożyska a jednak smarowanie pomogło. Jak je wyjąłem to się zdziwiłem, że tak paskudnie wyglądały wewnątrz.


#5

Po tym, jak znalazłem dokumentację techniczą kół na stronie mavica, też mam podejrzenie, że to łożyska, tyle, że podejrzewam bębenek… Popytałem jeszcze i podobno ten typ kół ma jakiś problem z uszczelką właśnie przy bębenku…