Problem z łańcuchem


#1

Mam pytanie do osób, które mają doświadczenie w doborze łańcuchów do kasety i mechanizmu korbowego.

Kupiłem kasete Ultegra 6700, mechanizm korbowy też 6700, ale łańcuch 10-rzędowy 6600 i niestety chyba coś jest nie tak. Jak dla mnie łańcuch zbyt głośno pracuje na zębatkach kasety i zębatkach mechanizmu korbowego, do tego na kilku zębatkach kasety przy pedałowaniu w przeciwną strone łańcuch podskakuje co 4-5 ogniwek. Ustawienie tylnej przerzutki raczej nie mają nic wspólnego z podskakiwaniem łańcucha, w końcu przerzutka jest za kasętą jeśli pedałuje się w drugą stronę. W specyfikacji obu części pisze, że zaleca się użycie łańcucha 6700 lub 7900. Z tego co mi wiadomo oba te łańcuchy mają lewą i prawą stronę różną i trzeba je odpowiednio założyć. Natomiast CN-6600 jest symetryczny wieć bez różnicy.

Popełniłem błąd w doborze łańcucha czy przy docieraniu układ napędowy bedzie głośniej pracował niż powinien??


#2

Nie ma znaczenia jaki łańcuch założysz. To i to jest shimano to powinno działać. Chyba ze kaseta ma duży przebieg i łańcuch przeskakuje. Inna sprawa że po załozeniu łańcuch przez jakiś czas czuć że jedzie się troche inaczej, ale tego raczej nie słychać.


#3

przebieg ma… kilku metrowy na stojaku podczas ustawiania przerzutki:) moze mam ucho przewrażliwione. Musze zrobic troche kilometrow to moze sie ucho przyzwyczai:)


#4

cycle.shimano-eu.com/publish/con … s_2009.pdf

Wg Shimano CN-6600 i CS-6700 są kompatybilne.
Może źle zapiąłeś?
Może masz skrzywioną geometrię ramy (mało prawdopodobne) lub źle założone korby?
Może źle zapiąłeś łańcuch?
Możesz podać resztę komponentów?


#5

zauwazylem, ze lancuch podskakuje poniewaz zachacza o trybik mniejszej zebatki. wyrobic raczej sie nie wyrobi, co najwyzej powyciera. Czyzby ząbek krzywy ??


#6

Nie skonkretyzowałeś na jakich przełożeniach się dzieje to przeskakiwanie (info, ze na mniejszej koronce jest dalece nieprecyzyjne).
A czy czasem nie masz zbyt dużego przekosu łańcucha? Bo w takich przypadkach zakręcenie korbą do tyłu ma prawo powodować przeskakiwanie/ocieranie się łańcucha na kasecie.


#7

przod najwieksza zebatka, łańcuch na tylnej 5 zębatce (16 ząbków) zawadza o 6 (15 ząbków) i tylko w jednym miejscu 6 zębatki. Sam środek kasety wiec nie powinno się nic krzyzować. Raczej zle skrecony suport nie powinien miec wplywu, bo jak na razie jest niedokrecony. Kluczem dociagne miske suportu moze 1-2 mm blizej ramy wiec nie bedzie mialo wplywu na prowadzenie lancucha.