Problem z łańcuchem

Mam pytanie do osób, które mają doświadczenie w doborze łańcuchów do kasety i mechanizmu korbowego.

Kupiłem kasete Ultegra 6700, mechanizm korbowy też 6700, ale łańcuch 10-rzędowy 6600 i niestety chyba coś jest nie tak. Jak dla mnie łańcuch zbyt głośno pracuje na zębatkach kasety i zębatkach mechanizmu korbowego, do tego na kilku zębatkach kasety przy pedałowaniu w przeciwną strone łańcuch podskakuje co 4-5 ogniwek. Ustawienie tylnej przerzutki raczej nie mają nic wspólnego z podskakiwaniem łańcucha, w końcu przerzutka jest za kasętą jeśli pedałuje się w drugą stronę. W specyfikacji obu części pisze, że zaleca się użycie łańcucha 6700 lub 7900. Z tego co mi wiadomo oba te łańcuchy mają lewą i prawą stronę różną i trzeba je odpowiednio założyć. Natomiast CN-6600 jest symetryczny wieć bez różnicy.

Popełniłem błąd w doborze łańcucha czy przy docieraniu układ napędowy bedzie głośniej pracował niż powinien??

Nie ma znaczenia jaki łańcuch założysz. To i to jest shimano to powinno działać. Chyba ze kaseta ma duży przebieg i łańcuch przeskakuje. Inna sprawa że po załozeniu łańcuch przez jakiś czas czuć że jedzie się troche inaczej, ale tego raczej nie słychać.

przebieg ma… kilku metrowy na stojaku podczas ustawiania przerzutki:) moze mam ucho przewrażliwione. Musze zrobic troche kilometrow to moze sie ucho przyzwyczai:)

cycle.shimano-eu.com/publish/con … s_2009.pdf

Wg Shimano CN-6600 i CS-6700 są kompatybilne.
Może źle zapiąłeś?
Może masz skrzywioną geometrię ramy (mało prawdopodobne) lub źle założone korby?
Może źle zapiąłeś łańcuch?
Możesz podać resztę komponentów?

zauwazylem, ze lancuch podskakuje poniewaz zachacza o trybik mniejszej zebatki. wyrobic raczej sie nie wyrobi, co najwyzej powyciera. Czyzby ząbek krzywy ??

Nie skonkretyzowałeś na jakich przełożeniach się dzieje to przeskakiwanie (info, ze na mniejszej koronce jest dalece nieprecyzyjne).
A czy czasem nie masz zbyt dużego przekosu łańcucha? Bo w takich przypadkach zakręcenie korbą do tyłu ma prawo powodować przeskakiwanie/ocieranie się łańcucha na kasecie.

przod najwieksza zebatka, łańcuch na tylnej 5 zębatce (16 ząbków) zawadza o 6 (15 ząbków) i tylko w jednym miejscu 6 zębatki. Sam środek kasety wiec nie powinno się nic krzyzować. Raczej zle skrecony suport nie powinien miec wplywu, bo jak na razie jest niedokrecony. Kluczem dociagne miske suportu moze 1-2 mm blizej ramy wiec nie bedzie mialo wplywu na prowadzenie lancucha.