problem z tylną piastą


#1

panowie mam problem z tylną piastą mianowice nie ma oporu ani w lewa strone ani w prawą czyli krece kaseta a ona kreci sie w obie strony a w jedna powinien byc opór. zamówiłem klucz z alegro do kasety aby odkręcić ale mam problem bo potrzebuje najwidoczniej jeszcze jeden klucz na najmniejsza koronkę aby odkrecic kasete. Jest to moja pierwsza rozbiórka piasty jak myslicie jest to powazna sprawa czy raczej kwestia wymienienia jakiegos podzespołu.


#2

Bębenek do wymiany, choć czasami daje się naprawić. Co to za piasta?


#3

teraz juz wiem ze bebenek do wymiany ehh a piasta shimano wh-r500


#4

z ciekawości jaki przebieg?


#5

7000 km. od strony kasety całe sie spiekło i pordzewiało natomiast łozysko z drugiej strony piasty bez wiekszych zazutów ciekawe jak tam woda sie dostała ehh, oczywiscie moja wina bo tam nie zaglondałem. Kuriozum całej sytuacji moze byc fakt ze bebenek bez łozyska w srodku Shimano u zwykłego delera kosztuje 70 zł a piasta cała shimano 79 zł jaja wiec kupiłem cała piaste wymieniłem bebenek i smiga jutro bede testował. na swoje niechlujstwo i usprawiedliwienie i obrone moge dodac fakt ze nie miałem klucza do kasety no i bacika :frowning: ale teraz mam, przy okazji łancuch zmieniłem, przerzutki wyregulowałem jutro smigam w sina dal wkoncu prawie dwa tyg byłem wyłonczony ze scigania tylko basen. w sumie to zakupiłem

maszynke do czyszczenia łancucha 40 zł
klucz do kaset 40 zł
klucz bacik 35 zł
rozkuwacz do łancucha 16 zł
łancuch 50 zł
piasta 80 zł

mówie wam zbankrutuje, a niedługo pewnie kaseta do wymiany jak nie juz i osprzet


#6

Nie martw się Sebkaaa i tak tanio łańcuch kupiłeś, o piaście nie wspominając :wink:
Nie wiem czy bym założył łańcuch za 50 zł do swojego roweru :stuck_out_tongue: O piaście za 80zł nie wspominając :wink:


#7

piasty nie zmieniałem tylko sam bebenek zdemontowałem i załozyłem ten z nowej piasty hehe a łancuch kupiłem taki sam jak miałem z takimi samymi oznacznikami na ogniwkach a to przy okazji bo tak naprawde stary łancuch był w połowie zuzyty. ale spokojnie maf wykosztuje to sie na koła planuje kupic za około 1500 zł no i moze skusze sie na cały osprzet Dura ace bike4race.pl/sklep/grupy-osp … a-szosowa/ :smiley: ale z osprzetem poczekam do przyszłego roku kasete jeszcze wymienie i poczekam az troszke stanieje pewnie nie duzo :slight_smile:

wiec prosze mi tutaj nie wytykac ze kupuje tanie gówna :smiling_imp:


#8

bo kupujesz :stuck_out_tongue:

Coś ty miał za kasete że po 7 tys bębęnek padł :stuck_out_tongue: Chyba że go pod wodą trzymasz.


#9

no własnie :blush: