Problemy ze wzrokiem


#1

Cześć, jest cyklistką-amatorką, ale kocham jazdę na rowerze jak chyba każdy tutaj z was:) Mam mały (albo i nie) problem - mam wadę wzroku i nie ukrywam, że jest to mój największy problem, który przeszkadza mi w jeździe. Zazwyczaj ich nie zakłądam, bo boję się że spadną a poza tym i tak wolę zakładać przeciwsłoneczne, zeby mnie słońce nie raziło… no i właśnie - jak wy sobie radzicie z takim problemem? macie jakieś specjalne okulary, a jak tak, to gdzie je moge dostać, jakie polecacie?
mam nadzieję, że wśród tylu rowerowych zapaleńców znajdę swoja odpowiedź :wink:


#2

Ja takiego problemu nie mam, więc praktycznych informacji raczej Ci nie podam. Jak kupowałem ostatnio okulary, to część z nich miała dołączoną ramkę na dodatkowe soczewki. Akurat te, które kupiłem mają coś takiego, więc zrobię zdjęcia i wrzucę.


#3

Szkoda inwestować w okulary bo takowe napewno są, dlaczego szkoda a no dlatego ze wrazie kraksy, spadniecia i innych przypadków losowych mozna sporo kasy wyrzucic w błoto. W mojej ocenie najlepsze będą soczewki.


#4

Ogólnie tak, ale zależy też jaką koleżanka ma wadę niektóre wykluczają soczewki, bodaj astygmatyzm jeśli się nie mylę, w każdym razie u dobrych optyków nauczą zakładać i można "przymierzyć " się do soczewek


#5

Niestety soczewki nie są dla mnie…i w ogóle z tego co się orientuje to sa odradzane w przypadku sportu, bo zawsze mogą wypaść i co wtedy?

Własnie ja wolę zainwestować- stłuką się tzw. bazarówki, a mi nie o takie chodzi…poczytałam wczoraj trochę i znalazłam na innym forum coś o soczewkach z włókien poliwęglanowych - te ponoć są wytrzymałe i odporne na kraksy, jak to nazwałeś. Teraz kwestia tylko soczewek - są tu jacyś okularnicy z podobnym problemem?


#6

Ja jeżdżę w okularach moich “zwykłych” codziennych mam szkła ściemniające się pod wpływem słońca i jest dobrze, no ale nie robię jakiś wielkich przebiegów, a przez 15 lat korzystania z okularów na rowerze załatwiłem tylko jedne :slight_smile:


#7

Tak to u mnie wygląda. Do tej ramki dorabia się odpowiednie szkła i juz możńa jeździć w normalnych okularach przeciwsłonecznych.

PS teraz większośc, jeżeli nie wszystkie okulary sportowe robione sa z poliwęglanów. Są lżejsze niż szklane i bezpieczniejsze o tyle, że nie powinny pękać z ostrymi krawędziami jak szkło. Ja tam o ich trwałości dobrego zdania nie mam…
#8

Również mam wadę wzroku. Problem rozwiązałem parę lat temu kupując okulary Accent Onyx, takie jak tu: velo.com.pl/produkty/?m=1&pk=%&id=70 Teraz jak widzę, są o ponad połowę tańsze niż ja za nie zapłaciłem. Mam je już 4 albo 5 lat. Używane na rowerze, w innych sportach i na wakacjach. Szkła “przeciwsłoneczne” wymieniane w razie potrzeby - do dziś wszystko się trzyma. Wkładkę korekcyjną można wyjąć. Jedynie noski dobrze jest wyjąć i podkleić sobie superglue - są “demontowalne” i gumowe, co oznacza ryzyko ich zgubienia :wink: Za szkłami korekcyjnymi warto pochodzić i popytać - z doświadczenia wiem, że rozpiętość cenowa tej usługi może być naprawdę ogromna.


#9

Takie zwykłę to one chyba nie są, bo skoro się ściemniają pod wpływem słońca, to znaczy, ze mają zastosowane fotochromy. I o coś takiego mi chodziło…teraz zastanawiam sie jeszcze nad szkłami barwionymi - ot taka babska zachcianka z odrobiną gustu :wink:


#10

okulary rowerowe z przystawka do szkiel optycznych

velo.com.pl/produkty/?m=1&pk=%&id=70

dorobienie szkieł plastikowych ok 60 zł


#11

Powyżej masz bardzo ciekawą propozycję,z tego co słyszę to wiele osób tak robi i jest zadowolona. Moja rada jest jeszcze taka,aby udac się do lekarza specjalisty i powiedzieć o problemie,może on coś doradzi.


#12

Ja, kiedy zacząłem ostrzejsze treningi będąc nastolatkiem, miałem inny problem ze wzrokiem. Na szczęście tylko na samym początku - na dwóch pierwszych treningach. Podczas jazdy miałem zaburzenia polegające na utracie pola widzenia, Na szczęście krótko po powrocie z jazdy wszystko wracało do normy. Trzeci trening był już bez niepokojących objawów. Odtąd bez takich.


#13

A może spodobają Ci się okulary Peltor Maxim Ballistic to okulary ochronne z nowoczesną powłoką DX, która zapewnia ochronę przed parowaniem, rysowaniem oraz szkodliwym działaniem elektrostatycznym i chemicznym. Mają możliwość przypięcia do paska, w zestawie są trzy pary szybek na różne warunki pogodowo-oświetleniowe: żółta, brązowa, bezbarwna
I to szczególnie ważne dostępna jest do nich metalowa oprawka na własne szkła korekcyjne dla osób z wadą wzroku.