Program TV

No dobra ale wytłumaczyłem to, skoro pokazują wyścig dzień w dzień live to oczekuje że dociągną to do końca. Poza tym kolarstwo ostatnio nie ustępuje jedynie dyscypliną popularniejszym typu tenis, tylko właściwie każdym do których stacja ma prawa.

To można powiedzieć, że skoro tyle pokazują to nic się nie stanie jak jednego etapu nie pokażą (albo w okrojonym czasie), bo jest przez cały tydzień. Mi też się nie podobało, że kluczowe etapy Delfinatu były w takiej formie, ale mimo wszystko zobaczyliśmy to co najważniejsze. Szczególnie wczoraj, bo do ostatnich 2 km to nie wydarzyło się wczoraj kompletnie nic, oprócz odpadnięcia kilku słabszych kolarzy. Jakby dzisiaj pojechali w “typowy” dla siebie sposób to nikt by nie żałował, że transmisja zaczęła się tak późno.

Zazdroszczę trochę tym, którzy mają dostęp do Polsatu Sport - to pod kątem transmisji z Tour de Suisse… Ja, mając jedynie Polsat Sport News mogę liczyć jedynie (poza Prologiem) na wieczorne powtórki, w których nie byłoby nic złego gdyby nie ten pasek aktualnych informacji sportowych u dołu ekranu, na którym co parę minut widać kto wygrał retransmitowany właśnie etap :wink:

To, co Eurosport zrobił z prezentacji zespołów jest żenujące. Puszczanie wywiadów, z których i tak nic nie wynika, w czasie wychodzenia faworytów na scenę było skandaliczne. O reklamach już nie mówię, bo do tego już się przyzwyczaiłem. Jeżeli tak będzie wyglądać relacja z samego wyścigu to będzie dramat.

Dzis o 18:10 na Polsacie Sport reportaż z MP

Wczoraj miałem włączony Polsat Sport News, nie wiem czemu właściwie, ale w wiadomościach, które są tam chyba co godzinę pokazali zwycięski finisz Stępniaka, krótki wywiad z nim (oczywiście z WSiO). Całość może trochę ponad minutę, ale zawsze coś.

TDF - oprócz transmisji w Eurosporcie i France są też codzienne transmisje w czeskiej tv CT Sport dostępnej w naziemnej tv cyfrowej na południowych krańcach Polski. Godziny transmisji mniej więcej zbliżone jak w Euro, ale atutem jest prawie brak reklam. Piszę prawie, bo w zeszłym roku obowiązywała zasada, że w ciągu jednej transmisji była jedna przerwa (ok. 10-minutowa) na studio, i to najczęściej w momencie kiedy nic specjalnego się nie działo. W ten weekend są co pół godziny jakieś kilkumintowe wtręty z ichniejszych gonitw konnych, ale to i tak chyba lepsza opcja niż oglądanie 2-minutowych przerw co kwadrans.

Wg. wiadomosci sportowych tvp liderem Omegi jest Trentin, rece opadaja…

A według eksperta od kolarstwa RMFM Majka jedzie tak słabo bo nie wytrzymuje trudów sezonu i ze nie ma kolarza który by po Giro byłby w stanie lepiej jechać w TDF…
W obydwóch przypadkach pokazuje ze w polskich mediach są eksperci kompletnie nie znający sie na kolarstwie.
Zdecydowanie najbardziej wiarygodnie w tym przypadku jest Polsat i ich eksperci.

Serwis sportowy przygotowuje zazwyczaj jedna osoba, więc ciężko, żeby znała się ona na wszystkim, po prostu bierze do programu to co króluje na okładkach portali sportowych. Kolarstwo wbrew pozorom, jest trudne do podania wyników. Ciężko w krótkiej zwięzłej informacji wyrazić wszystko co działo się na etapie. Dla mnie spory plus złapał TVN, wszystko co kluczowe było pokazane.

Racja ze zazwyczaj jedna osobo przygotowuje ale w Rmfm był mini wywiad jakimś ekspertem od kolarstwa na temat Majki…
Choć w takim Polsacie to na pewno kilka osób odpowiada za serwisy sportowe. TVN sporadyczne oglądam więc nie będę się wypowiadał.

Jesli chodzi o Eurosport to mi się podoba tegoroczny komentarz. Prowadzony na luzie, Wyrzykowski od czasu do czasu sobie pożartuje z niektórych sytuacji. Ale przede wszystkim słowo “Fejsbuk” pada jakieś 100 razy mniej nic podczas Giro…

Według TVP wszystko wskazywało na to że Michał jedzie po pewne zwycięstwo, ale przed metą zwolnił i puścił Włocha… :583:

apropos RMF jeszcze, tyle powiedzieli kto jest liderem wyścigu i dlaczego Majka tak “słabo” jedzie, a kto wygrał 7 etap, to już ani słowa.

Mam prośbę czy wie ktoś gdzie można obejrzeć lemond on tour z dzisiejszego etapu po polsku, jak tak po prosze o link

Cześć, nagrywał ktoś 14 etap TDF w PL ES?

Pozdrawiam

Obecnie na ES zaczęła się powtórka wczorajszego etapu.

Arctic Race znów będzie w Eurosporcie. Rywalizacja rywalizacją, ale te widoki :smiley: Pejzaże będą nie gorsze niż w Utah. :slight_smile:

Mam nadzieję, że po tej aktywności polaków w wyścigach, ES będzie częściej puszczał wyścigi.

Jeśli idzie o ES to i tak jest nieźle. Ja bym za to z chęcią obejrzał od czasu do czasu coś z krajowego podwórka, gdyż dochodzi do tego że człowiek lepiej rozeznaje się w zagranicznych kolarzach z WT niż w naszych młodych i zdolnych. Ale nasze Grody, itp. to chyba za mała ranga na transmisję telewizyjną (chociaż Grody były chyba w Polsacie Sport)…

Polsat Sport coraz bardziej interesuje się polskimi wyścigami i wiem, że prowadzi rozmowy z przynajmniej kilkoma organizatorami odnośnie ewentualnych transmisji. Wiadomo jednak, że z tym wiążą się spore wydatki. Pytanie, czy w tej sytuacji polscy organizatorzy wyścigów nie powinni zainteresować się relacjami poprzez Internet (i wcale nie chodzi o ustawienie dwóch stacjonarnych kamer na rundzie)?