Program TV

Prawa kupuje się na konkretne kraje a nie tak jak było wcześniej w pakiecie. Widocznie jednak Polski ES ma za mało z reklam aby sobie pozwolić na kupno praw do transmisji z mś.

Polski Eurosport nic nie kupuje, tym pewnie zajmuje się siedziba główna w Paryżu. Ale masz rację, że wykup MŚ na konkretne kraje postawiło międzynarodowy Eurosport na straconej pozycji, bo za kupno na każdy kolejny kraj wydaliby naście (?) razy więcej niż Polsat, który wykupił tylko dostęp dla Polski.

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak to przebiega, bo czasem sprzedają pośrednicy, czasem są jakieś konkretne wymagania dotyczące transmisji, czasem sprzedają pojedynczo a czasem razem itd. Co sport to może to wyglądać inaczej. Np. taki Tour de France też nie kosztuje na pewno mało (patrząc na wycofanie się bodaj dwa lata temu Niemców), a ciężko sobie wyobrazić kolarstwo w Eurosporcie bez TdF i MŚ, a jeśli taka będzie polityka to kto wie czy to nie jest realna wizja. Już pozbawienie się IO było sporym ciosem dla kibiców, którzy lubią sport a ciągłe gadaniny w studio na temat Polaków i pompowanie balona, które co najwyżej mnie irytuje.

W Eurosporcie zawsze ramówka była podporządkowana pod te najważniejsze sporty i można było spokojnie obejrzeć wiedząc że nie będzie schematu reklamy-studio-reklamy, no ale trudno.

Zresztą czasem to kolarstwo na Eurosporcie nawet mnie denerwuje, bo w tym roku ma bezwzględny priorytet i bodaj finałowego dnia ME w pływaniu nie pokazali bo dwa wyścigi (najpierw klasyk, później płaski etap Vuelty) były ważniejsze. W zeszłym roku bodajże chyba Vuelta była spychana do dwójki, a teraz Eurosport kolarstwem stoi po to żeby odpuścić MŚ. Taktyka dziwna ale nie wiadomo jakie sumy są w obrocie i my na pewno nie wiemy czy da się to zbilansować, ale nie idzie to w dobrym kierunku. Eurosport stracił bodaj IO, MŚ w kolarstwie i sporo turniejów tenisowych, więc tendencja nie jest najlepsza.

Tyle, że Tour de France jest pewnie kupowane właśnie w pakiecie razem z innymi wyścigami organizowanymi przez ASO (m.in. wiosennek klasyki, Dauphine, Vuelta) + Dakar i jakieś turnieje golfowe i jeździeckie. Jeśli sie spojrzy na listę imprez organizowanych przez ASO to to prawie w całości jest na antenie Eurosportu, nawet te wyścigi w Norwegii co to co prawda są i bardzo ładnie wizyjne, ale normalnie taki kanał jak Eurosport nawet by na nie nie spojrzał.
E. z Igrzyskami to zdaje się ta sama mańka co z MŚ w kolarstwie, inny system wykupu (na kraje) i Eurosport nie ma szans na zakup.

Dzięki za wyjaśnienie - czyli TdF niezagrożony :mrgreen: . To tak jak z Polsatem Sport, który kupuje Wimbledon a przy okazji w pakiecie ma jeden czy dwa wyścigi kolarskie (i pewne coś jeszcze) i musi je puścić i rzecz jasna skomentować :wink: Także zdaje sobie sprawę, że te pakiety mogą być najdziwniejsze i zwykłemu śmiertelnikowi ciężko to pojąć.

Tak na marginesie dodam, że ASO jest bardzo aktywne na TouTube - nikt poza nimi mi się nie czepiał o filmiki które ogląda może kilkaset osób i nie są obłożone reklamami, więc miło ich nie wspominam :wink:

Czasem patrząc na ilość kolarstwa w Eurosporcie można by się zastanowić czy nie opłacałoby im się otworzyć kanału kolarskiego. Można by w danym kraju transmitować też lokalne wyścigi, no ale tak wiem - przy międzynarodowej stacji jest to logistycznie niewykonalne, ale na pewno żaden sport w ilości godzin z kolarstwem nie równa się nawet w 50%. Może tenis, ale aż tyle tego nie będzie.

Jeśli prawa trzeba kupować indywidualnie, to chyba można zrobić to tak żeby impreza szła w tych krajach, gdzie ludzie będą nią zainteresowani (Włochy, Hiszpania, Francja, kraje Beneluksu, Polska, Niemcy) i spróbować to zbilansować w bardziej doborowym gronie.

No ale do Lepy już się w zeszłym roku większość przyzwyczaiła, więc co tu dywagować :wink:

No i poszło, tyle że jako późnowieczorna powtórka i z pojawiającymi się co jakiś czas w pasku na dole ekranu wynikami… Mimo to obejrzałbym, standardowo zasłaniając dół ekranu, jednak wczoraj wieczorem wyjątkowo kolarstwo przegrało z siatkówką :wink:

Mam nadzieję, że polsat w niedzielę nie wymyśli sobie reklam na ostatniej rundzie, jak podczas wyścigu juniorek :566:

dla Solorza liczy się tylko zysk, nie zdziwię się jak zakoduje finisz, żeby w ostatniej chwili wszyscy wykupili u niego pakiet na oglądanie :stuck_out_tongue:

Dzisiaj o 21 na Canale+ francuska komedia Tour de France :569:

CHyba to widziałem, całkiem do obejrzenia.

Dzis na c+ o godz 22.40 film o Armstrongu

Nie będzie Tour Down Under w Eurosporcie. Pierwszą ich transmisją w 2015 ma być Dubai.

Na HBO leci dokument o Pantanim - “Pantani: przypadkowa śmierć rowerzysty”

Kolejna propozycja HBO :

Mała królowa / La Petite Reine a.k.a. The Little Queen

Od przedpołudnia trwa dziś dzień kolarstwa na ES2. Powtórki z monumentów i GT.

Polecam obejrzeć wspaniały dokument o lansie A., jeden z lepszych dokumentów jakie w życiu widziałem !!! Jest trochę długi, ale można obejrzeć jednym tchem: jutro jest w C+ i 2 stycznia teleman.pl/tv/Lance-Armstron … ym-1217640

Mocna rzecz. Już parę dni temu oglądałem. Obraz wyjątkowo podłej mendy się z tego filmu wyłania. Ten film jest jednoznaczny, natomiast bardziej przypadł mi do gustu film Kłamstwo Armstronga. Może dlatego, że oglądałem go na festiwalu w Zwierzyńcu :wink:, ale pewnie też dlatego, że nie jest linczem Arma, ale próbą pokazania szerszego kontekstu kolarstwa (oczywiście, wątek podłości tego gnoja Lance’a nie jest do wybronienia i nie ma tam żadnej tego próby).
Niby dwa razy ta sama historia, ale inaczej. I w każdym razie - warto obejrzeć oba filmy.
PS
Dziwię się Van Garderenowi, że jeździ z Lancem na treningi. To dla mnie postać znacznie gorsza niż Ferrari. To po prostu bandzior.

Tego filmu jeszcze nie widziałem, ale podobny obraz Armstronga wyłania się z książki “Cycle of Lies: The Fall of Lance Armstrong”. Nawet to ciężkie dzieciństwo LA było podobno wielkim kłamstwem…

To się nazywa prawdziwym amercian dream

Niespodziewanie (dla mnie), Trofeo Laigueglia, kiedyś prawdziwe otwarcie sezonu kolarskiego we Włoszech, będzie na żywo na Raisport1, w czwartek 19 lutego, o 14.40 - 16.00.