Program TV

Zresztą umówmy się - te reklamy to w zasadzie nie była promocja wyścigu tylko kraju :wink:

ktoś się orientuje jak długo trwają nocne powtórki etapów na RAI SPORT 2 ??
ogarnę tam jutro Mortirolo?

Z RAI ci nie pomogę, ale jest inna opcja dla nieco “opóźnionych” wypróbowana przeze mnie. Platforma IPLA proponuje 14-dniowy pakiet IPLA SPORT na próbę za darmo - można sobie pooglądać Giro w Eurosporcie w całkiem niezłej jakości (720p). Dodatkowo jest opcja cofania programu (tak jak EuroPlayerze), czasem nawet można przesunąć program do tyłu do ponad 3 godzin. Jeśli ktoś się boi, że po 2 tyg. zapomni o anulowaniu subskrypcji i pobierze mu kasę z karty automatycznie, może już po dniu anulować kartę z historii, a subskrypcja skończy się dopiero po darmowych 2 tygodniach, co jest sporą zaletą w przeciwieństwie do EuroPlayera, gdzie trzeba było się wstrzelić w maksymalnie 24 godziny przed upływem terminu. Ja przetestowałem, wsio działa sprawnie i legalnie i zupełnie za darmo - w każdym razie doskonała alternatywa dla wszelkiej maści livestreamów o marnej jakości.

E. uwaga, jedną kartą można tylko raz skorzystać z darmowej promocji, nawet zakładając inne konto a używając drugi raz z tej samej karty dostaniemy info o wykorzystaniu limitu promocji na danej karcie.

Powtórki na Rai Sport 2 są od 22.45 do 0.30, czyli 1 godz. 45 minut. Z Mazzo di Valtelina - początek podjazdu na Mortirolo - do Aprici jest 45,5 km, powinieneś sie załapać na całe Mortirolo.

dzięki panowie.

Ja z Polsatem mam Eurosport 1 tylko po polsku lub angielsku. A Eurosport 2 z wieloma językami, choć brakuje włoskiego (szkoda, wielu moich przyjaciół woli włoski Eurosport od RAI).

Leopejo, tutaj masz wersję international z wieloma język, lepszą jakością i bez polskiego bloku reklamowego: sat-charts.eu/service,130E,E … 13077.html
Trzeba w dekoderze Polsatu wyszukać ręcznie ten program, zgodnie z parametrami ze strony.

Oh, dzięki, muszę spróbować znaleźć.

W Wiadomościach właśnie mówili, że Tour de Suisse będzie można oglądać na TVP Sport.

Faktycznie :smiley:
sport.tvp.pl/20404676/tour-de-s … sporttvppl
satkurier.pl/news/116372/tour-de … tvppl.html
Komentatorzy powalają na kolana 8)

Mi mając NC+ pasuje, że TdS akurat na TVP Sport, a komentarz? coż przeżyjemy :wink:

No, to mało kto to zobaczy. Nie wiem po co TVP kupiła TdS aż do 2017 roku, skoro go koduje. Rok temu Majka i Kwiatkowski osiągnęli wspaniałe sukcesy i spopularyzowali kolarstwo. Teraz TVP powinna iść za ciosem i pokazać piękny, górski wyścig. A już etap na Rettenbachferner na pewno powinien być na kanale otwartym: 1,2, lub 3.

Nie no, nie przesadzajmy, żeby puszczać TdS w otwartym kanale. TVP Sport też musi mieć jakąś ramówkę, a do TVP1 i TVP2 przenoszone są najważniejsze wydarzenia sportowe.

Ale najtrudniejszy etap, ten do Rettenbachferner, tak jak pisał Inaki, mogliby pokazać w otwartym kanale. Chociażby w ramach testu oglądalności.

Będzie prezentacja ekip na Eurosporcie? Jeśli tak, to kiedy?

EDIT: Ok. Znalazłem, że ponoć o 18:30 dzisiaj jest.

Dziś w tvp1 był pierwszy odcinek magazynu kolarskiego “Dwa koła, jedna pasja”. Było o Tourze, MP itd. Całkiem ciekawe.

Do obejrzenia tu: sport.tvp.pl/20733911/dwa-kola-j … n-kolarski

To co odwala TVP podczas Vuelty to się w głowie nie mieści. Ja już się dawno przyzwyczaiłem do ich dyletanctwa ale to już jest szczyt. Z hiszpańskiego wyścigu podają zazwyczaj suche wyniki typu: wygrał ten i ten a Rafał Majka był 45(nie dodając oczywiście przy tym, że etap był płaski i przyjechał spokojnie w peletonie). Dziś natomiast już przeszli samych siebie podając zwycięzce etapu a także to, że liderem jest Aru, równocześnie nie wspominając w ogóle, że Majka jest 4 :open_mouth: Za takie “podawanie” informacji w serwisie sportowym, ten kto za to odpowiada, w poważnej redakcji był by dawno wywalony na zbity pysk, ewentualnie zdegradowany do roli sprzątacza studia.

To sobie pomyśl, że 20 lat temu wiadomości sportowe w tv były pierwszym źródłem informacji o lokatach naszych kolarzy w wyścigach (o ile oczywiście raczyli wspomnieć o kolarstwie) - widać, od tamtej pory nic się nie zmieniło. Dopiero następnego dnia kupowało się Tempo :wink: z jako tako skleconymi wynikami (a wydania weekendowe to było prawdziwe łał - można się było w te wyniki gapić parę minut :smiley:

Tak się składa, że pamiętam te czasy, Tempo również, mój brat często kupował więc się czasem czytało :slight_smile: Tylko, że to było dawno a w wiadomościach sportowych TVP czas jakby się zatrzymał. Powiedziałbym nawet, że się uwstecznili bo kiedyś to przynajmniej była Sportowa Niedziela(dużo obszerniejsza i lepsza niż to coś co jest teraz) i tam można było się coś więcej dowiedzieć, również o kolarstwie.

Po prostu rynek (mimo że medium ustawowo publiczne). Na braki w przygotowaniu informacji zwrócą uwagę i oburzą się jednostki, a utrzymanie sensownej redakcji sportowej kosztuje.