Program TV

Bedzie transmisja Mistrzostw Polski w TV?

Na TVP tylko mundial i mundial, nie ma śladów, by planowali transmisję, choćby tylko w internecie.

Powaliło ich z tym mundialem, sieroty jedne.

Zobacz na oglądalność to zrozumiesz. TV chce zarobić i daje to, czego chcą ludzie. Mecze bez udziału Polaków ogląda średnio 4-5 mln ludzi. Mecz z Senegalem 10 mln. Na kolarzy zebrałoby się góra 100- 150 tysięcy i to przypadkowych.

Naprawdę ktoś ma pretensje że puszczają i grzeją Mundialem, zamiast puścić MP w kolarstwie? Nie dość że realizacja byłaby kijowa to emocji by nie było, poza finiszem. Ja będę śledzić jedynie wyniki w czasowce.
Puscimy kolarstwo dla garstki żeby reszta nie mogła obejrzeć. Z senegalem oglądało mecz więcej osób, bo ponad 17 mln.

Rok temu elity była transmisja.

Ustalmy że jeśli TdF, jedno z największych wydarzeń sportowych wogóle jest orzesuwany ze względu na Mundial, to raczej MP w kolarstwie nie mają czego szukać (bo i tak to w większości nuda).

Najwyraźniej nie okazała się sukcesem. Momentów, które podobno zadecydowały o zwycięzcy na wizji i tak nie było :wink: Mistrzostwa na płaskiej jak stół trasie to raczej nic, w co warto inwestować. Przynajmniej nie przy obecnym zainteresowaniu kolarstwem w Polsce. Bazy kibiców nie zbudują raczej nudne, ale patriotyczne, mistrzostwa kraju.

Ja rozumiem, że MŚ w piłce to druga po Igrzyskach największa impreza sportowa, ale posprawdzałem sobie z ciekawości nadawców publicznych w innych krajach i nie znalazłem, by w którymkolwiek była taka mundialowa “sraczka”, że mecze lecą równolegle w najważniejszym kanale publicznym i dodatkowo kanale sportowym (u nas też otwartym), w tym drugim de facto ze studiem i powtórkami przez całą dobę!
Poza tym TVP tytułująca się stacją publiczną powinna mieć na uwadze pewną misyjność swoich działań i nawet jeśli uznaje, że mundial na dwóch kanałach przyniesie im więcej korzyści, to jest jeszcze internet i możliwość zrobienia transmisji tylko tam. Ja wiem, że Kwiatkowski to nie Małysz czy Stoch, pewnie w świadomości Polaków najlepsi lekkoatleci też znaczą więcej (TVP co roku transmituje MP w tych dwóch dyscyplinach), ale jednak mamy w kolarstwie kilku zawodników, którzy sporo w świecie znaczą. MP w telewizji, z zaplanowaną z dużym wyprzedzeniem transmisją, też pewnie pomogłyby w znalezieniu chętnych na ich organizację. Tylko, że promocję takich zawodów też trzeba zacząć od “dołu”, dla mnie np. nie do pomyślenia jest to, w jaki sposób wygląda strona internetowa MP, a raczej klubu z Sobótki … Natomiast trzeba też mieć na uwadze zawirowania w PZKol, bo przy tych kłopotach, to w ogóle dobrze, że te MP są …

1 polubienie

A co z transmisją na Eurosporcie innych narodowych mistrzostw? Coś mi mignęło raz kiedyś, że ma być w niedzielę…Jakieś konkrety?
P.S To mój pierwszy wpis od czasu nowego forum…więc przepraszam, jeśli coś nie tak;

1 polubienie

Podobało mi się to studio przed startem etapu TdF. Brakowało mi czegoś takiego. Mam nadzieję że ta formuła (przed i po, mam nadzieję) sie przyjmie i będzie to standard przed Wielkimi Tourami i Monumentami.

Ja też bardzo pozytywnie oceniam, dużo więcej wnosi w mojej opinii niż studio z LeMondem. I plus za zaproszenie dla Bartka Huzarskiego, dobrze się go słucha, co pokazał już w TVP Sport i mam nadzieję, że to początek dłuższej przygody tego kolarza z Eurosportem.

Nie ma komentarza po angielsku na ES1 podczas Touru? Przynajmniej jak zmieniam język na angielski w Polsacie ciągle słyszę polski. Na ES2 teraz (Superbike) działa i angielski.

To zapewne dlatego, że relacja jest dedykowana dla Polski, z polskim studio, polskimi reporterami itd. Też bardzo żałuję :frowning:

Super że w końcu mamy realizacje PL w Eurosporcie, z tym że ten TdF Extra z LeMondem i Flech-ą też coś wnosił. Szczególnie brakuje objazdu końcówki etapu. Dodatkowo ograniczanie wywiadów tylko do polskich kolarzy też tak średnio. W Eurosportach poza PL też takie zmiany lokalizacyjne ?

Widziałem w Polsce studio po 2 etapach i jest OK, wywiady z naszymi kolarzami czasem trochę wymuszone i niewiele wnoszące, ale to jakiś krok naprzód. Mimo wszystko, brakowałoby mi jednak studia z LeMondem i Flechą. Szczególnie, że niektóre etapy ma objeżdżać również Contador, więc gratka tym większa. Dzisiaj przekonam się, co ma do zaoferowania niemiecki ES.

El Dopingero gratka?

Wcześniej była tutaj o tym mowa. TdF transmituję także Rai 3 w paśmie niekodowanych w odróżnieniu od Giro. W nc+ kanał 240 gdyby ktoś szukał.

Lub 456 na Polsacie (przynajmniej u mnie). Pierwsza część transmisji - ale niekoniecznie tak wcześnie jak Eurosport - w Raisport (400 Polsat).

W tym roku po raz pierwszy od dawna w Rai kodują wyścigi kolarskie w satelicie. Ale, mi się wydaje, wyłącznie wyścigi włoskie. Giro musiałem oglądać w internecie (dzięki forumistom za link)

1 polubienie

Ponoć Eurosport w ostatniej chwili uzyskał prawa do TDU.
Ktoś zna więcej szczegółów?