Propozycja struktury forum


#1

Uwaga, zapraszam wszystkich do składania propozycji zmiany w strukturze tego forum - ta, która jest, jest daleka od ideału.

Propozycje można zgłaszać w tym wątku!


#2

Nareszcie! Ruszyło profesjonalne forum!
Gratulacje dla twórców!
Struktura forum na początek jest dla mnie jak najbardziej w porządku, sytuacja się pewnie wyklaruje jak forum zacznie kwitnąć… Powodzenia!


#3

Fajnie :smiley: i o to chodziło 8)

dobra a teraz moje takie małe propozycje zmian ( może to są szczegóły ale…):

  • nie widze nigdzie regulaminu, a w sprawach spornych to chyba podstawa (jedynie w czasie rejestracji był)
  • oznaczenia tematów można by zmieni na bardziej takie kolarskie np. rower :stuck_out_tongue:

jeszcze coś miałem, ale zapomniałem :unamused:


#4

Mnie wydaje się za duże tu „rozczłonkowanie” za dużo tu tych kategorii. „Porozmawiajmy zatem o kolarstwie…” no ok. porozmawiajmy znalazła się na to osobne forum podczas gdy jakby całość dotyczy kolarstwa :wink:. Z doświadczenia wiem ze nie służy to tak jak powinno bo tematy pojawiają się nie tam gdzie powinny tylko tam gdzie jest ich najwięcej.


#5

Zaczyna sie robic ciekawie! :slight_smile: Zgadzam sie z moim poprzednikiem. Troche duzo podobnych tematow. Przykladowo, czym sie roznia tematy “Trening” w dzialach “MTB i …” oraz “Amatorzy”??? Mysle, ze pomoglyby dokladniejsze opisy pod nazwa kazdego forum.


#6

Ja nie mam nic przeciwko - wprowadzę opisy jak tylko ktoś coś zaproponuje…


#7

Forum nie ma regulaminu. Tamten pochodzi bezpośrednio z instalacyjnej wersji forum i nie oglądałem go jeszcze dokładnie. Na razie panuje tutaj autokrytyczna władza redakcji, tj. mnie i Kamila.

Jestem za - jakieś konkrety?

Nie martw się - skleroza ponoć nie boli :smiley:


#8

Ja bym dodał jeszcze “Chwilę wytchnienia” czy coś w tym stylu. Użytkownicy by się jakoś zintegrowali, pogadali o czymś innym niż tylko rower :wink: Jedyna rzecz, której mi tu brakuje, reszta wyjdzie w praniu, jak to się mówi.


#9

Garśc moich rad :slight_smile: w razie gdyby były przydatne wykorzystajcie :stuck_out_tongue: :

  • forum redakcyjne mogą odwiedzac tylko admini, więc może je zrobic niewidoczne dla ogółu, bo po co Nam zwykłym userom :stuck_out_tongue:
  • w “MTB i…” zlikwidowałbym tematy: maratony i treningi (bo przecież są w “amatorach”), a nazwe tematu sport zamieniłbym na mtb
  • w “szosa” zamiast klubów może wprowadzi teamy lub drużyny, bo rozumiem że mają tam byc opinie o zawodowych, pół-zawodowych i "profesjonalnie amatorskich :wink: " drużynach, a nie klubach czysto amatorskich gdzie Zdzichu z Heńkiem i Michałem się spotykają :stuck_out_tongue:
  • a do “amatorów” dodałbym właśnie kluby, no i wydaje mi się że maratony to pewnego rodzaju wyścigi, więc po co dwa tematy :unamused:

tzn co :question: przykład podałem, żeby jakiś symbol roweru albo koło rowerowe 8) tylko że projektu to ja zrobic nie umiem bo bolek ze mnie i na kompach się nie znam, no chyba żeby coś z sieci wyszperac :slight_smile:

tak wiem :bulb: czytałem o tym, ale już nie pamiętam gdzie :laughing:


#10

Już się nauczyłem i (chyba - :bulb:) zrobiłem…

Racja, do dzieła.

Hmm… do rozpatrzenia…

Tu też się zgodzę.

tzn co :question: przykład podałem, żeby jakiś symbol roweru albo koło rowerowe 8) tylko że projektu to ja zrobic nie umiem bo bolek ze mnie i na kompach się nie znam, no chyba żeby coś z sieci wyszperac :slight_smile:
Ja bym jednakowoż nie szalał - co za dużo, to nie zdrowo. Może trochę stracić na czytelności…
Ale skórka jest do przerobienia w dalszej przyszłości, tudzież i forum docelowo do zmigrowania.


#11

Jeszcze mała uwaga natury technicznej, którą właśnie zauważyłem :slight_smile: Na ikonce GG pojawiającej się pod postem i w profilu zamiast napisu GG jest AIM.


#12

Co sie tyczy regulaminu, zawsze byłem przeciwny takim bajerom. Narazie pozostańmy bez tego a z czasem zobaczymy co się będzie działa i reagujmy na bierząco.


#13

… i jeszcze jadna sprawa na razie jest forum strona ciągle nie działa to gdzie TomAsz bedzie pisac swoje newsy? na starym forum? :question: :unamused:


#14

Brakuje mi działu Zakupy czy coś podobnego. Gdzie moglibyśmy się wymieniać doświadczeniami, nickami sprawdzonych Allegrowiczów sprzedających części i rowery, linkować ciekawe aukcje i sklepy internetowe. Co?

Moim zdaniem regulamin powinien być i zawierać to co wolno tutaj robić i jak i gdzie pisać tematy. Nie koniecznie musi być super prawniczo napisany, ale IMO być musi.


#15

To moze zacznijmy od opisania kategorii TV jako “kolarstwo fotelowe” :smiley:

A tak na poważnie to podzielam zdanie przedmówcy i chce dodac ze duzo osób stale modyfikije swój sprzet i tworzy sie rynek wtórny używanych części i taki dział sie przyda


#16

Może póki szosy nie ma, to stworzyć osobną kategorię dla wojwacha, żeby tam mógł sobie spokojnie publikować tylko rankingi? Moim zdaniem byłoby to bardziej czytelne.


#17

Proponuję dodanie tematu “pamiątki kolarskie”. Wiem ze starego forum, że jest grupka, która jeżdżąc na wyścigi kolarskie,
przywozi pamiątki w postaci bidonów, zdjęć z ulubieńcami (kolarzami), autografy, etc…

Można by było wymieniać pomiędzy nami spostrzeżenia o tym jak wygląda zaplecze ekip ProTour i nie tylko od kuchni,
jak są nastawieni kolarze na kontakt z fanami, śmieszne scenki :blush: ze spotkaniem jakiejś gwiazdy np. DiLuci itp.
Przez to można by rozpropagować tą fajną ideę wciąż jeszcze nie cieszącą się taką popularnością jak w Belgii czy Włoszech.


#18

Ja tradycyjnie bym dodał Jaroński&Wyrzykowski Fenomeni… :smiley:


#19

Witam

Ja jestem za tym żeby forum było maksymalnie przejrzyste, skondensowane i tylko na tematy szosy [i pokrewne].
I wszystko co jest z tym nie związane bym wywalił.

pzdr
pantani


#20

Ej no nie róbmy sobie jaj :slight_smile: