prośba o pomoc

witam wszystkich! :mrgreen: mam prośbe, czy moglibyście mi doradzić które hamulce wybrać? oto linki aukcji:
allegro.pl/item109309954_sup … d_ss_.html

allegro.pl/item111105095_ham … e_kpl.html

PS.: dziękuje wszystkim za pomoc przy kole, troche (4 godziny :stuck_out_tongue: ) się pomęczyłem, ale jest proste :mrgreen:

dziękuje za rady i pozdrawiam :slight_smile:

Bez obrazy, ale za te pieniądze to są wyroby hamulcopodobne. Jeżeli jednak już chcesz kupić któryś z modeli, to w mojej ocenie RIVAL prezentuje się bardziej estetyczniej i nowocześniej. Gipiemmme wygląda jakoś topornie. Obydwa modele zapewne mają beznadziejną skuteczność hamowania, wiadomo klocki typu “spowalniacze”…Do tych hebli kupiłbym markowe klocki /Dura Ace lub Ultegra/ i można wówczas mieć całkiem calkiem dobre hample.

ja mam już dobre hamulce, właśnie ultegra (nie odmieniam, bo nie wiem jak) :slight_smile: potrzebuje tylko jakiś takich dziadowych do starego roweru, którego używam do mniej wyczynowych jazd :slight_smile: np. do sklepu po chleb :mrgreen: więc chyba rozumiecie, że troszke szkoda mi inwestować w ten wehikuł :mrgreen: zepsuły mi się tylnie, jak zaciskam to nie wracają same, tylko trzeba je ręcznie “luzować” (to troche nie takie komfortowe, sami rozumiecie :stuck_out_tongue: ) , nie wiem czemu tak się stało, bo nic przy nich nie majstrowałem, a mama, albo siostra raczej też nie :stuck_out_tongue: wiecie jaka może być tego przyczyna? no chyba, że się obraziły… :wink:

Moja rada: hamulce rozebrać, przeczyścić, przesmarować co potrzeba, złożyć, założyć do ramy, wyregulowac i na pewno będzie OK. Chyba, ze sprężyna się złamała.

dziękuje za wskazówki :slight_smile: hamulec już sprawny :mrgreen: oszczędziło się 30 złotych :mrgreen:
jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam :slight_smile: