Proszę o pomoc w wycenie rowerku!

Mam do sprzedania rower, ale nie wiem na ile go wycenić; byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Rower to: Ganna Weltour (czarna) alu z karbonowym tyłem( tylko góra), widelec karbon z koroną alu, sztyca smica, siedzenie selle italia slr xp, kierownica bbb, mostek accent, klamki i przerzutka tylna veloce, hamulce i przednia przerzutka dura ace, korby shimano 600/ultegra; koła: tył- piasta veloce, obręcz cxp22, przód na szytkę, obręcz campagnolo victory crono.
Rower jeżdżony od marca 2007 do czerwca- przerwa z powodu kontuzji kolan. Małe ryski na ramie, ale tylko od transportu, żadnych tam pęknięć, wgnieceń itd.
Mogę też sprzedać bez kół, proszę o rade.

No to masz ciekawy problem, serio!
Od jakiegoś czasu obserwuje rowerki na allegro i doszedłem do wniosku, że ceny są śmieszne! (odkrycie xD). Nówki, na podstawowym osprzęcie potrafią kosztować niespełna 3 k zł! Lepsza rama, za to badziewne koła sh r500 i cena podobna. Z drugiej strony dokładając już 1500 zł można dostać o niebo lepszy sprzęt, to normalne?
Szczególnie w cenie są rowery używane (tylko należy sprawdzić ile z nich zostaje sprzedanych).
Co niektórzy, to stosują nawet zasadę jak ze starymi autami, czyli sprzedają po kilka tysięcy złotych stare rowery na stalowych ramach i starym DA (może zarejestrowane są jako zabytki xD).

Chcesz znać realną cenę? Wystaw od 1 zł (jak sie boisz, daj minimalną zaporową, porostu zobaczysz ile wylicytują i rozważysz najwyższą ofertę). Przy takich cenach rowerów i w tym okresie myślę, że zainteresowanie będzie przynajmniej przeciętne.

a klamki jakie?
Ales zamieszal cmpa + shimano:D

<2 tys to pojdzie:P

Niewątpliwie łatwiej możnaby wycenić, gdybyś:
a) zapodał zdjęcie,
b) precyzyjnie opisywał komponenty. Np. hamulce BR-7800 w dobrym stanie warte są całkiem sporo, a BR-7400 (albo jeszcze starsze) – bardzo niewiele… Trudno zgadywać…

Ze wstepnego opisu – straszny “miksol”: komponenty z różnych okresów, z różnych półek i od różnych producentów. Biorąc pod uwagę fakt, że obecnie rower na nowej grupie 105 (5600), kołkach rzędu WH-R550 i ramie jakiegoś Radona/CicliB czy inszego można skołować w okolicach 3kPLN (na Tiagrze 4500 – poniżej tej kwoty), to podejrzewam, że Twój rower nie będzie rozchwytywany na Allegro. IMO na pewno nie przekroczysz kwoty 2kPLN. Z drugiej strony:poniżej 1kPLN, to idą typowe zimówki z zaawansowaną rdzą, więc gdzieś w widełkach 1-2 kPLN. Jeśli rama jest fajna, to może okazać się, że łatwiej będzie sprzedać i osiągniesz tę samą cenę sprzedając osobno ramę oraz siodło, a resztę na części za drobne sumy.